Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Göcek Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Yat Turizminin Yükselen Yıldızı”

Göcek, eşsiz güzellikleriyle Türk turizminin en önemli şehirlerinden biri. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı. Özellikle yat turizmi açısından dünyanın ender mekanları arasında yer alıyor. Özel yatlarınızla bu benzersiz yere gelebileceğiniz ve yatınızı marinalara güvenle bırakabileceğiniz gibi burada bulunan yatları da kiralayarak mavi yolculuğun eşine az rastlanacak güzelliklerine yelken açabilirsiniz.

Sakin bir tatil beldesinde denize girmek, tarihi geziler, yamaç paraşütü ve alternatif etkinlikler yamak isteyenler için de Göcek benzerine az rastlanacak imkanlar sunuyor.

Beldeye gelen tatilcilerin ilk ziyaret ettikleri yer 12 Adalar. Araxa, Tros, Gemiler Adası gibi antik yerleri görmek için bile buraya çok turist geliyor. Likyalılar’ın yerleşim kurduğu bu beldede zamanda yolculuk yapıyor hissine kapılmak mümkün.

Doğal güzelliği, sessizliği ve sakinliğiyle sadece tatilcilerin gözdesi durumunda.

Fethiye’ye 30 kilometre mesafede olan Göcek 3 tarafı Toros Dağları’yla çevrili olup Muğla - Fethiye karayolu üzerinde bulunuyor. Korunaklı ve geniş bir körfez içerisinde ada ve koyları bünyesinde barındırıyor.

Turizm alanında 1980’li yıllardan sonra büyük gelişme gösteren belde, Özel Çevre Koruma Yasası ile korunduğundan çok katlı inşaat izni verilmiyor. Ayrıca yasa coğrafi yapının doğallığını koruduğundan, Göcek sessiz ve sakin bir tatil beldesi olarak önemli tatil merkezlerinin başında geliyor.

Eski Likya uygarlığının hüküm sürdüğü beldeye eski çağda Daydala (Daidala) deniliyormuş. Hatta coğrafi yapısından dolayı mitolojide yer alan Daidalos ve Ikarus efsanelerinin burada geçtiği düşünülüyor.

Likya Uygarlığı’nın gelişmiş iki kenti Telmesos (Fethiye) ile Kaunos (Dalyan) arasında kalan bu Likya yerleşiminden bugüne az sayıda yapı kalmış. Ana yerleşim alanı da tespit edilemediğinden kazı çalışması yapılamamış. Antik Kalimçe hakkında ana kaynak olan antik dönem yazarlarının da yerleşim yerinin geçmişiyle ilgili bilgi vermemesi bu eski çağ uygarlığının sırlar arasında kalmasına yol açmış. Buna rağmen gerek Fethiye yolunda gerekse koylarda rastlanan kaya mezarlar, ve hamamlar görülebilir.

Tersane Adası’nda da antik ve yakın dönem tarihine ait kalıntılara rastlayabiliriniz.

Göcek adının nereden geldiği de tam bilinmemekle birlikte bu konuda çeşitli tahminler bulunuyor. Göcek adının göçerlerin bölgede yerleşik düzene geçmesiyle kullanılmaya başlandığı kaynaklar tarafından açıklanıyor. Yöre halkının da doğruladığı kaynaklara göre eskiden yörede yapılan düğünler için Rodos’tan köçekler getirtilirmiş. Çevrede bu yüzden köye Köçekli demeye başlanmış. Ancak halk bu ismi pek tutmadığından düğünlerde köçek getirmekten vazgeçmiş ve köyün adını Göcek olarak değiştirmiş.

Başka bir hikayeye göre ise bölge halkının yayla ve kışlaklara her yıl bahar aylarında düzenlenen törenlerle göç edip sonbaharda dönülürmüş. Göç zamanı sabahın erken saatlerinde “Göç zamanıdır haydi göçek” şeklinde birbirlerine seslenilmesi sonradan köyün adını Göçek yapmış.

Öte yandan denizin karaya çok fazla girip saklandığı yerlere de göcek adı verilir.

Dalaman sınırında yer alan beldede bulunan ve Akdeniz ile Ege’yi birbirine bağlayan Göcek Körfezi’nde çok sayıda ada ve koy ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Göcek Yat Kulübü tarafından her yıl Mayıs ve Kasım aylarında düzenlenen Regetta bir çok yerli ve yabancı katılımcı sayesinde Göcek’e ayrı bir renk katıyor.

Göcek’te aktivite denilince ilk akla gelen Mavi Tur ve 12 Adalar Turu. Fakat aktiviteler sadece bunlarla sınırlı değil. Göcek ve çevresindeki doğa güzellikleri görmek için bisiklet ya da motosiklet kiralayabilirsiniz. Babadağ’da yapacağınız yamaç paraşütüyle adrenalininizi zirveye çıkarabilir, yürüyüş yaparak zindeliğinizi koruyabilirsiniz.

Eğer yat meraklısıysanız ve yarışmayı seviyorsanız senede 2 defa Mayıs ile Kasım arasında yapılan ve uluslar arası katılımcıların bulunduğu regatta yarışmalarına katılarak değişik deneyimler yaşayabilirsiniz.

Göcek Meydanı’nda çeşitli hediyelik eşya ve tekstil ürünü alabileceğiniz dükkanlar var. Göcek’ten ayrılırken sevdiklerinize Göcek’in yerel ürünlerini hatırlatan otantik hediyelik eşyalardan alabilirsiniz.

Pazar günleri Göcek merkezine 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde kurulan pazardan da özellikle organik sebze ve meyve olmak üzere aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Pazartesi Köyceğiz, Salı Fethiye, Perşembe Muğla, Cuma Ortaca, Cumartesi günü ise Dalyan pazarlarından alışveriş yapabilirsiniz.

Mavi yolculuğa çıkmak için eksik olan alış veriş listenizi de buradan tamamlayabilirsiniz.