Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

İnegöl Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kent Görünümlü Kasaba”

İstanbul-İzmir-Ankara üçgeninin tam ortasında, etrafı orman ve dağlarla çevrili bir sanayi ve tarım kenti İnegöl. Kasabadan çok kent olarak tabir edilmesi gereken bu Bursa ilçesi neredeyse bir kent kadar nüfusa sahip.

İnegöl’ün eski adı İnek Göl. Bulunduğu ovanın eskiden bataklık gölü olması ve uzun süre su altında kalmış olmasından ötürü gölbaşı anlamına gelen İnegöl ismi verilmiş. Zamanla tabirinin değişmesiyle bugünkü adını almış.

İnegöl, aşağı yukarı 5000 yıllık bir tarihe sahip. Kaynaklarda, Hitit, Lidya, Pergamon, Pers, Makedon, Roma ve Bizans, Selçuklu hakimiyetlerine girdiği söylense de yakın geçmişte yapılan araştırma ve kazılarda sadece Roma ve Bizans dönemi eserlere rastlanılmış. 1299 yılında da fethedilerek Osmanlı egemenliğine girmiş.

Bursa il merkezine 30 kilometre uzaklıkta İnegöl, gür orman örtüsünün yanısıra zengin yer altı su kaynaklarına da sahip. İnegöl'de bulunan Oylat Kaplıcaları ve Çitli Maden Suyu sağlık turizmi için seçilmiş yerlerden. Mineralli sularının ünü yurt dışına bile giden İnegöl sağlık turizminde başı çeken önemli noktalardan biri olma yolunda hızla ilerlemekte.

Zengin orman örtüsünün getirileri sanayi alanına olumlu şekilde yansımış. Türkiye’nin en önemli mobilya üretim tesisleri ve işçiliği burada bulunuyor. Sağlık ve doğa turizminin yanında “mobilya turizmi” denebilecek bir durum da sözkonusu. İşçiliğinin ve ürünlerin kalitesinin doruk noktada olduğu İnegöl’de insanlar uzak mesafelerden el yapımı eşyalar ve mobilyalar almaya geliyor.

İnegöl, sahip olduğu doğal kaynaklarını ve coğrafi yapısını siz doğa severlerin hizmetine sunuyor. Sahip olduğu termal tesislerin akıttığı şifalı sulardan yararlanabilir, doğal oluşum mağaraları ziyaret edebilirsiniz. Gür ormanlık alanlarında doğa yürüyüşleri yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz.

Bursa’nın sanayiinin ve tarımsal üretimin önemli ölçüde gelişmiş olması çevre ilçelerinde yaşayanlar için büyük bir avataj oluşturmuş. Çeşit çeşit ipekli kumaşlar, trikolar, taze sebze ve meyveler Pazar gününden başlayıp haftanın her günü kurulan semt pazarlarında ve dükkanlarda satışa sunuluyor. Özel aracınız varsa, bagajınızı doldurmadan gitmemenizi öneririz.