Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Sandıklı Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

‘’Bir Kaplıca Merkezi’’

Afyonkarahisar’a bağlı bir ilçe olan sandıklı adı daha çok kaplıcalarıyla duyulmuş yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Bulunduğu konu itibari ile her yere kolaylıkla ulaşım imkanının olduğu sandıklı Ege bölgesinin iç batı Anadolu bölümünde yer alan ilçe Antalya- Ankara karayolu üzerinde yer alıyor. Sandıklı’nın ilgi çeken yönleri arasında sahip olduğu kalıntılar, doğal kaynaklar ve tarihi eserler baş sırada yer alıyor. Her yıl pek çok yerli ve yabanı turistin ziyaret ettiği sandıklı özellikle termal kaynakları ile adından sıkça bahsettiren ilçelerden bir tanesi. Çeşitli hastalıklara fayda sağlayabilen termal kaynaklar aynı zamanda güzellik ve gençlik arayana turistlerin de ilgisini çekmekte.

Sandıklı karasal iklimin hakim olduğu bir ilçedir. Bu nedenle de kış ayları çok soğuk yaz ayları ise çok sıcak geçer. Buna paralel olarak da dağılan bitki örtüsü ise genellikle soğuk kış şartlarına daha dayanıklı olan iğne bitkilerden oluşmakta. Ancak çevresinde bulunan dağları ile sandıklı jeolojik etkilerin yaşandığı ve bu etkileri kullanan ilçelerden bir tanesi haline gelmiş. Toprak çatlaklarından gelen sıcak sular bugün halen gelmekte.

Sandıklı Türkiye’nin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. O kadar eski bir kültüre sahip ki içinde ilkel çağların eserleri olan bakır, demir gibi madenlerin kullanıldığına dair çeşitli kalıntılar barındırıyor. Bunun yanı sıra Anadolu Selçukluları döneminde de önemli bir yer olmuş hatta adını bu zamanlarda yapılan savaşlar sonucunda aldığı düşünülmüş. Pek çok medeniyet görmesi, pek çok insana ev sahipliği yapması nedeni ile de içinde sayısız tarihi eserin yer aldığı, camilerin, medrese ve okulların yer aldığı bir ilçe olmuş.

Sandıklı’da en çok alınan şeylerden bir tanesi yapılan hamur işi ve tatlılardır. Çeşitli elde açma hamur işleri turistlerin en çok ilgisini çeken şeylerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra ilçeye özel farklı el işçiliği içeren süs eşyaları, Sandıklı’ya ya da Afyon’a özgü dokumalar da satılan turistik eşyalardan bir tanesidir. Burada ilgi gören turistik eşyalardan bir tanesi de küçük süs amaçlı hazırlanan dokuma tezgahlarıdır. Üzerine farklı isimler ya da maniler yazılan bu eserlerde de el işçiliği kullanılıyor.