Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
 • Nisan 2025
Hemen Ara

Pamfilya Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Kültür Turları

Pamfilya Turları Fiyatları

Pamfilya turları yazın eğlencesini, denizin muhteşemliğini ve kültürün gizemini hissetmek ve yaşatmak için sizi Akdeniz'e davet ediyor. Jolly'de Pamfilya turları fiyatları herkes için avantajlı, herkes için hesaplı oluyor. Antalya Pamfilya turları ile Akdeniz kıyılarının benzersiz koylarında yüzecek, tarihi Likya yolunu keşfedecek, kültür ve deniz tatilini iç içe yaşayacaksınız. Pamfilya turları, Akdeniz turları arasında yer almaktadır. Popüler yaz tatili rotalarından biri olan ve kültür turlarının vazgeçilmez tercihleri arasında yer alan Pamfilya turları, Jolly'nin özel indirimleri ve avantajlı kültür turu fırsatları sizlere unutulmaz zamanlar yaşatacak. Pamfilya turu ile Aspendos, Alanya Çayı, Damlataş Mağarası, Kleopatra Plajı gibi doğal güzellikleri ve tarihi rotaları keşfederken Apollon Tapınağı'nı ve Perge Antik Kenti'ni görecek ve dünyanın en iyi yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolu'nu yürüyebileceksiniz.


Pamfilya Bölgesi

Pamfilya Bölgesi aslında bizim çok yakından tanıdığımız bir yerin adıdır. Yaz tatilinin vazgeçilmez adresi Akdeniz kıyıları, Pamfilya Bölgesi olarak adlandırılmaktadır. Anadolu'nun güneyinde Aksu çayının doğusundan başlayarak Antalya ilinin doğusuna kapsayan Likya ve Kilikya antik kentleri arasında kalan bölgeye Pamfilya denilmektedir. Antik çağda pek çok ırkın bir arada yaşadığı Pamfilya kenti bu özelliğiyle diğer kentlerden ayrılmaktadır. Pamfilya ismi "Irkların Ülkesi" anlamını taşımaktadır. Grekler, Pamfilya isminin Mopsos'un kızı Pamphilia veya üvey kız kardeşi Pamhyle'e bağlayarak verilmiş olduğunu öne sürmektedir. Pamfilya’nın doğu ucunda Alanya (Korakesion), batısında ise Antalya (Attaleia) yer alır. Ovanın iki ucundaki bu iki önemli kent arasında Side, Aspendos, Sillyon ve Perge kentleri sıralanmaktadır. Pamfilya Bölgesi, üzerinde Alanya’nın kurulduğu, ele geçirilmesi zor kayalık yarımadadır. Antik Çağ’da Doğu Akdeniz’de var olduğu bilinen birçok korsan kentinin en ünlüsü olan bu bölge,  M.Ö. 2. yüzyılda ele geçirilmiştir. Tryphon adlı korsan, ele geçirilmesi olanaksız olan bu kaya kütlesinin üzerine kale inşa ettirerek burayı bir üs ve sığınak haline getirmiştir.

 

Pamfilya Turu Rezervasyon

Kekova ve kral lahitlerini, Simena Kalesi'ni ve Olympos'u görebileceğiniz, tekne turu yaparak batık şehirlerin gizemini keşfedebileceğiniz , muhteşem koylara yelken açabileceğiniz Pamfilya turu için şimdi rezervasyon yapabilirsiniz. 444 0 644 numaralı müşteri ilişkilerimiz üzerinden, geniş acentelerimiz aracılığı ile ya da websitemiz üzerinden kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz. 

Jolly ile Pamfilya turları avantajlı fiyatlarla, erken rezervasyon tur fırsatlarıyla ve özel kültür turları indirimleriyle sizi ekonomik bir keşfe çağırıyor.