Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Sorgun Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Mavi Bayraklı, Şirin Belde”

Antalya’nın sahip olduğu en muhteşem kumsallara sahip olan Sorgun, Side’ye sadece 5 kilometre uzaklıkta. Mavi Bayrak ödülüne sahip Sorgun plajı, yemyeşil çam ormanları ile eşsiz Akdeniz mavisinin buluştuğu bir yer.

Bu bölge, doğal sit alanı ve belde boyunca sahil şeridinin arkasından uzanan orman, beldeyi sadece kumsal olmaktan çıkararak, burayı cennetin yeryüzündeki parçasına dönüştürüyor.

Sorgun, Side’ye yakın olması nedeniyle hem günübirlik ziyaret edilebilecek, hem de konaklanabilecek bir yer. Titreyen Göl ile sahil arasında kalan bölgede birçok otel ve tatil köyü bulunuyor.

Konforun doğal güzellikler ve tarihi zenginliklerle buluştuğu bölgede otellerin hemen hepsi çocuk dostu olduğundan, ailece huzurlu ve keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

Çam ormanlarının taşıdığı enfes kokular, kuşların cıvıltısı ve denizin sesi eşliğinde tüm yıl yetecek bir huzuru bol bol depolamak mümkün burada.

Konaklama yapılmasa da muhakkak görülmesi gereken, Sorgun Plajı’nın Manavgat Belediyesi’ne ait olan bölümü, halkın kullanımına açılmış. Belediye, plajı son derece iyi koruyor ve halkın yararlanması için plaj hizmetinin yanı sıra otopark hizmetini de ücretsiz olarak sunuyor.

Bölgede nehir sporları, rafting, snugglin ve offroad aktiviteleri yapılıyor. Akdeniz’in batı kıyılarına yat turları düzenleniyor. Muhteşem renkleri ve kokuları olan çiçeklerle bezenmiş Toros Dağları’nda dağcılık ve trekking yaygın. Özellikle Titreyen Göl’de doğa yürüyüşleri, binicilik ve balıkçılık yapılıyor.

Manavgat ve Köprüçay, rafting sporuna en elverişli nehirler. Amatör raftingciler, Köprülü Kanyon Milli Parkı’nın içindeki Oluk Köprü’nün yaklaşık 100 metre aşağısında, suyun durgun olduğu alandan başlayabilir.

Tekne turları ile kıyıları denizden keşfetmek de ayrı bir heyecan.

Bölgede kampçılık da yaygın.

Turistik eşyalar, elma çayı, hediyelikler, deri ceketler, dokuma halılar ve çantalar en çok satılan ürünler. Gümüş takı mağazaları ve kuyumcular yaz sezonunda oldukça kalabalık oluyor.

Küçük köylerde dokunan halılar ise, sık dokunmuş olmaları ve düğüm sayılarının çokluğu ile ünlü.

Seramik ve cam eşyalar da oldukça ilgi çekiyor. Özellikle seramik biblolar, çeşitli mücevher kutuları, vazolar, ilginç biçimlerdeki tuzluklar yabancı ve yerli ziyaretçilerin vazgeçemediği hediyelik eşyalardan.

Manavgat, çiçekleriyle de ünlü. Ören yerlerinde pek çok yabani kır çiçeğini görmek mümkün. Öteki bölgelerde pek eşine rastlanmayan bir çok çiçek türü, seralarda uygun koşullarda büyütülüyor ve çiçekçilerde satılıyor.