Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Nisan 2024
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
Hemen Ara

İsrail Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Yurt Dışı Turları

İsrail Turları Fiyatları

İsrail turları son dönemde seyahat severlerin ilgisini çekiyor. Resmi adıyla İsrail Devleti, Orta Doğu'da, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği konumda yer alıyor. Coğrafi olarak Asya kıtasında bulunan İsrail'in batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneyinde ise Mısır, Filistin ve Kızıldeniz bulunuyor. Teknolojik bakımdan gelişmişlik düzeyini gün geçtikçe artıran İsrail, turizm açısından da oldukça ilgi çekiyor. Ülkenin finans merkezi Tel Aviv'de oldukça farklı keşifler yaparken, tarihi ve doğal güzellikleri de görebileceksiniz. Eğitim hayatıyla dikkat çeken İsrail, dünyanın seçkin üniversitelerine sahiptir. İsrail'de okula başlama yaşı 3'tür ve eğitim-öğretim hayatı 18 yaşında kadar sürer. İlkokuldan başlayan İngilizce eğitiminin yanı sıra felsefe, İbranice, tarih ve matematik ağırlıklı dersler görülür, İsrail'de eğitim ücretsizdir ve tüm okullar devlete bağlıdır. Higher Education Jerusalem ve Tel Aviv Üniversitesi dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. İsrail turları ile ülkenin eğitim sistemini çok daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

İsrail'in resmi dili İbranice ve Arapça'dır. İbranice devlette en çok konuşulan ve kullanılan, Arapça ise İsrail'de sadece Arap azınlıklar tarafından kullanılan bir dildir. Resmi dil olmasa da İngilizce de İsrail'in günlük yaşamında fazlasıyla yer almaktadır. Farklı kültürlerin iç içe geçtiği ve göç aldığı için İsrail'de bu 3 dil dışında 1 milyondan fazla Rusça konuşan da yer almaktadır. Rusça dışında Fransızca da İsrail'de konuşulan diller arasında yer almaktadır. İsrail turları ile şimdi farklı bir deneyim yaşamak için hadi gidelim...


İsrail Turları İle Görülecek Yerler

İsrail turları ile görülecek çok yer var. Bauhaus mimarisi evleri , Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı, adını 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den alan ve İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanı İsrail turumuzun ilk durakları arasında yer alacak. Önemli liman şehirleri arasında yer alan ve Osmanlılar zamanında da önemli merkezlerden birisi olan Yafa ise İsrail'de görülmesi gereken yerlerden biri olacak. Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, Hicaz Tren İstasyonu, eski evleri de İsrail turları ile görmek mümkün.

İsrail turları ile kutsal topraklar Kudüs ziyareti de yapabileceksiniz. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kudüs, Akdeniz ve Ölüdeniz’in (Lut Gölü) kuzey sınırı arasında yer alıyor. Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam için kutsal topraklar olan Kudüs, tarih boyunca çoğu kez işgal edilmiştir. 1538’de I. Süleyman hükümranlığı altında, şehri çevreleyen duvarlar inşa edilmiş ve bugün bu duvarlar Ermeni, Hristiyan, Yahudi ve Müslüman olmak üzere dört çeyreğe bölünmüş olan Eski Şehri (Eski Kudüs) çevrelemektedir. Dünya mirasları arasına yer alan ve Tehlike Altında Olan Dünya Mirasları arasında bulunan Kudüs, Kudüs turları ile görebileceğiniz önemli yerlerden biridir.

İsrail turları ile ayrıca farklı bir deneyim yaşayacağınız Ölü Deniz (Lut Gölü) & Masada turu da yapabileceksiniz. Zion Tepesi, Hazreti Davud mezarı ve Hz. İsa'nın en son yemek yediği salon ziyaretleri yapacak ve ve ardından Yehuda Dağları ve Yehuda çölü boyunca, dünyanın en alçak noktası kabul edilen ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine varacaksınız. İsrail turları ile teleferik deneyimi de yaşayacaksınız. Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı Masada'ya gidecek ve tarihin izini süreceksiniz. Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyaretinde arkeolojik kazılar, Herod Sarayı, Sinagog ve Hamamlar görecek, Ölü Deniz’de batmadan yüzme deneyimi yaşayacaksınız. Tevrat rulolarının bulunduğu Qumran Mağaraları'ı da İsrail turları ile görebileceksiniz.

İsrail turları farklı bir deneyim yaşatmak için sizi yola davet ediyor. Jolly ile ayrıcalıklı yurtdışı turlar arasında yer alan İsrail ile şimdi yepyeni keşifler yapmaya hazır mısınız?