Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
GİRİŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
ÇIKIŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
ODA VE KİŞİ SAYISI 1 Oda
Hemen Ara

Kayseri Otelleri

Dilerseniz Seyahat Planlayıcıyı kullanarak sonuçları kendi kriterlerinize göre listeleyebilirsiniz.

Sonuçları Haritada Göster

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kayseri Otelleri Fiyat

Kayseri otelleri fiyat açısından ekonomik seçeneklere sahiptir. Kayseri otellerinde konaklayarak hem kayak merkezinde kar keyfi yapabilir hem de yöresel Kayseri lezzetlerinin peşinde bir keşif gezisi yapabilirsiniz. Orta Anadolu’nun güneye yakın bölümü ile Toros Dağları’nın kesiştiği yerde Orta Kızılırmak Bölümü’nde kurulu olan Kayseri, Türkiye'nin görülmeye değer kentlerinden biri. Nevşehir, Yozgat, Sivas, Niğde, Kahramanmaraş ve Adana işe komşu olan Kayseri, tarihi boyunca Anadolu’nun en önemli ticaret merkezlerinden biri olmuş. Kuruluş tarihi çok eskilere MÖ 4000’lere, yani bir anlamda 6000 yıl öncesine dayanıyor. Kayseri’ye Hattiler tarafından Kaniş Karum ismi verildiği bilinmekte. Jolly'nin Kayseri otelleri ile bu kadim kenti ziyaret edebilir ve ekonomik bir tatil yapabilirsiniz.

Kayseri otelleri her bütçeye ve zevke hitap etmektedir. Bahar tatilleri ve kış tatili Kayseri otellerinin yoğun oldukları sezonlar arasında yer almaktadır. Kayseri otelleri turistik ziyaretler kadar iş amaçlı geziler için de talep görmektedir. Kayseri otelleri merkez konaklamalarına sahip olması açısından misafirlerine kenti yürüyerek dolaşma imkanı da sunmaktadır. Kayseri otelleri arasında birçok farklı özelliğe sahip otel yer almaktadır. 5 yıldızlı Kayseri otellerinden butik otellere kadar istediğiniz türde oteli bulmanız mümkündür. Kayseri otelleri havuzlu otel seçeneğine de sahiptir. Kolay ulaşımı, hava alanına yakınlığı ve kent merkezinde yer alması Kayseri otellerini avantajlı kılmaktadır.

Kayseri otelleri fiyat açısından uygun aralıklara sahiptir. Kış dönemi yüksek sezonunu yaşayan Kayseri otellerinde Jolly'nin indirimli ve avantajlı kampanyaları ile ekonomik otel seçeneklerini bulabilirsiniz. 


Kayseri Otelleri Erciyes

Kayseri’nin sembolü Türkiye’nin en yüksek dağlarından biri olan Erciyes. Erciyes, yaklaşık 4000 metre yüksekliğe sahip sönmüş bir volkan. Erciyes kayak merkezi, kış turizmi açısından ilgi çekici bir merkez. Özellikle Tekir yaylası kış sporları için uygun bir ortam sunuyor. Bunun yanında Aladağ, Binboğa, Bakırdağ, Hınzır, Dumanlı, Soğanlı, Beydağı, Aygörmez, Rostan, Ali Dağı gibi yüksek oluşumlara da ev sahipliği yapmakta. Ali Dağı’nda yamaç paraşütü yapılabiliyor. Ayrıca, Aladağ milli parkında tracking sporu yapılabilmekte. Kayseri otelleri Erciyes konaklaması ile de misafirlerini ağırlıyor. Özellikle kayak tatili için kış aylarında Erciyes otelleri yoğun bir talep görüyor. Türkiye'nin dünyaca ünlü kayak merkezlerinden biri olan Erciyes, sömestir döneminde hem ailelerin hem de kayak severlerin rotasında oluyor. Kış tatilini geçirebileceğiniz Erciyes otellerinde kalırken hem doyasıya kayak yapabilir hem de karlı coğrafyanın atmosferinde doğa ile iç içe olabilirsiniz. Erciyes otellerinde ayrıca kayak yapmayı öğrenebileceğiniz imkanlar da bulunmaktadır. Kayseri, kış mevsimini oldukça soğuk ve kar yağışlı geçirmektedir. Kış ortalama sıcaklığı eksi 4 derece. Bu da Kayseri’yi kış turizmi için oldukça ilgi çekici bir yer haline getiriyor. Erciyes Dağı’nın yılın 6-7 ayı kar altında olması, kış turizmi açısından önemli bir şans.

