Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Nisan 2024
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
Hemen Ara

Kaçkar Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Kültür Turları

Kaçkar Turları Fırsatları

Jolly ile Kaçkar turları sizi Karadeniz'de unutulmaz bir yolculuğa davet ediyor. Muhteşem bir coğrafyada, eşsiz bir bitki örtüsünün içinde ve alabildiğine yeşil bir manzarada doğa ile iç içe bir tatil yapmak ister misiniz? Hem huzur bulacağınız hem de kültür keşifleri yapacağınız Kaçkar turları size bambaşka bir tatil deneyimi vadediyor. Herkes için uygun fiyatlarıyla Karadeniz turları arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan Kaçkarlar, sizi çok büyüleyecek. Hayran kalacağınız bitki örtüsünde oksijene doyacak, muhteşem fotoğraflar yakalayacaksınız.

Kaçkar turları ile unutulmaz Karadeniz turuna hazır olun. Bu turda Rize'yi keşfedecek ardından zirveye, sonsuz yeşilliğe ve maviye doğru bir yolculuk yapacaksınız. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat Vadisi içerisinde yer alan ve bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü'nden geçecek, burada şahane bir fotoğraf çekecek ve Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırlarına varacaksınız. Bu alan içerisinde ormanların içerisinde saklı Zilkale'yi de görme şansı bulacaksınız. Kaçkar turları ile ayrıca doğal güzellikler arasında ilk sıralarda yer alan Palovit Şelalesi, Şimşir Ormanları, Elevit ve Tirovit Yaylası ve yaylaların sultanı olarak bilinen Ayder Yayları da görülecek yerler arasında bulunuyor. Bozulmamış doğası ile huzur, sakinlik, dinginlik, sessizlik arayanların ve yeşile hasret kalanların aklından hiç çıkmayacak Kaçkarları, Jolly'de Kaçkar'ın gizemi turları ayrıcalığı ile keşfedeceksiniz.


Kaçkar Dağları Nerede?

Kaçkar Dağları, Türkiye'nin kuzeyinde yer almaktadır ve Doğu Karadeniz sahili boyunca uzanmaktadır. Kuzey Anadolu Dağları'nın doğudaki bölümünü oluşturan Kaçkar Dağları, Karadeniz'in adeta simgesi konumundadır. Kaçkar Dağları'nın en yüksek noktası Kaçkar Kavrun Dağı'dır ve yüksekliği 3932 metredir. 1994 yılında milli park ilan edilen Kaçkar Dağları'nın büyük bir kısmı Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde yer alırken bir kısmı da Artvin'in Yusufeli ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Oksijen deposu olan ve Türkiye'nin en yeşil bölgeleri arasında bulunan Kaçkarlar'da yayla hayatını deneyimleyebilir, dağ yürüyüşü ve sporları yapabilir, dağcılık ve trekking gibi özel ilgi alanlarınızı keyifle yapabilirsiniz. Kaçkar Dağları, buzul dağları arasında yer almaktadır. Doğu Karadeniz Dağları'nın en yüksek zirvesi olan Kaçkar Dağlarında 6 adet buzul barındırmaktadır. 

Jolly ile Kaçkar turları unutulmaz bir kültür turu yapmak için sizi bekliyor. Jolly'nin avantajlı yurt içi tur fırsatlarıyla görmedik yer bırakmayın. İndirimli ve avantajlı fiyatlarıyla kampanyalı tur fırsatlarını sizlerle buluşturan Jolly'de hayalinizdeki tatil gerçeğe dönüşüyor.


Kaçkar Turları İle Görülecek Yerler

Kaçkar'ın muhteşem doğasında, ayrıcalıklı bir tatil ve unutulmaz deneyimler sizi bekliyor. Of, İyidere, Rize, Çayeli, Pazar gibi Karadeniz'in kendine has yerlerinden geçecek ve Fırtına Vadisi'ni göreceksiniz. Fırtına vadisi Hala ve Çat derelerinin birleşmesi sonrası Çamlıhemşin’den Karadeniz’e kadar çok görkemli manzaralar oluşturmaktadır. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşamaya başladığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’i, Çat vadisi içerisinde yer alan ve bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsü'nü, görkemli Zilkale'yi, Palovit Şelalesi'ni görmeye gidiyoruz. Kaçkarlarda eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Minibüsümüze binerek koruma altına alınmış Şimşir Ormanları'nı Elevit yaylasını, Tirovit yaylasını, Ayder yaylasını, Avusor yaylasını Kaçkar turları ile göreceksiniz. Kaçkar turunda Dobacelazena buzul gölünü görmek üzere yürüyüş yapacak, kemerli Kaçkarların eteklerinde 2700 metre yükseklikte buzul aşındırması sonucu oluşmuş göle ulaştığımızda manzarasına hayran kalacaksınız. Çiçeklerle kaplı patikalarda yürüyüş yapacak, Galler düzü olarak adlandırılan ve bölgenin geleneksel yayla şenliklerinde boğa güreşlerinin de yapıldığı arenayı göreceksiniz. Kaçkar zirve parkurunun eteklerinde yer alan Yukarı Kavrun'da oksijene doyacak, Hemşinli meşhur pastacıların yaptığı poğaça ve tahinlilerin tadına bakma ve yaylada yetişen hayvanlardan elde edilen sıcak sütten yudumlama fırsatı bulacaksınız.