Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Gökçeada Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Türkiye’nin En Büyük Adası”

Çanakkale’nin ilçesi olan Gökçeada, Türkiye'nin en büyük adası olma özelliğini taşıyor. Çok eski bir tarihi bulunan Gökçeada’ya, 1970’e kadar İmroz denilmiş. Bu tarihten sonra ismi değiştirilerek Gökçeada olarak kullanılmaya başlanmış. Türkiye'nin Ege Denizi'nde bulunan iki adasından biri olan Gökçeada, 289,5 km2 yüzölçümü, 95 kilometre kıyı şeridiyle, Bozcaada'nın ortalama 8 katı büyüklüğünde. Kuzeyinde Semadirek, güneybatısında Limni Adası, güneyinde Bozcaada ve doğusunda ise Gelibolu yarımadası bulunuyor. Türkiye'nin en batısında olma özelliği ile güneşin en son battığı yerdir aynı zamanda Gökçeada. Adaya Çanakkale’den ulaşım sadece deniz üzerinden yapılıyor. Deniz üzerinden feribot ve deniz otobüsleri kullanılarak ulaşım sağlanıyor.

İlk gördüğünüzde, çok engebeli, dağlık olması ve doğal güzelliği göze çarpıyor Gökçeada. En büyük özelliklerinden birisi ise su kaynaklarının bol olması ve zeytin ağaçlarının çok eskiye dayanmasıymış. Gökçeada’da 300-400 seneye kadar uzanan zeytin ağaçlarını görmek mümkün. Ayrıca ülkemizde ilk sualtı parkı yapımı burada olacak. Buna ek olarak, organik tarım konusunda pilot bölge seçilerek, doğal yaşamı da korunmuş olacak Gökçeada’nın.

İmroz adasını bulunduğu yerdeki deniz suları, Türkiye'nin en temiz deniz suyuna sahip. Bu yüzden ülkemizde hem yüzme hem de dalış yapmaya en uygun yerlerden biri Gökçeada. Yüzmeye gitmek isteyenler için adanın etrafında birçok koy bulunmakta. Dalış yapmak isteyenleri ise, büyüleyici bir su altı macerası bekliyor.

Gökçeada ‘da birçok yerde bulunmayan görülmeye değer, benzersiz ve muhteşem jeolojik oluşumlar mevcut. Adanın kuzey kıyılarında esen rüzgâr, dik olan bu kıyılarda çok enteresan ve görülmeye değer ilginç şekiller oluşturuyor. Özellikle adanın bu görülmeye değer ilginç şekilleri, Kaşkaval Burnu diğer ismi ile peynir kayalıkları ve Yıldızkoy'da görülüyor. Dağların volkanik bir yapı göstermesinden dolayı ise su altı mağaraları, lav kayaları, dev kazanları, ponza taşları gibi birçok jeolojik yapıya rastlanıyor. Adanın en büyük özelliklerinden birisi de, Türkiye'nin hiçbir yerinde göremeyeceğiniz fokların yaşıyor olması. Foklar, Gökçeadanın kuzey tarafında 5 mağara bulunan bir yerde yaşıyorlar. Ayrıca adada maden olarak da granit ve demir madeni bulunuyor.

Başta da söylediğimiz gibi Gökçeada, kendine yeterli miktarda su altı kaynağına sahip. Ege Denizi'nde tatlı su kaynağı olarak en büyük potansiyele sahip adalar içerisinde Gökçeada bulunuyor. Adada 4 gölet bulunuyor. Ve bir de zeytinli baraj gölü var. Sadece zeytinli Baraj Gölü içme suyu amaçlı; diğer göletler ise tarımda sulama amaçlı olarak kullanılıyor. Gökçeada’da birçok yerde rastlayacağınız tatlı su kaynakları ve çeşmeler ile tatiliniz güzelleştirecek.

Gökçeada'da bitki örtüsü çeşitlilik gösterirken, Ada’ya genel olarak Akdeniz iklimi hâkim. Bol oksijeni ve muhteşem görüntüsüyle insanı etkileyen, büyüleyen ve huzur veren bir özelliğe sahip Gökçeada.

Gökçeada tatil ve denize girmek için mükemmel bir yer çünkü daha önce de söylediğimiz gibi, Türkiye’nin en temiz denizi burada bulunuyor. Yılın 12 ayı durmadan rüzgâr esiyor Gökçeada’da. Fakat bu sizin denize girmenize engel olmuyor. Çünkü kuzeyden estiği zaman güney tarafında bulunan koylardan birsine giderek denize girebilirsiniz. Güneyden rüzgâr estiği zaman ise kuzey tarafında bulunan koylardan birisine girerek tatilinizi geçebilirsiniz. Ayrıca rüzgâr sayesinde, sörf yapmaya uygun bir durumda olan Gökçeada’ya, son yıllarda dünyanın birçok yerinden sörf yapmak için birçok insan geliyor.

Daha önce bahsettiğimiz gibi, Gökçeada, senenin 12 ayı rüzgârlı. Bu yüzden sörf sporuyla ilgilenenler için doğru bir nokta. HattaTürkiye'den ve Avrupa'dan birçok sörfçü buraya sörf yapmak için geliyor. Adada sörfe en uygun yerlerden biri ise, adanın güneydoğusunda bulunan Kefaloz.

Kefaloz’da, sörfe yeni başlayanlar için eğitim veren bir yer de bulunuyor.

Ayrıca ada mükemmel denizi ile dalış yapmaya da uygun. Dalış dersleri alabileceğiniz yerler de yine burada mevcut.

Gökçeada’da her sene yaz mevsiminde film festivali düzenleniyor. Bunun yanında basketbol, voleybol, satranç gibi spor alanlarında turnuvalar düzenleniyor. Dünyada daha yeni bir spor dalı olan kitesörf de yine burada yapılmakta. Yazın sosyal aktivitelerin yoğun olduğu bir zaman. İstediğiniz aktiviteye katılarak yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Gökçeada, büyük zeytinlik bahçelerini barındırdığı için zeytinyağı üretiminin bol olduğu bir yer. Son zamanlarda, adanın verimli toprakları ve suyun bol olması sebebiyle organik tarımda çok mesafe alınmış durumda. Bundan dolayı alışveriş yapacağınız zaman adanın; düşük asit oranına sahip zeytinyağına, keçi peynirine ve organik ürünlerine göz atabilirsiniz. Ayrıca adada bal üretimi de yapılıyor.