Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kütahya Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kütahya Otelleri Fırsatları

Kütahya otelleri fırsatlarla Jolly'de! Çeşitli medeniyetlerin etkisinde kalmış, Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu bölümünde yer alan Kütahya, sizlere tarihi bir rota sunuyor. İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Manisa ve Balıkesir gibi illerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kütahya'yı keşfetmek için seçkin Kütahya otelleri ile tatil planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Tarihi antik çağlara uzanan Kütahya’nın, Hititlerden Osmanlılara kadar uzanan yaklaşık 5000 yıllık tarihi bir geçmişi bulunuyor. Antik çağlardan kalan belgelerden o dönemdeki isminin ‘’Kotiaeion’’ olduğu bilinen Kütahya Hititler, Firigyalılar, Makedonyalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlıların hüküm sürdüğü kozmopolit bir kenttir. Bu sayede Kütahya'da çeşitli tarihi bulgulara, eserlere ve yapılara sıkça rastlamak mümkündür. Özellikle Germiyanoğlu Beyliği'nden kalan mimari eserlerde görülen çinicilik, adeta şehirle özdeşleşmiştir. Öyle ki Kütahya, çinicilik denince akla ilk gelen şehir olmaktadır ve dünyada da tanınmaktadır. Camiler, çeşmeler gibi yapıların yanı sıra çini desenleriyle yapılmış porselen tabak, çanaklarla bir açık hava sanat müzesini andıran Kütahya'yı ayrıcalıklı Kütahya otellerinde kalarak doyasıya gezebilirsiniz. Yüzlerce otel seçeneği arasından dilediğinizi seçerek uygun fiyatlar ve fırsatlarla tatil ve iş planlarınızı Jolly ile yapabilirsiniz.


Kütahya Termal Otelleri

Kütahya termal otelleri ile de ünlüdür. Doğal kaplıca alanları ile termal turizminin kalbinin attığı yerlerden biri olan Kütahya'da şifa bulabileceğiniz termal oteller ile tatilinizi planlayabilirsiniz.  Kaplıca turizminin yapıldığı Türkiye'deki ender birkaç yerden biri olan Kütahya mineral bakımından zengin sulara sahiptir. Kaplıca tatili sevenler ve tatil ile sağlığı bir arada isteyenler için Kütahya termal otelleri ile hem keyifli hem sağlıklı bir organizasyon yapabilirsiniz. Kütahya termal otelleri ile tatile çıkmak isteyenlerin ilk tercihi Dereli Kaplıcaları oluyor. Kütahya'nın ünlü Dereli Kaplıcaları şifalı suları ile sağlı dağıtıyor. Eynal, Ilıca Harlek ve Simav Çitgöl Kaplıcaları ile Yoncalı Kaplıcaları da Kütahya’da termal turizminin yapıldığı yerler arasında bulunuyor.


Kütahya'da Gezilecek Yerler

Kütahya gezilecek yerler açısından da birçok durağa sahiptir. Kurtuluş Savaşı döneminden kalma anıtlar ve şehitlikler şehrin gezilip görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır. Ayrıca sivil mimari örneği olan ahşap konak evler Osmanlıdan izler taşımaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın aldığı kararlar ve yaptığı çeşitli restorasyonlarla tüm bu tarihi yapıyı müzeleştirerek, koruma altına almış ve ziyarete açmıştır. Yeraltı ve yer üstü kaynaklar bakımından da oldukça çok zengin bir ilimizdir Kütahya. Dünyada bulunan 90 çeşit madenin 35’ini Kütahya’da bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra yeraltı suları kaplıcaları, sağlık turizmi açısından önemli bir yere sahiptir. Kütahya’dan ayrılırken size Kütahya’yı hatırlatacak bir şeyler ya da yöresel tatlarından götürmek istiyorsanız, seçenek çok fazla. Kütahya'nın simgesi olan el emeği göz nuru çini eşyalardan götürebilirsiniz sevdiklerinize ve kendinize. El sanatlarında da başarılı olan Kütahya’dan, nakış işlenmiş ev eşyası alabilirsiniz. Zamanınız kalırsa, Simav’dan fasulye, Tavşanlı’dan leblebi ve Gediz’den tarhana almayı unutmayın.