Kayseri göller bakımından da büyük bir zenginliğe sahiptir. Sarıgöl, Yay Gölü, Tuzla Gölü ve Camız Gölü başlıca gölleri arasında yer almaktadır. Ayrıca, Sarımsaklı, Akköy, Kovalı gibi harika manzaraya sahip göletlere de sahiptir Kayseri. Kızılırmak ilin en önemli akarsuyu. Zamantı ve Sarız Çayı da diğer bazı akarsularını oluşturuyor. Zamantı ırmağı İç Anadolu’dan başlayıp Akdeniz’e dökülen bir ırmak olup bu ırmakta rafting sporu yapılabiliyor. Nehrin yaklaşık 15 kilometrelik bir bölümü milli rafting parkuru olarak belirlenmiş. Yılın bazı dönemlerinde rafting şenlikleri de yapılmakta. İl sınırları içinde Sarımsaklı, Palas ve Karasaz gibi ovalar da mevcut.


Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri gezilecek yerler açısından oldukça fazla durağa sahiptir. Kayseri, kültürel anlamda da turizm için değerli bir il. Arkeoloji müzesi, Etnografya müzesi, Kayseri müzesi başlıca müzeler arasında. Bunun yanında, Kültepe ören yeri de turizm açısından ilgi çekici bir yer. Şehir kalesi ve surları da mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Şehir, inanç turizmi açısından da önemli bir yere sahip. Çok sayıda türbe ve kilise ziyaret edilmeyi beklemekte. Özellikle, Seyyid Burhanettin Türbesi, Melikgazi türbesi, Sırp Kirkor Losovoriç kilisesi, Meryem Ana Kilisesi ve Soğanlı Köyü Kaya Kiliseleri turistleri şehre şeken önemli tarihi yapılar.

Kayseri’de farklı aktiviteler yapmak isteyenler özellikle adrenalin tutkunları Zamantı Irmağı’nda rafting ve Erciyes’te kayak yapabilirler. Ayrıca, Aladağ Milli Parkı’nda Dağ yürüyüşü yapılabilir.

Kayseri’den hediye olarak alınabilecek en değerli şeyler Bünyan ve Yahyalı halısıdır. Yiyecek olarak da elbette pastırma ve sucuk alınabilir. Kayseri2nin bilindik ilçelerinden olan Develi'de her yıl geleneksel Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali yapılmaktadır. Melikgazi Türbesi Pınarbaşı il sınırlarında yer almaktadır. Yahyalı'da bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri de Kayseri'de gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.


Kayseri Yakın Oteller

Kayseri yakın otelleri için de seyahat severler tarafından ilgi görmektedir. Erciyes otelleri dışında Nevşehir otelleri ile birlikte Kayseri gezisi için otel planlaması yapılmaktadır. Özellikle Kapadokya'ya gidecek misafirlerimiz Kayseri otellerinde konaklayarak gezilerini planlamaktadırlar. Kayseri, gezilecek birçok kente yakın bir konumda yer aldığı için yoğun bir ilgi görmektedir. Kayseri otellerinde kalırken Nevşehir ve Kapadokya gezilerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. 

Jolly ile Kayseri otelleri uygun fiyatları ve farklı seçenekleri ile sizi keşfetmeye ve iş seyahatlerinizi organize etmeye davet ediyor.