Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Sivas Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Ekonomik Sivas Otelleri

Sivas, Türkiye'nin İç Anadolu bölgesinde yer alan ve tarihi İpek Yolu kesişme noktasında bulunan en eski şehirlerimizden biridir. Tarihi Kral Yolu'nun geçtiği şehir, kültür zenginliği, iklim farklılıkları ile önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Geçmişi, Anadolu’da Neolitik çağa kadar uzanan önemli bir yerleşim yeri olan Sivas Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve İç Anadolu kültürlerinin arasında yer almaktadır. Tarihi ve kültürel rotalarla çevrili olan Sivas'ı keşfetmek için Sivas otelleri içerisinden dilediğiniz bir oteli tercih edebilirsiniz. Jolly'de uygun Sivas otelleri ile tatilinizi planlayabilir, resmi tatil günleri içerisinde yer alan bayram dönemlerinde hem sevdiklerinizi ziyaret edebilir hem de keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Sivas otellerinde kalırken kültür turizmi açısından zengin birikimi ile bu eşsiz kenti doyasıya gezebilirsiniz. Termal oteller ve kaplıcaları ile de termal turizmin yapıldığı yerlerden biri olan Sivas, hem şifa bulacağınız hem de tatil yapacağınız bir yerdir. Sivas'ta kangal balıklı kaplıca turlarına katılarak, gezi ve termal havuz keyfini yaşayabilir, sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz. 

Sivas dokumacılık ve gümüşçülük alanında ün yapmış bir şehir olduğu için alışveriş yapmakta zorlanmayacaksınız. Bu alandaki en güzel hediyelikleri şehrin alışveriş merkezlerinde bulmanız mümkün. Sivas merkez otellerde kalarak tarihi medrese ve hanların içerisindeki mağazaları, hediyelik eşyaların bolca bulunduğu yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz. Özellikle zanaatkârların elinden çıkan, kemik tarağı ve bıçağını almanızı tavsiye ederiz. Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese'nin bulunduğu meydandaki Hanımeli Çarşısı'nda da, kadınların yaptığı el işi ürünleri bulabilirsiniz.


Sivas Otelleri Fiyatları

Sivas otelleri fiyatları herkes için avantajlı fırsatlar sunuyor. Sivas otellerini hem iş hem turizm için tercih edecek olan misafirlerimiz ucuz otel seçeneklerini Jolly ile değerlendirebilirler. Sivas otelleri fiyatları Jolly'nin taksitli ödeme fırsatlarıyla da ekonomik alternatifler sunmaktadır. İç Anadolu'dan Karadeniz'e uzanan bir seyahat yapmak isteyen misafirlerimiz Sivas'ı başlangıç noktası seçebilir. Tarihi rotaları keşfetmek için ya da başlı başına Sivas'ı gezmek için butik otellerden, merkez otellere, tam pansiyon otellerden oda-kahvaltı otellere kadar birçok seçenek bulunuyor bu güzel kentte. 


Sivas'ta Gezilecek Yerler

Sivas'ta gezilecek yerler sayıca oldukça fazladır. Anadolu'nun en eski kentlerinden biri olan Sivas türbeleri, hanları, camileri, doğal güzellikleri ile görülmeye değer. Sivas'ta mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelen Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi ise gezinizi özel kılacak. Milli mücadelenin mihenk taşlarından biri olan Sivas kongresinin tarihini öğrenebileceğiniz bu binada geçmişe yolculuk yapacaksınız.

Sivas'ta gezilecek yerler arasında hem Sivas merkezde yer alan duraklar hem de Sivas'a bağlı ilçeler bulunuyor. Sivas'a 45 km uzaklıkta yer alan Yıldızeli ilçe, özellikle inanç turizmi açısından adından söz ettiriyor. Şeyh Halil Türbesi, Banaz Köyü Türbesi, Akçakoca Köyü Türbesi, Kümbet Köyü Kalesi, Akçakale Kalesi Sivas'ta gezilecek yerler arasında bulunuyor. Sivas'ın Akıncılar bölgesinde yer alan ve ilçenin en eski camisi olan Hatipoğlu Cami de görülmeye değer.

Sivas otellerinde kalarak Sivas'ın ilçelerine kolaylıkla gidebilir ve buradaki tarihi rotaları keşfedebilirsiniz. Gemerek ilçesinde yer alan Obruk Şelalesi ile doğal güzelliğin keyfini çıkartabilirsiniz. Sivas'ta görülecek yerler arasında yine ünlü bir ilçe olan Altınyayla'da bulunan ve Hititlerin önemli yerleşim yerlerinden biri konumundaki Sarissa Ören Yeri de bulunuyor.

Sivas otelleri birçok tarihi noktaya yakın konumda yer almaktadır. Sivas'ın ünlü Divriği Ulu Cami ve darüşşifası mutlaka görülecek yerler arasında bulunuyor. Sivas'ta görülecek yerler arasında ayrıca Kangal'daki kaplıcalar ve höyükler bulunuyor. Sivas'ın Zara ilçesinde yer alan Demiryurt Mağaraları da görülecekler listenizde yer almalı. Aşık Veysel Müzesi'nin bulunduğu Şarkışla'ya ve Cogibaba Türbesi'nin bulunduğu İmranlı'ya da mutlaka yolunuzu düşürmenizi tavsiye ederiz.

Jolly ile Sivas otelleri taksitli ödeme fırsatları ve avantajlarıyla sizi bekliyor. Yurtiçi oteller ile tatilinizi şimdi planlamak için hemen rezervasyon yapın.