Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Elazığ Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Elazığ Otelleri Fiyatları

Elazığ otelleri ile Türkiye'de yeni yerler görmek ve yeni keşifler yapmak ister misiniz? Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Elazığ, Türk kavimlerinin pek çoğuna ev sahipliği yapmış illerden bir tanesidir. Türkiye'nin önemli kentlerinden biri olan Elazığ, geçmişi köklü bir tarihe uzanan eski şehirlerimizden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Elazığ, tarih ve doğanın iç içe olduğu, aynı zamanda seçkin otellere sahip gelişmiş bir kent konumundadır. Elazığ merkez otelleri ile kentin dokusunu keşfedebileceğiniz yürüyüşler yapabilir, müze ve tarihi duraklara uğrayabilir, yöresel lezzetleri deneyebileceğiniz restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Elazığ aynı zamanda termal oteller bakımından da alternatiflere sahiptir. Eğer tatilinizde şifa dolu bir konaklama yapmak istiyorsanız termal otellere de göz atabilirsiniz. Elazığ otelleri ile keşfetmeye hazırsanız, hadi gidelim...


Elazığ

Tam anlamıyla etnik bir yapının söz konusu olduğu Elazığ, içinde barındırdığı tarihi eserler ve kalıntılar nedeniyle her yıl pek çok yerli ve yabancı turistin tarafından ziyaret ediliyor. Elazığ, sadece sahip olduğu tarih değil aynı zamanda kültürü, damak tadı ve farklı eğlence anlayışı ile de dünyanın pek çok yerinde ilgi çekiyor. Fırat Nehri’nin üzerinde kurulmuş. Önce Harput’ta kurulu olan şehir zamanla çoğalıp genişlemeye başlayınca bugünkü Elazığ sınırlarına ulaşılmış. Şehri kuş bakışı gören Harput tam anlamıyla bir kale görünümde. 1920’li yıllarda gelişmeye başlayan Elazığ aslında jeolojik dönemlerden beri insanların yaşandığı ve kültürlerin yer aldığı bir şehir olmuş.


Elazığ'da Yapılacaklar

 1. Mimari eserler açısından genellikle diğer illerden farklı bir durumda. Kendine has bir yapım şekli olan Elazığ mimarisinde küçük ve daha çok kubbeli yapılar yer alıyor. Etnik yapının bir göstergesi olan bu yapılar buradaki insanlar için hem iklim hem de çevre koşullarının da önemli olduğunu gösteriyor. Bol bol fotoğraflamanızı öneririz bu yapıları...
 2. Hem görsel açıdan hem de sahip olduğu temiz hava nedeni ile Mastar Dağları çevresinde çeşitli yürüyüş alanları bulunuyor. Yaz aylarında dahi karla kaplı olan dağların tepeleri aynı zamanda bulunduğu ortamın iklimine de etki ediyor. Genellikle bu yerde mayıs ya da nisan aylarında dağ yürüyüşleri yapılabiliyor. Bunun dışında Yurtbaşı bölgesinde bulunan hipodromda atlı gezintiler de yapılabiliyor.
 3. Elazığ'da bisiklet turları su sporları, sörf gibi aktiviteler için de uygun yerler bulunuyor.
 4. Sivrice ilçesi, Güney Köyü ve Hacıbey mevkiinde kampçılık faaliyetleri düzenleniyor. Dinlenme tesislerinin bulunduğu alanda hem araçların hem de çadırların kurulabildiği alanlar bulunuyor. Bunun yanı sıra hazar Gölü’nde halka açık bölgelerin bulunduğu yerler ile Keban Baraj Gölü’nde de kamp yapma alanları bulunuyor.
 5. Alışveriş yapabileceğiniz Harput ve çevresinde de görebilirsiniz. Elazığ’da turistik hediyeler almak istediğinizde Elazığ merkezde ya da Harput çevresinde bulabilirsiniz. Harput’a özgü el işleri, kuru gıdalar, çeşitli süs eşyaları bu yerlerde en çok alınan hediyelikler.


Elazığ'ın İlçeleri

 1. Arıcak: Ekonomisi tarıma dayalı olan Arıcak’a bağlı 17 köy bulunuyor. Başlıca tarım ürünleri şeker pancarı, soğan ve arpa.
 2. Baskil: Büyük plato ve düzlüklerden oluşan Baskil’in nüfus yoğunluğu yaklaşık yüzde 17. Doğu Toroslar’ın bulunduğu alanları ile engebeli arazilerden oluşmakta. Fırat Nehri en önemli akarsu kaynağı. Tarım ilçesi olan Baskil’de sebze ve meyve üretimi de yapılıyor. Bunun dışında ilçeden buğday, arpa, fasulye, pamuk, şekerpancarı gibi ürünler de yetiştiriliyor.
 3. Karakoçan: Doğusunda yer alan Karaboğa Dağları nedeni ile ilçe arazisi genellikle engebeli. Daha çok hayvancılığın yaygın olduğu bu alanda yaylacılık da yapılıyor.
 4. Keban: Tarım ve hayvancılın yaygın olduğu Keban daha çok gelişmiş yerlerden bir tanesi. Tatlı su balıkçılığı da yapılan işleri arasında yer alıyor. İlçe topraklarında simli kurşun, volframit ve florür yatakları yaygın.
 5. Kovancılar: Keban Baraj Gölü’nün bir kısmı ilçe sınırları içinde. Bunun yanı sıra sulanabilen arazilerde sebze üretimi yaygın.
 6. Maden: Tarım ve madencilik yapılan ilçede patates, buğday, üzüm, şekerpancarı gibi tarım ürünleri yetiştiriliyor. Bunun yanı sıra ilçede bakır işletmeleri de yer alıyor.
 7. Palu: Etrafı dağlarla çevrili olan bir ovadan meydana geliyor. Tarım ilçesi olması nedeni ile ilçede en çok buğday, şeker pancarı, üzüm, soğan gibi tarım ürünleri yetiştiriliyor.
 8. Sivrice: Hazar Gölü kıyısında yer alan bu ilçede elma, patates, soğan, çilek ve pamuk gibi ürünler yetiştiriliyor. Diyarbakır-Malatya demiryolunun da bulunduğu bir ilçe.

Elazığ otelleri ile tatili bir keyfe ve keşfe dönüştürmek çok kolay. Uygun fiyatlar, taksitli ödeme avantajı ve ekstra indirimlerle Elazığ sizi kültüre ve tarihe davet ediyor.