Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Yozgat Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Yozgat Otelleri Fiyatları

Yozgat otelleri ile kültür dolu bir tatil sizi bekliyor. İç Anadolu ile Karadeniz bölgesi arasında geçiş noktası olan Yozgat, kuzeyinde Amasya ve Çorum, güneyinde Kayseri ve Nevşehir batısında Kırşehir-Kırıkkale, doğusunda ise Sivas illeri bulunuyor. Anadolu’da bulunan iller arasında en eski yerleşim yerlerden biridir. Birçok medeniyetin yaşadığı yerleşim yeri olarak kullanılan Yozgat, milattan önce 1600 yıllarına kadar dayanmakta. Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidyalılar, İskender ve Diodoglar, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlıların tarih içinde Yozgat’ı yerleşim yeri kullanan medeniyetlerdir. Çok zengin bir geçmişe sahip Yozgat'ta tarihi eserler camiler, eski medeniyetlerden kalma arkeolojik kalıntılar bulunuyor. Yozgat ayrıca Anadolu halk edebiyatının çok zengin örneklerini barındırıyor. Medeniyetler kenti Yozgat'ı, Jolly'nin seçkin Yozgat otelleri ile keşfetmenin şimdi tam zamanı. Yozgat iklimi olarak İç Anadolu karasal iklim hakimdir. Kuzeyinde ve güneyinde dağlarla çevrili olmasından dolayı denizin etkilerine kapalı bir ildir. Bundan dolayı gündüzler ile geceler arasındaki ısı farkı da çok olmakta. Yozgat İç Anadolu’nun en geniş platolarından olan Bozok platosu üzerinde kurulmuş bir il. Çevresi dağlarla çevrili olan Yozgat'ın geçim kaynakları arasında tarım, avcılık ve hayvancılık bulunuyor. İlçelerinin bazılarında bulunan sıcak su kaplıcaları, iç turizm için önemli bir yere sahip. Önemli kaplıcaları bulunduğu yerler ise Sarıkaya, Boğazlıyan, Sorgun, Yerköy ve Saraykent ilçeleri. Termal oteller ile sağlık ve keyif ile iç içe geçen bir tatil için Yozgat otellerini tatil planlarınıza dahil edebilirsiniz.


Yozgat Otelleri Fırsatları

Yozgat otelleri fırsatları Jolly'de sizi bekliyor. Eğer daha önce Yozgat'a gitmediyseniz size bu kent hakkında biraz bilgi verelim. Üzerinde hiçbir doğal göl bulunmayan Yozgat'ta akarsu üzerinde suni barajlar yapılarak sulama ve içme suyu olarak kullanılıyor. Bu barajlarda ve toplanan sular az da olsa yörenin ikliminin yumuşamasında etkisi oluyor. Ayrı bir güzel özelliği ise Yozgat'ın jeolojik yapısından kaynakları yeraltı suları ilin değişik yerlerinde çıkmaktadır. Bundan dolayı yeraltı suları noktasında oldukça zengin bir yerdir. Çevresi ormanlarda kaplıdır. Bu ormanları yoğun olarak bulunduğu yerler ise Akdağmadeni, Çayıralan, Çekerek ve merkez ilçe gibi yerlerde bulunuyor. Bu ormanlarda değişik ağaç türleri yetişiyor. Orman meşe sarıçam ardıç karaçam gibi ağaçlarla kaplı.Bu ormanlar içinde keklik, bıldırcın ve domuz gibi hayvanlar bulunduğundan av sezonu döneminde avcılık yapılmakta. Yozgat'ın tarihi eserleri, camileri, ormanları, kaplıcaları için ülke içinden ve dışından gelerek tatil dönemlerini burada geçiren çok sayıda turist bulunuyor. İlçelerde bulunan kaplıcalar, romatizma hastalıkları, kırık, çıkık ve kadın hastalıkları gibi birçok hastalıklara tedavi amaçlı kullanmakta. Bu ormanları yoğun olarak bulunduğu yerler ise Akdağmadeni, Çayıralan, Çekerek ve merkez ilçe gibi yerlerde bulunuyor. Bu ormanlarda değişik ağaç türleri yetişiyor. Orman meşe sarıçam ardıç karaçam gibi ağaçlarla kaplı. Yozgat'ın tarihi eserleri, camileri, ormanları, kaplıcaları için ülke içinden ve dışından gelerek tatil dönemlerini burada geçiren çok sayıda turist bulunuyor. İlçelerde bulunan kaplıcalar, romatizma hastalıkları, kırık, çıkık ve kadın hastalıkları gibi birçok hastalıklara tedavi amaçlı kullanmakta. 

