Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Mayıs 2021
 • Haziran 2021
 • Temmuz 2021
 • Ağustos 2021
 • Eylül 2021
 • Ekim 2021
 • Kasım 2021
 • Aralık 2021
 • Ocak 2022
 • Şubat 2022
 • Mart 2022
 • Nisan 2022
Hemen Ara
Sonuçları Filtrele

Bölge

Portekiz Turları

1 tur bulundu
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
En Yakın Tarih
Portekiz & Endülüs (OPO-AGP) Thy ile 7 Gece - 2021
19 Temmuz 2021 . İstanbul Çıkışlı

Portekiz & Endülüs (OPO-AGP) Thy ile 7 Gece - 2021

Tur Güzergahı
3 Taksit Seçeneği
Turkish Airlines Uçuşlu 7 Gece 8 Gün
Çift Kişilik Oda Kişi Başı 649 'dan başlayan fiyatlar
tesisin tanesini görüntülediniz

Sımsıcak, yardım sever ve güler yüzlü insanlarıyla İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş Fado’nun doğduğu ülke Portekiz, Avrupa’nın en renkli ülkelerinden biridir. Tarih, doğa ve sanat yönüyle ilgi çekici özellikler bulacağınız bir ülke burası. Bambaşka bir ülke bambaşka bir tatil yaşamak istiyorsanız ilk tercihiniz Portekiz olmalı kesinlikle.

Portekiz’in başkenti olan Lizbon çok renkli ve hareketli bir başkent olarak karşınıza çıkacak. Sessizliğin ve sakinliğin şehrinde rahat mı rahat bir tatil sizleri bekliyor… Lizbon’daki şehir turumuz ortaçağ dönemini andıran Rossia Meydanı ile başlar. Dönemi yansıtan bu hareketli meydanın çevresinde bulunan hoş kafelerde dinlenebilirsiniz.

Lizbon’da bir diğer durağımız ise şehrin en eski meydanı olma özelliğini taşıyan Alfama Meydanı’dır. Daracık sokakları ve minyatür gibi evleriyle bu meydanı çok seveceksiniz. Dilerseniz bu bölgeyi nostaljik tramvayla baştan başa turlayabilirsiniz. Ayrıca bu meydan Fado’nun en güzel örneklerini canlı canlı dinleyeceğiniz bir yerdir.

Lizbon’da eğlence mekânlarının bulunduğu bölge ise Bairo Alto’dur. Mutlaka Lizbon’un gece hayatını görme amaçlı bu bölgeyi ziyaret etmelisiniz.

Lizbon’un en önemli sembollerinden ve Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan Belem Kulesi de turumuzun vaz geçilmez duraklarından biri olacak. Almada – Lizbon şehirlerini birleştiren adını 25 Nisan 1974’te gerçekleşmiş Karanfil Devrimi’nden alan İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nü andıran 25 Nisan Köprüsü de göreceğimiz yapılar arasındadır.

Lizbon’un ünlü caddesi Augusto Caddesi de sokak sanatçıları ve önemli alışveriş noktalarıyla ilginizi çekecek duraklarımızdan biri olacak. Farklı turtalarıyla sizi kendine hayran bırakacak Belem Pastanesi de en güzel uğrak noktalarınız arasında yerini almaya aday bir mekân.

Şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz St. George Şatosu, şehrin en önemli sembollerinden Kâşifler Anıtı, Vasco de Gama’nın mezarının bulunduğu Jeronimos Manastırı ve Sao Jorge Kulesi turumuzun en önemli noktalarındandır.

Portekiz’e gittiyseniz kesinlikle yapmanız gerekenlerden biri de Sintra turu ’dur. Sintra’yı özel kılan bir dağın tepesinde tüm haşmetiyle konuşlanmış olan Pena National Palace’tır

Portekiz’de mutlaka gezmeniz gereken bir nokta da Portekizlilerin Kâbe’si kabul edilen Fatima Kutsal Şehri’dir.  

Portekiz’in bir diğer önemli şehri de şarabıyla ünlü Porto’dur. Ortasından nehir geçen nadir şehirlerdendir Porto… Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan son derece estetik köprüleri ve nostaljik sandallarıyla muhtemelen Porto sizin aşk şehriniz olacak. Güzel çiftlerimizi balayı turlarına bekliyoruz.

Porto’da kentin merkezi kabul edilen Özgürlük Meydanı, şehri en güzel şekilde seyredeceğiniz Clerigos Kulesi, nostaljik yapısı ve farklı mimarisi ile Sao Bento Tren İstasyonu, adeta kitap cenneti olarak adlandırabileceğimiz Lello Kitapçısı, Porto Katedrali, Sao Francisco Kilisesi, alışverişin adresi Santa Caterina Caddesi görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken yerler arasında sayılabilir.

Bir tatilde sakinliği, huzuru arayanların ve muhteşem Fado müziği ile mest olmak isteyenlerin adresi kesinlikle Portekiz olmalı… Erken rezervasyon kampanyasından hemen yararlanın ve keyfinize keyif katın. Mutlu tatiller…