Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Mardin Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Mardin Otelleri Fırsatlar

Eğer bu sene doğunun mistik atmosferini yaşamak isterseniz o zaman yolunuz mutlaka Mardin'e düşsün. Otantik bir keşif için işe seçkin Mardin otelleri ile başlayın. Güneydoğu Anadolu’da yer alan ve dünyanın en eski 3. şehri olarak bilinen Mardin, medeniyetlerin beşiği olarak adlandırılıyor. Taş evleri, kültürü, telkari sanatı, yemekleri ile Mardin'de görülecek o kadar çok şey var ki... Manzaraya hayran kalacağınız teraslı Mardin otelleri ile ya da geleneksel Mardin evlerine benzer taş Mardin otelleri ile konaklama planınızı yaparak kendinizi bir film setinde gibi hissedeceksiniz. Mardin otelleri herkes için uygun fiyatlara ve fırsatlara sahiptir. İster hafta sonu keşiflerinizde ister baştan başa doğu seyahatlerinizde planlıyor olun, Mardin otel konusunda gelişmiş seçenekler sunar misafirlerine. Turizm odaklı bir kent olan ve sadece Türkiye'den değil, dünyanın hemen her yerinden turist ağırlayan Mardin'i hala keşfetmediyseniz, çok şey kaçırdığınızı söyleyebiliriz...


Mardin Otelleri Fiyatları

Mardin otel konusunda birçok alternatif sunarken taksitli ödeme seçenekleri ve ekstra indirimleri ile Jolly'de uygun bir tatil için imkan sunmaktadır. Mardin otel fiyatları sezona göre, kalınacak sayıya göre, oda tipine ve alınan hizmetlere göre farklılık göstermektedir. Eğer şehri keşfetmeye ağırlık vereceğim, kolaylıkla her yere ulaşmak istiyorum diyorsanız o halde Mardin merkez otelleri sizin için iyi olacaktır. Keşfedilecek birçok yere ve Mardin mutfağını tanımak için gideceğiniz restoranlara yakın mesafede olan Mardin otelleri, unutulmaz bir deneyim yaşatacak size. Butik Mardin otelleri ile keyifli bir gezi programı yapabileceğiniz gibi, hem de 'gece gerdanlık gündüz seyranlık' olarak bilinen Mardin'de muhteşem bir Mezopotamya manzrasına tanıklık edeceksiniz.


Mardin

Şehrin adı Süryanice kaleler kenti anlamında Marde’den geliyor. Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan Mardin M.Ö 4500’den itibaren Sümer, Akad, Hitit, Asur, Bizans, Arap, Selçuklu, Artuklu ve Osmanlıların da içinde yer aldığı 23 uygarlığa ev sahipliği yapmış. Dünyada eski tarihi binaların olduğu gibi korunduğu ve aynı zamanda yaşandığı, beton çağına kanmamış ve mimarisini bozmamış ender şehirlerden. Dünya şehirlerinde çoğunlukla bir dine ait binalar öne çıkarken Mardin'de çeşitli dinlerin birleştiği görülüyor. Açık hava müzesi görünümündeki şehirde Müslüman, Yahudi, Şemsi (güneşe tapanlar) Hristiyan toplumlarına ait tam bir kültür mozaiği sergilenmekte. Tarihi ipek yolu üzerinde olmasından dolayı buraya kervansaraylar inşa edilmiş. Mardin taşı ile inşa edilmiş tarihi binalar hepsi birer sanat eseri. Manastır, kilise, cami, hamam, kale, müze duvarlarındaki oymalar, işlemeler eşsiz güzellikte.  


Mardin'de Gezilecek Yerler

Mardin'de gezilecek yerler hem tarih hem kültür odaklı oluyor. Kenti keşfetmeye öncelikle Eski Mardin ile başlayın. Buradaki yaşamı, kültürü, gelenekleri gözlemleyin. Binlerce yıllık köklü geçmişi ile bugün açık hava müzesi görünümünde olan Mardin'de gezilecek yerler arasında Mardin Müzesi, Deyrüzzaferân Manastırı, Zinciriye Medresesi, Kasımiye Medresesi, Mardin Çarşısı, Şehidiye Medresesi, Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi, Şahkulubey Konağı ve daha nice keşif dolu yer bulunuyor.  

