Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Nusaybin Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Mezopotamya’nın Saklı İncisi”

Mardin iline bağlı, Türkiye-Suriye sınırında, Fırat-Dicle nehirlerinin arasındaki havzada ve tarihin bilinen en eski 25 yerleşim yerinden biri Nusaybin. MÖ 4.000’li yıllarda kurulduğu bilinmekte. Onlarca medeniyetin ve uygarlığın uğrunda savaştığı, İpek Yolu üzerinde yeralan, tarihi boyunca yukarı Mezopotomya’nın en büyük yerleşim merkezlerinden biri olan Nusaybin’e; Sümerliler Nırbo, Babilliler Nisibis, Huri-Mitanlılar Nas-ü bina, Süryaniler Nasibina, Araplar Nasibeyn, Kürtler Nisebin ve son olarak Cumhuriyet döneminden sonra Nusaybin ismi verilmiş.

Roma dönemi sonrasında özellikle Süryani, Kürt, Arap ve Türk medeniyetlerinin egemenliği altında kalan bölge, bugünki zengin dil, din ve kültür mirasını koruyabilmekte. İlçe halkının genel olarak geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmakla birlikte, son dönemlerde artan petrol arama-işleme faaliyetleri ve sınır ticareti ile birlikte sanayileşme yolunda adım atmakta.

Tarihi dokusu kadar kültürel ve doğal güzelliklerini de ziyaretçilerine cömertçe sunan Nusaybin, misafirperver halkı ile sizi tarihe tanıklık etmenizi beklemekte.

Gündüz tarihi ve turistik geziler sonrasında yorgunluğunuzu atabileceğiniz kafe ve restoranlarda yöresel yemekleri tadabilir, kahve ve nargile keyfi yapabilir, bölgenin folklorik kültürünü yansıtan müzikler eşliğinde eğlenebilirsiniz.

Nusaybin-Midyat arasında yer alan ve son yıllarda yapılan düzenleme ve yatırımlarla çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçiler için önemli bir mesire yeri haline gelen Beyaz Su, doğal su kaynağının çevresinde yeşilliklerle örülü doğa harikası. Yazın sıcağını unutturacak kadar serin olduğu kadar, suyun üzerine kurulu çardaklarda ziyaretçilerine yöresel ziyafetler sunacak işletmeler de bulunmakta.

Mardin’e özgü el yapımı zarif gümüş veya altın telkari takılar, tesbihler veya kutular alınabilir.

Bunun yanında, bıttım ağacının meyvesinden yapılan katkısız bıtım sabunu, aktardan çeşit çeşit baharat ve şifalı otlar, kök boya kullanarak eski taş ve eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, puşi adı verilen erkek başlığı, hepri denen genelde siyah ve kırmızı renklerde ipek el baskısı eşarplar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, semerciden kilim veya el yapımı keçe, mırra cezvesi ve kulpsuz kahve fincancıkları alınabilir.