Kütahya'nın İlçeleri

 • Altıntaş: Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Cerevra adlı antik bir kente ev sahipliği yapmış. İlk tunç ağı ve kaolitik dönemlerinden bulgulara rastlanmış.
 • Aslanapa: Kütahya merkezine 54 km. uzaklıkta olan ilçenin ne zaman önce kurulduğu kesin olarak bilinmiyor. Ama çeşitli medeniyetlerden izler görmek mümkün.
 • Çavdarhisar: Milattan önce 3000 yılından itibaren bir yerleşim yeri olan Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesi, erken Bizans dönemi yayılırken merkez konumundaymış. Zeus Tapınağı, Stadyum, Tiyatro Kompleksi ve Mecellumu (borsa binası) ve sel felaketini önlemek için yapılan ilk baraj Çavdarhisar'da yer alıyor.
 • Domaniç: İlçede Roma ve Bizans izleri taşıyan mezar taşları bulunuyor. Ayrıca Ebem Çamlığı, Karagöl Yaylası, Durabey Mağarası, Alibey Çeşmesi, Karaerik Deresi, Kocayayla gibi doğal güzellikler burada bulunuyor.
 • Dumlupınar: İl merkezine 84 km. uzaklıkta bulunan ilçede, Mustafa Kemal Paşa Anıt Evi ve Şehitliği dışında 9 tane anıt ve şehitlik bulunuyor.
 • Emet: Kütahya'nın “Termal turizm bölgesi” ilan edilmiş olan ilçesinde mağaralar, doğal oluşumlar ve Eğri Göz Kalesi görülmeye değer yerleri.
 • Gediz: Orman içerisinde bulunan ve yayla özelliği taşıyan Murat Dağı dinlenme yerinde vakit geçirebilirsiniz.
 • Eğer ılıca ve kaplıcalara gitmek istiyorsanız; Kütahya'nın Tavşanlı, Simav ve Hisarcık ilçelerinde bağlı Hamamköy ve Yukarı Yoncaağaç köyünde bulunan kaplıcalara gidebilirsiniz.
 • Hisarcık: Kaplıcaları ile öne çıkan Hisarcık, Kütahya merkezden 108 kilometre uzaklıkta.
 • Pazarlar: Kütahya merkezine 134 km. uzaklıkta bulunan ilçede doğal sebze ve meyveler yetiştiriciliği halkın en büyük geçim kaynağı. Mevsiminde giderseniz, ünlü kirazını mutlaka deneyin.
 • Simav: İl merkezinin yaklaşık 145 km güneybatısındaki Simav ilçesi, kaplıcaları ile ünlü. Teknonik özellikteki ovası ve dağları ile önce çıkıyor. Simav'ın gümüş suyu anlamına geliyormuş.
 • Şaphane: Kütahya'nın merkezine 130 km uzaklıktaki Şaphane, turizm ile öne çıkamamış, sakin bir ilçe.
 • Tavşanlı: Kütahya il merkezinden yaklaşık 48 km uzaklıktaki Tavşanlı, Ege ile Marmara Bölgeleri arasında, gür ve geniş ormanların yoğunlukta olduğu, dağlık bir ilçe ve Andronos Çayı'nın kaynak noktasında kurulmuş.
 • Tunçbilek: Doğusunda Yaylacık Dağı ve ormanları görebileceğiniz, Tavşanlı İlçesi'nin beldesi Tunçbilek, doğa yürüyüşleri ve kamp yapmak için çok uygun arazilere sahip.

Kütahya otelleri için şimdi rezervasyon yaptırın, kültür gezilerinize bir yenisini daha ekleyin. Hadi gidelim...