 1. Tarihi Kayseriye Pasajı’nda her türden yöresel eşya bulabilirsiniz. Telkari usulüyle el yapımı gümüş işlemeler, otantik bakır süs eşyaları, iğne oyası takımlar alabilirsiniz.
 2. Arasta İşhanı’nın önünden geçtiğinizde çarşı baharat kokularıyla sizi içeri çeker. Aradığınız her baharatı bulabileceğiniz gibi bilmediğiniz pek çok çeşit baharatı burada görmeniz mümkün.


Mardin'e Ne Zaman Gidilir?

Mardin’in dar sokaklarını abbara denilen geçitler birbirine bağlıyor. Süryani ve Ermeni taş ustalarının göz nuru döktüğü taş evler yapılmış. Kalenin eteklerinden ovaya doğru birbirinin üzerine yapılmış gibi görünen her biri teraslı evler güney yamaca yerleşmiş. Taşların özelliğinden dolayı binalar kışın sıcak yazın serin oluyor. Akdeniz ve karasal iklimi hakim olan şehirde yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve bol yağışlı geçiyor. Bu açıdan Mardin'e ne zaman gidilir sorusunun yanıtı olarak bahar aylarını, özellikle mayıs ve ekim ayını önerebiliriz.


Mardin İlçeleri

 1. Dargeçit: Birçok uygarlığın iç içe yaşadığı nadir yerlerden biri olan ilçede Hristiyanlık öncesi ve sonrası çağlara ait uygarlık eserleri Türk İslam kültürü ile kaynaşarak güzel bir sentez oluşturmuş.
 2. Derik: Çıplak Haso adında bir miri öldürmeleriyle oluşan kan davası sonunda göç etmek zorunda kalan Davutoğulları ve Kayıhanlılar aşiretleri tarafından kurulmuş. Son dönemlere kadar nüfus çoğunluğu Ermenilerden oluşurken, ekonomik nedenlerden Ermenilerin büyük bir kısmı göç etmiş.
 3. Kızıltepe: Orta çağda ve özellikle Artuklular döneminde Diyarbakır-Musul yolu üzerinde önemli bir ticaret merkeziymiş. Artuklular döneminden kalan Ulu Cami şehrin en önemli tarihi eseri.
 4. Mazıdağı: İlçenin eski adı Samrah olup, yörede asırlar önce Semra adında bir kale’den bahsediliyor. Kale köyünde Bizanslılar gümüş bulup işlettiklerinden burayı korumak amacıyla kaleyi inşa ettikleri biliniyor.
 5. Midyat: Yörenin Samaniler tarafından kurulduğu sanılıyor. Bizans döneminde kurulmuş kilise kalıntılarına rastlanmış. Gümüş telkari işi yanı sıra ipek ve bez dokuma gibi el sanatları yapılıyor.
 6. Nusaybin: Tarihte adı Nisibis olarak geçiyor. Suriye sınırı üzerinde olan Nusaybin’de Süryani azizlerinden Mor Yakup Kilisesi ve mezarı buluyor.
 7. Ömerli: Mardin-Midyat yolu üzerinde olan ilçede Fatih Kalesi ve birkaç kilise kalıntısına rastlanmış.
 8. Savur: Yeşilliği, bağları, bahçeleri, suları ile ünlü ilçe’de Savur kalesi Savur’un en gözde eseri.
 9. Yeşilli: Yemyeşil vadi içinde yer alan ilçe mesire yerleri ile ün salmış. Romalılar zamanında yapılmış su kanalları, çeşmeler, bentler görülmeye değer.  

Mardin otelleri ile unutulmaz bir keşfe çıkmak için hadi gidelim... Seçkin yurtiçi oteller arasında dilediğiniz lokasyonda tatil yapmanız için uygun fiyatlarla sahip olan Jolly'de herkes için, her yerde tercih edilebilecek otel yer alıyor.