Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Bursa Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bursa Otelleri Fiyat

Marmara Bölgesi’nin incisi olan Bursa yüzyıllar boyunca çok farklı milletlere ve dinlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Hitit, Lidya, Bizans, Roma gibi devletlerin uzun yıllarca egemenliğinde kalan şehir en büyük değeri ise Osmanlı Devleti zamanında görmüştür. Bursa otellerinde kalarak bu tarihi kenti keşfetmenin sırası geldi. Jolly'de Bursa otelleri birçok ekonomik seçeneğe sahiptir. Merkezi Bursa otelleri ile birlikte kayak ya da termal oteller ile de Bursa'da tatil keyfi sürebilirsiniz. Bursa'da tatil yapmak için farklı tatil dönemlerini değerlendirebilirsiniz. Dört mevsimi de güzel yaşayan kentlerden biri olan Bursa'da bahar aylarında da tatil yapabilirsiniz yazın ve kışın da tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. 

Bursa otelleri yaz ve kış otelleri olarak farklı segmentlere ayrılmıştır. Büyük bir turizm potansiyeli olan ve aynı zamanda iş sahasının genişliği sayesinde ticaretin de merkezlerinden biri olan Bursa'da her bütçeye uygun otel bulmak mümkündür. 


Bursa Otelleri Çekirge

Bursa'nın popüler ilçelerinden biri olan Çekirge, Osmangazi ilçesine bağlı bir semttir. Çekirge, Bursa'nın en eski semtlerinden biridir. Osmanlı döneminde yaşamış olan Çekirge Han adlı bir kişiden adını aldığı rivayet edilen ilçeye dair bir başka rivayet de Osmanlı döneminde o bölgede yaşanan bir çekirge istilası bu ismi almış olması. Çekirge, Bursa'nın modern ve gözde yerlerinden biridir. Karagöz ve Hacivat'ın mezarları da Çekirge'de yer alıyor. Ayrıca Armutlu Meydanı, Sultan I. Murat Hüdavendigar'ın Cami ve Türbesi ile kaplıcalar da Çekirge'yi önemli kılmaktadır. Birçok seyahat sever Bursa otelleri Çekirge aramasını bu nedenle yapmaktadır. Çekirge’de yer alan kaplıcaların su sıcaklığı 45 derecenin üstündedir. Bursa Çekirge kaplıcaları dünyaca ünlüdür. Çekirgedeki kaplıca suları, romatizma, nevrit, cilt, idrar yolları ve kadın hastalıklarına iyi gelir. Jolly'nin Bursa termal otelleri ile siz de sağlık dolu bir tatil yapabilirsiniz.


Bursa Otelleri Uludağ

Bursa denildiğinde kala ilk gelen yerlerden biri de Uludağ olmaktadır. Türkiye'nin en iyi kayak pistlerinden biri olan, dünyaca ünlü kayak otellerinin yer aldığı Uludağ, kış sezonunda büyük bir yoğunluk göstermektedir. Kış tatili için tercih edilen ilk tatil yerlerinden biri olan Uludağ'da tatil Jolly ile ayrıcalıklı olmaktadır. Kayak yapmak isteyen ya da kayak sporunu öğrenmeyi arzulayan herkes için Uludağ oldukça elverişli bir yerdir. Aile boyu tatil için özellikle sömestir döneminde çocuğunuzla gidebileceğiniz Uludağ'da farklı deneyimler de kazanabilirsiniz. Telesiyej ve ATV ile beyaz bir coğrafyada seyahat ederken doğa ile iç içe olabilirsiniz.Kış sezonuna özel indirimler ve fırsatlar ile kayak otellerinde tatilini yapmak isteyen herkes için Uludağ otelleri ekonomik fiyatlarla yer almaktadır. 


Bursa

Osman Bey tarafından ele geçirilen ve uzun yıllar başkentlik yapan Bursa'da her adımda Osmanlı döneminden izleri görmek mümkün. Musevi, Hristiyan ve Müslümanlığa dair birçok mimari yapının hala günümüzde varlığını devam ettirdiği Bursa’da dinler arası büyük bir hoşgörü hakim. İznik ilçesi özellikle Hristiyanlığın kutsal saydığı merkezlerden biri. İki buçuk milyona yakın nüfusa sahip olan şehirde Türkler dışında Boşnak, Arnavut ve Bulgar göçmenleri de yaşamını sürdürüyor.

Osmanlı Devleti sultanlarının çoğu mimari eserleri ve kendi adlarına camileri Bursa’da inşa ettirirler. Her adımı tarih kokan şehirde Osmanlı Devleti zamanından kalma büyük bir hoşgörü ve yardımseverlik hakim. İki milyona yakın nüfusa sahip olan şehirde sanayi ve turizm başlıca geçim kaynaklarından.

Tarım ve hayvancılığa da elverişli olan Bursa topraklarında çok sayıda bitki yetişiyor. Şehir en büyük sanayi kentlerinden biri. Bu yüzden özellikle Mudanya ve Gemlik limanları sayesinde İstanbul’dan sonra en büyük ihracata sahip olan bir bölge. Bursa’nın özellikle İskender kebabı ve kestane şekeri dünya çapında bir üne sahip. Bursa’da ipek dokumacılığı da çok büyük bir gelişme göstermiş bir el sanatı. İpek dokuma ve kumaşları dünyanın her bölgesine ihraç edilen özel bir ürün. Genellikle ılıman bir iklime sahip olan şehirde yaz ve kışlar çoğunlukla yağışlı ve sıcak geçiyor. Marmara Denizi’ne kıyısı olan Bursa ve Gemlik ilçelerinde denize girilebilecek plajlar bulunuyor. Ayrıca kış turizminin en önemli bölgelerinden Uludağ Bursa sınırları içerisinde bulunuyor. Uludağ’da kayak yapıp konaklayabileceğiniz çok sayıda tesis var.

