Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Manavgat Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Tarihin Işığında Suyun İzini Sürmek”

Mavisi ve yeşiliyle gidenleri kucaklayan, ismini şehri ikiye bölen Manavgat Çayı'ndan alan Antalya'ya 80 km uzaklıktaki ilçe, Pamfilya bölgesinde yer alıyor. Antik dönemden sonra Anadolu'ya ilk gelen Türk boylarından biri olan Manavlu boyunun yaşadığı bölgede Selçuklular sonrasında Osmanlı Devleti hüküm sürmüş. Çok sayıda antik kenti, şelaleleri, sit alanları, 60 kmlik kıyı şeridi ve tatil köyleriyle gerçek bir turizm cenneti. 1914 yılında ilçe olan Manavgat'ın kuruluş tarihi olarak M.Ö. 6. yüzyıl verilebilir.

Yılın 8 ayı turizmin devam ettiği bölge, ören yerleri, jeep safari, çarşı pazar dolaşma, rafting ve festivaller arasında hem deniz tatili, hem tarihi keşfetme, hem de doğa sporları yapma imkanı sunuyor. Köprülü Kanyon Milli Parkı'nda rafting, Manavgat Çayı üzerinde sandal keyfi, baraj göllerinde balık avlamak, mesire yerlerinde piknik yapmak, şelalenin buz gibi sularında yüzmek, Titreyengöl sahilinde ata binmek, ören yerlerinde tarih koklamak, çok uygun fiyatlı turlarla çevre gezileri yapmak...

Şelale ve antik kent figürlü hediyelikler turistler tarafından daha çok tercih edilse de, kuyumcu dükkanları, deri ve halı satılan dükkanlar, bölgede, pazartesi günleri kurulan ilçe pazarından, köylüler tarafından getirilen taze sebze ve meyveler, zeytinyağ ve zeytinler, ev yapımı tereyağ ve onlarca reçel çeşidi, pekmez, peynirler ve köy yumurtası alabilirsiniz. Köylüler tarafından yapılan el işleri, oyalar, örgüler, deri ürünleri, çantalar ve el yapımı takılar alabilirsiniz.

İLÇELERİ

Manavgat birbirine yakın 9 belde ve onlara bağlı köylerden oluşuyor. Mavi bayraklı sahilleriyle yaz aylarında nufüs yüzbinleri geçiyor.

Çolaklı Köy tarafı sessiz ve sakin olan sahil kasabasında deniz tarafı harika otellerle doludur.

Erenseki Antalya Alanya karayolunun ikiye böldüğü beldede çok sayıda otel bulunuyor. Belediyenin halk plajından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Gündoğdu Fettahlı Yörükleri tarafından kurulan, Manavgat'a 14 km uzaklıkta, mavi bayraklı plajları kopruma altına alınmış olan belde de, güneşin doğuşunu ve batışını kaçırmamalısınız. Yaz ayları nüfusu on binleri bulan beldede, turizm dışında turunçgil ve zeytin üretimi yapılıyor.

Ilıca 16. yüzyılda Ormana Yörükleri tarafından kurulan, Manavgat'a uzaklığı 10 km. olan belde, bir zamanların pamuğuyla ünlü olan tarım bölgesiyken artık geçimini turizmden sağlıyor.

Kızılot Tarım ve hayvancılıkla uğraşılan belde, Manavgat'a 15 km. uzaklıkta bulunuyor.

Oymapınar Manavgat'a 15 km. uzaklıktaki beldenin ekonomisi turizm, tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Tarihi Roma su kemerlerinin de bulunduğu beldede, baraj gölünde botlarla gezebilir, balık avlayabilirsiniz. Göl kenarındaki restoranlarda göl balıklarının tadına bakmayı unutmayın

Sarılar Manavgat merkeze 2 km uzaklıktaki belde, ilçeyle zaman içinde birleşmiş durumda. Manavgat Şelalesi'ni sınırları içinde bulunduran Sarılar'ın bütün ekonomisi şelaleye gelen turistlerden sağlanıyor.

Side Antik kenti içinde barındıran belde, ziyaretçilerine tarih, deniz ve doğayı bir arada sunuyor. Binlerce yıllık tarihi barındıran antik kentin hemen yanı başında bulunan Side Limanındaki yan yana kafelerde oturup, Apollon Tapınağını seyretmeden dönmeyin.

Taşağıl Beşkonak Köprülü Kanyon yolu üzerinde olan belde, Manavgat'a 22 km.uzaklıkta yer alıyor.