  • Haziran ayında yapılan Kerkenes Festivaline de katılmak en güzel etkinliklerden olacaktır.
  • Su sporları ve balık tutmak isteyenler için de Yahyasaray barajı ile Gelingüllü baraj gölleri bulunuyor.
  • Yozgat el sanatları işletmeciliğinde, gümüş ve bakır işlemeciliği ve kalaycılık gibi el sanatları noktasında gelişmiş bir ilimiz.
  • Buradan sevdiklerinize alacağınız hediyelik eşyalar arasında ustaların göz nuru döktükleri halı, kilim, gümüşten yapılmış kolye, bilezik, künye, küpe, kapı tokmakları vb bakırdan da yapılmış ve işlenmiş tepsileri bulunan çarşısından değerli ve nadide eşyalardan alabilirsiniz.


Yozgat'ın İlçeleri

  • Akdağmadeni: Yozgat'ın doğusunda yer alan ilçe, tarihi eser açısından zengin bir bölgede bulunuyor. Özellikle 13. yüzyıldan günümüze gelen Behramşah Kalesi; Osmanlı döneminden kalan, dönemin önemli büyük simalarından olan Ahmet Çelebi ve Mahmut Çelebi Türbeleri ile önemli bir eser olan ve kesme taşlardan yapılan tarihi kilise bu ilçe sınırları içinde bulunmakta.
  • Çayıralan: Yozgat’ın güneydoğusunda bulunan güzel ve şirin bir ilçedir. 16. Yüzyılda Kırşehir sancak beyi olan Çerkez Bey türbesi burada bulunmakta. Özellikle Selçuklular döneminden kalan önemli bir tarihi eser olan Kubbeli Cami ve Çayıralan köy cami de yine bu ilçe sınırları içinde.
  • Sarıkaya: İlçede, Yozgat'ın çok eski bir yerleşim yeri olduğuna ilişkin tarihi kalıntılar bulunuyor. Roma döneminden kalan yapılarda büyük taşlarla örülü duvar kalıntılarına da rastlanıyor. Ayrıca ilçenin en önemli özelliklerinden biri de turizm açısından ünlü şifalı kaplıcalarının bulunması.
  • Saraykent: Yozgat'ın doğusunda yer alan bu ilçede, ilçe merkezine 1 km uzaklıkta sıcak su kaplıcaları bulunuyor. Ülke içinden ve dışından birçok kişi bu kaplıcaları gelerek hastalıkları için şifa arıyor.  İlçenin çevresinde Bizans dönemine ait olduğunu düşünülen çok sayıda mağara bulunuyor. Ayrıca meşhur tarihi eserlerinden biri Çinçinli Sultan hanı. Merkeze 16 km mesafede bulunan bu eser Validesultan Mahperi Hatun tarafından 1321 tarihinde yaptırılmış.
  • Sorgun: Yozgat'ın doğusunda bulunan Sorgun ilçesi, şifalı sıcak su kaplıcaları ile ünlü Bu kaplıcalar birçok hastalığı tedavi amaçlı kullanmakta. Kırık, çıkık, romatizmal ve eklem ağrıları gibi hastalıklar için birçok insan tatil dönemleri ailece buraya gelerek hem şifa buluyor, hem de güzel bir tatil geçiriyor. İlçe merkezinde Osmanlı döneminde yaptırılan Salih paşa cami bulunuyor.

Yozgat otelleri ile tatilinizi kültür keşiflerine dönüştürmek için şimdi rezervasyon yapın, karlı çıkın.