Bursa’nın çoğu yerinde şifalı kaplıcalar bulunuyor. Bu kaplıcalar yıl içerisinde çok fazla yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Cumalıkızık bölgesi şehrin doğal yürüyüş için en önemli merkezlerinden biri.

Yemyeşil alanların insanı büyülediği şehirde çok sayıda gençlik kampı var. Bursa’da özellikle gençlerin çok fazla ilgi gösterdiği ondan fazla sinema bulunuyor. Her akşam farklı oyunların sergilendiği çok sayıda tiyatro da şehirde yer alıyor.

Bursa’da yıl içerisinde farklı konu ve kategorilerde festivaller düzenleniyor. Şehre ziyarete gelen turistlerin Bursa’daki etkinliklerin çok fazla olmasından dolayı hepsini yapmaya vakti kalmıyor.

Son yıllarda hızla büyüyen şehirde çok sayıda alışveriş merkezi mevcut. Birçok büyük şirketin yatırım yaptığı şehirde dünya çapında tanınan çoğu markanın şubeleri var. Korupark şehir merkezinde bulunan alışveriş için en önemli yerlerden biri.

Kent meydanında ise çok sayıda butiği ve dükkanı bir arada bulmak mümkün. Şehrin birçok bölgesinde kurulan semt pazarları alışveriş hayatını canlı tutuyor.

Kestane şekeri, meşhur Bursa ipeği ve dokuması, havlu ve bıçak Bursa’dan hediye olarak alınabilecek en güzel ürünler arasında.


Bursa'da Gezilecek Yerler

Bursa'da gezilecek yerler için tarihi rotalar saymakla bitmez. Bursa merkezinde tarihi birçok yapı yer almaktadır. Başta Koza Han, Yeşil Türbe, Yeşil Cami ve Ulu Cami olmak üzer birçok tarihi ve dini yapı listenizde bulunmalı. Bursa'nın yaz tatili rotalarından biri olan Gemlik'e de Bursa gezinizde uğrayabilirsiniz. Zeytini ile meşhur olan ilçede ticaret en büyük geçim kaynağı. Birçok sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapan ilçede yüz binden fazla insan yaşıyor. Akdeniz ikliminin görüldüğü ilçe Bursa’ya 34 kilometre uzaklıkta. Çok eski bir tarihe sahip olan Gemlik şehrin turizm beldesi. İlçede çok sayıda turistik tesis ve yazlık bulunuyor.

İki yüz bine yakın nüfusa sahip olan İnegöl ilçesi, Bursa’nın en büyük ilçelerinden biri. Dünya çapında üne kavuşan İnegöl mobilyaları ile ünlenen ilçede çok sayıda sanayi tesisi hizmet veriyor. Bursa’ya 47 kilometre uzaklıkta bulunan ilçede yurt dışına ihraç edilmek üzere tarım faaliyetleri yapılıyor. İshak Paşa Cami ve Yıldırım Cami ilçe sınırları içinde.

Bursa'da gezilecek yerler arasında doğal güzelliği ve tarihi ile dikkat çeken İznik de yer alıyor. Şehir merkezine 87 kilometre kadar uzaklıkta bulunan ilçe birçok devlete başkentlik yapmış. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiş bu yüzden tarımsal faaliyetler daha yoğun olarak yapılıyor. Tarihi yapıları ile dikkat çeken ilçede İznik çinisi ise en önemli el sanatlarından biri. Bursa'nın yaz rotalarından bir diğeri de Mudanya oluyor. Bursa şehrinin bir liman ilçesi olan Mudanya Bursa merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kurtuluş Savaşı’nı sonlandıran anlaşma bu ilçede imzalandığından anlaşma ilçenin adını almış. İlçe nüfusu elli bine yakın.

Bursa’nın büyük şehir olması ile birlikte Nilüfer ilçesi de merkez ilçe olmuş. İki yüz bin nüfusa sahip olan ilçede çok sayıda sanayi tesisi, okul ve mağaza bulunuyor. Bursa’nın en önemli sanayi tesisleri de ilçe sınırları içerisinde. Ayrıca Uludağ Üniversitesi de Nilüfer ilçesinde bulunuyor. İl merkeze 20 kilometre kadar uzak.

Merkez ilçe olan Yıldırım Bursa’ya 11 kilometre kadar uzaklıkta yer alıyor. Dört yüz bine yakın nüfusa sahip olan ilçede çok sayıda tarihi yapı bulunuyor. Yıldırım Cami, Cumalıkızık Köyü, Devlet Hatun Türbesi bunlardan bazıları.


Bursa'da Ne Yenir?

Bursa otelleri ile tatilinizi planlarken bölgenin lezzetli tatlarını da tadacağınız restoranlara yakın olmak isteyebilirsiniz. Çünkü Bursa'da yenilecek birçok lezzetli yemek bulunuyor. Bursa'da ne yenir sorusunun cevabı tabii ki iskender kebap oluyor. Bursa lezzetleri arasında ayrıca ortasında kıyma olan minik pide görünümündeki cantık, tahinli pide, İnegöl köfte, pideli köfte, kestane şekeri, elbasan tava, Kemalpaşa tatlısı Bursa'da ne yenir sorusunun cevapları arasında yer alıyor.

Yakın bölge otelleri arasında yer alan ve İstanbul, Ankara, Kocaeli, Balıkesir ve İzmir gibi büyük illerden kolaylıkla ulaşılabilen Bursa'da keşif ve keyif dolu bir tatil yapabilirsiniz. Bursa otelleri ile şimdi tatilinizi planlamaya başlayın...