Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Nisan 2023
 • Mayıs 2023
 • Haziran 2023
 • Temmuz 2023
 • Ağustos 2023
 • Eylül 2023
 • Ekim 2023
 • Kasım 2023
 • Aralık 2023
 • Ocak 2024
 • Şubat 2024
 • Mart 2024
Hemen Ara
Sonuçları Filtrele

Bölge

Fiyat Aralığı(Çift Kişilik Oda Kişi Başı)

Diğer Seçenekler (11)

Göbeklitepe Turları

1 tur bulundu
Jolly Sıralaması
En Yakın Tarih
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
Butik Mardin Göbeklitepe Turu 2 gece Otel Konaklamalı Pegasus ile Gidiş-Dönüş
14 Nisan 2023 . İstanbul Hareketli
2 Gece 3 Gün
12 Taksit Seçeneği
Kesin Hareketli
Şimdi Al Sonra Öde
Gidiş-Dönüş: Uçakla
Çift Kişilik Oda Kişi Başı 3.879 TL 'den başlayan fiyatlar
tesisin tanesini görüntülediniz

Ekonomik Göbeklitepe Turları

Göbeklitepe turları ile dünyanın en eski tapınağını görmeye hazır mısınız? Şanlıurfa'da yer alan ve Türkiye'de mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Göbeklitepe, bütün gizemiyle keşfedilmeyi bekliyor. Dünyaca ünlü arkeoloji harikası Göbeklitepe, bir kültür ve tarih hazinesi konumunda. Şimdiye kadar bilinen tarihin seyrini değiştiren Göbeklitepe, Jolly'nin özel Göbeklitepe turları ile bir kültür yolculuğuna çıkartıyor sizi. Dünya tarihinin yeniden yazan ve insanlık tarihini baştan şekillendiren bu özel deneyimi yerinde yaşamak için Göbeklitepe turları ile yola çıkmaya hazır olun. Ekonomik Göbeklitepe turları ile tarihin izini sürmeye gidiyoruz.

Şanlıurfa’da yer alan ve dünyanın en eski ve en ünlü tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe, tarihin bilinen ilk ve en büyük tapınağıdır. 12.000 yıl önce inşa edilen Göbeklitepe'nin geçmişi Neolotik Döneme dayanıyor. Bu tarihsel yolculuğu GAP turları ile görebileceğiniz gibi sadece Göbeklitepe'ye ithaf edilen turlar ile de görebilirsiniz. 


Göbeklitepe

Göbeklitepe, insanlık tarihinin ilk inanç merkezidir. Şimdiye kadar bilinen en eski tapınaktan tam olarak 7.500 yıl daha eski olan Göbeklitepe, bu özelliği ile hem en eski yapıt olarak bilinen Malta'daki tapınaktan hem de İngiltere'nin ünlü Stonehenge tapınağından ve Mısır piramitlerinden çok daha eski. İnanç merkezi olmasının dışında buğdayın ilk yetiştiği yer olan Göbeklitepe, ilk ekmek üretiminin yapıldığı yer olma önemine de sahip. Arkeolojik çalışmalarının devam ettiği ve bugün 20 tapınak ile gün yüzüne çıkan Göbeklitepe'nin dairesel ve T biçimli tapınakları ve üzerindeki figürler dikkat çekmektedir. Doğum yapan kadın, aslan figürleri gibi döneme ait çarpıcı detayları görebileceğiniz bu sütunlarda Neolotik Çağ'da Anadolu'daki yaşama dair birçok bilgi sahibi olacaksınız. 

Jolly'nin deneyimli ve GAP Bölgesi'ne hakim rehberleri aracılığı ile gerçekleştirilen Göbeklitepe turlarında tarihin izini sürecek ve Göbeklitepe ile birlikte yerleşik hayata tarım için değil inanç için geçildiğini göreceksiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Göbeklitepe, günümüze kadar iyi bir biçimde korunarak gelmiş ve bir arkeolojik devrimi gerçekleştirmiştir. İnsanlığın doğduğu yer olarak olarak bilinen Göbeklitepe böylece Adem ile Havva'nın yaşadığı Cennet Bahçesi'ndeki ilk tapınak olarak da efsaneleşmiştir.


Göbeklitepe Nerede?

Göbeklitepe turları ile yola çıkmak isteyen misafirlerimiz için sorulan sorulardan biri de Göbeklitepe nerede sorusu oluyor. Şanlıurfa’nın 20 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Göbeklitepe, Örencik köyü yakınlarında bulunuyor. Yaklaşık 300 metre genişliğinde ve 15 metre yüksekliğinde geniş görüş alanına hakim bir konumda yer alan bu arkeoloji harikasını görmek için siz de sabırsızlanıyorsanız uçaklı ve ekonomik Göbeklitepe turları ile yola çıkma vakti.

Jolly ile ayrıcalıklı kültür turları sizi tarihin yeniden yazıldığı yere davet ediyor. Göbeklitepe turları ile Şanlıurfa'ya yapacağınız bu yolculuk unutulmazlarınız arasında yer alacak. Online ödeme kolaylığı, taksit avantajları ve Jolly özel indirimleri ile Ramazan Bayramı, 29 Ekim tatili gibi resmi tatillerde de gidebileceğiniz Göbeklitepe turları ile tarihi yerinde yaşayın.