Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Salihli Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

“Manisa'nın Ağırbaşlı Temsilcisi’’

Manisa'nın bir ilçesi olan Salihli, Kuzeyinde Demirci ve Akhisar, güneyinde Ödemiş, doğusunda Kula ve Alaşehir, batısında ise Turgutlu, ilçeleri bulunmakta. Manisa’nın ise güney kesiminde yer alır. Salihli'nin kuzeyi, kuzeydoğu ve güneyi ile üç tarafı dağlarla çevrilidir. İlçenin, güney tarafında bulunan Bozdağlar Silsilesi, kuzeyinde Gediz Ovası ile ovanın kuzey cephesinde Dibek Dağları, Kuzeydoğusunda ise Üşümüş Dağları ile çevrili bulunmakta. Alaşehir, Gümüş, Kurşunlu ve Sart Çayları ile ilçe topraklarının sulanmasında kullanılmakta olup, Gediz Nehrine karışmaktadır. Gediz Nehri üzerinde de Demir Köprü Barajı vardır.

İlçe üzerinde etkili olan iklim, Akdeniz iklimidir. Yaz aylarında hava sıcaklığı sıcak ve kurak geçmekte, kışları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. İlçe halkının geçim kaynağı ve şehrin ekonomisi, ilk başta olarak tarım ve hayvancılık üzerinedir. Bunun yanında ticaret sanayide bi hayli gelişmiştir. Tarım alanında Salihli'de yetiştirilen buğday, arpa, çiğit, pamuk, tütün, şeftali, kiraz, mısır, elma, kayısı, üzüm, Antepfıstığı, ceviz, zeytin gibi tarım ürünleri başlıca ürünlerdir. Tarım noktasında en mühim özelliği ülkede en çok yetiştirilen çekirdeksiz kuru üzüm üreten ve ihraç eden ilçe olma özelliğini taşıyor. Marmara ve Gediz Nehri üzerinde kurulan Demir Köprü Barajı göllerinde ise balık üretimi yapılmaktadır. İlçede Hayvancılık noktasında ise küçükbaş ve büyükbaş olmak üzere hayvan besiciliği yapılıyor. Sanayi noktasında ilçe ege bölgesinde bulunan birçok ilden ve ilçeden yatırma, daha çok elverişli bir konumdadır. Çünkü iş gücü, doğal kaynakları ve diğer ilçelere nazaran bulunan imkanları cihetiyle birçok fabrika ve üretim yeri bulunmaktadır.

Manisa Salihli ilçesinde, Denizli karayolu otuzuncu kilometresi arkeolojik kazılarda insan ve hayvan ayak izlerine rastlanmakla yaşayan insanların yerleşim yeri olarak kullandığı ilçenin en az 25-26 bin yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Salihli’nin bazı noktalarında yapılan kazılarda birçok tarihi eser, çömlek, taşlar, lahitler, Lidyalılara ait kalıntılar ortaya çıkarılmıştır. İlçenin bulunduğu yer, en eski uygarlıklardan olan Hititlerin burayı yerleşim yeri olarak kullandığı bilinmekte. Daha sonra bu bölge Lidyalıların eline geçmesiyle burası Lidyalılar için önemli bir şehir hükmündedir. Sardes ilçesine ait kalıntılar bulunmakta. Bulunduğu dönem itibariyle Sardes şehri Anadolu'da sanat ve kültür merkezi olarak kullanılmaktaydı. Doğal güzellikleriyle ve altın madeninin bulunması ile Şehrin değeri ve kıymetini arttırmaktaydı. Daha sonra birçok medeniyete ev sahipliği yapan Salihli'de günümüze kadar birçok tarihi eser ve kalıntılara rastlanmakta. Bu tarihi eserler arasında Sardes Antik Kentinde bulunan Artemis Mabedi, Sard Sinegogu, kral mezarları, Gymnasion, Kurşunlu Kaplıcaları ile Salihli müzesi bulunmakta.

Yapılacak aktivitelerin başında ilk olarak, tarihte Lidyalıların ilk yerleşim yeri olarak kullanılan ve parayı bulup kullandığı yer olan Sardes harabelerini gezmektir. Bintepelerdeki kral mezarlarını ve daha sonrada Kurşunlu Kaplıcalarına veya Çamurlu Kaplıcalarına giderek rahatlamak en güzel aktivitelerdendir. Bu Kaplıcaların bulunduğu yeşil alanlarda doğa yürüyüşü yapmak ve mesire alanlarından istifade etmek. Belediyenin yaptırdığı ve özenle bakımını yaptırdığı park ve bahçelerde piknik yaparak güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu parkların bulunduğu yol üzerinde cafelerde ve pastanelerde güzel vakit geçirilebilecek alanalrdır.

Ülkemizde birçok ilde ve ilçede göremeyeceğiniz büyük alışveriş firmalarının bulunduğu bir ilçedir. Her istediğiniz eşyayı rahatlıkla bulabileceğiniz nadir yerlerden biridir. Turizm sektöründe önemli bir yeri olduğu için alışveriş cihetinde ve sevdiklerinize hediyelik eşya almada hiç sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yer. Bu alışveriş merkezlerinden Tesco, Kipa, AVM, Salihli Festiva Qutlet başta olmak üzere birçok büyük alışveriş merkezleri bulunmakta.