Title
Text
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Eylül 2021
 • Ekim 2021
 • Kasım 2021
 • Aralık 2021
 • Ocak 2022
 • Şubat 2022
 • Mart 2022
 • Nisan 2022
 • Mayıs 2022
 • Haziran 2022
 • Temmuz 2022
 • Ağustos 2022
 • Eylül 2022
 • Ekim 2022
 • Kasım 2022
 • Aralık 2022
Hemen Ara
Sonuçları Filtrele
Diğer Seçenekler (11)

Bölge

Bakü Turları

1 tur bulundu
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
En Yakın Tarih
Hazar'dan Karadeniz'e ( GYD - TZX ) - THY İle - 7 Gece - 2021
22 Ekim 2021 . İstanbul Çıkışlı

Hazar'dan Karadeniz'e ( GYD - TZX ) - THY İle - 7 Gece - 2021

Tur Güzergahı
Vizesiz
3 Taksit Seçeneği
Turkish Airlines Uçuşlu 7 Gece 8 Gün Diğer Çıkış Tarihleri (1)
Çift Kişilik Oda Kişi Başı 499 'dan başlayan fiyatlar
tesisin tanesini görüntülediniz

Bakü Turları Fiyatları

Sizleri Bakü turları ile Kafkaslar’ın en büyük şehrine davet ediyoruz. Azerbaycan'ın Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkent Bakü, önemli kültür ve ticaret merkezi konumundadır. Ülkenin en doğusundaki ve en önemli sanayi, ticaret ve kültür merkezi olmanın yanı sıra bir liman kenti olarak da önemli olan Bakü'yü Jolly'nin ayrıcalıklı Bakü turları ile keşfetmeye hazır mısınız? Kültür, sanat etkinliklerinin çokça olduğu Bakü, son yıllarda büyük bir gelişim göstermiştir. Kültürel ve doğal güzellikleri bir yana yöresel lezzetleri ile de gezginlerin cazibe noktalarından biri olan Bakü'yü doyasıya gezecek ve kardeş ülkenin sıcaklığını yaşayacaksınız. Bakü'nün tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Abşeron arazisinde bulunmuş arkeolojik buluntular buranın eski yaşama yeri olduğunu ispatlamaktadır. Bakü'nün ne zaman kurulduğu bilinmese de kuvvetle ihtimal 5. ve 6. yüzyıllarda var olduğu bilinmektedir.

Bakü'yü merak eden ve keşfetmek için hazırlık yapan herkes için Jolly'de Bakü turları fiyatları ile oldukça ekonomiktir. Ayrıca Bakü turları fiyatları özel kampanyalar ve indirimli dönemlerde yurt dışı tatili için elverişli olmaktadır. Siz de yepyeni rotalarda, yepyeni hikayeler yazmak için Hazar Denizi kıyısındaki tarihi Bakü kentini keşfedecek ve ateş ülkesi olarak adlandırılan kardeş ülke Azerbaycan kültürü ile iç içe bir tatil yapacaksınız. Bu muhteşem tur için hazır mısınız?


Bakü Turları Fırsatları

Jolly ile Bakü turları fırsatları herkes için rahat yurt dışı tatili imkanı yaratıyor. Bakü turları ile uzun zamandır yapmak istediğiniz yurt dışı tatilinizi hayata geçirebilir, hiç de uzak olmadığınız bir ülkede gönül rahatlığı ile tatilinizi yapabilirsiniz. Jolly ile ucuz Bakü turları size yurt dışı fırsatı yaratacaktır. Bakü'de benzeriz bir kültür turu yapacak, ülkenin tarihini ve kültürünü yerinde yaşayacaksınız. Müzikleri, yemekleri, dansları, müzikleri ve dili ile bizden tınıları, esintileri bulabileceğiniz Bakü'de UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan birçok eseri görebilme şansı da bulacaksınız. Özel bir coğrafi yapısı olan Bakü, dünyanın en iyi gece hayatına sahip ülkeleri arasında yer alıyor. Uluslararası bir öneme sahip Bakü, ateşler ülkesi olarak bilinen Azerbaycan gibi rüzgar şehri olarak anılıyor. 


Bakü Turu Gezilecek Yerler

Bakü'de gezilecek çok yer, Bakü turları ile görülecek çok durak var. Azerbeycan’ın başkenti Bakü'nün görülmeye değer şehir merkezi gezilecek ilk durak oluyor. 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras listesine dahil edilen eski şehir meydanı, 15. yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı, 2500 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi, Cuma Cami, Azerbeycan’ın tarihler öncesi çağlardan bu yana medeniyet eserlerinin sergilendiği Açık Hava Müzesi, Buhara Ve Multani kervansarayları yine görülecek ilk duraklar arasında yer alıyor. Bakü'de gezilecek yerler arasında Olan Abşeron Yarımadası ve dünyadaki üç zerdüşt tapınağından biri olan ateşgah ise mutlaka olacak. Burada yanan ateş hiç sönmemekte ve mecusi inancına göre hac bölgesi olarak biliniyor. Bakü turunun diğer önemli gezi durağı ise ünlü seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ adını verdiği yanardağ. Toplamda 65 hektarlık bir alanda bulunan bu yerde, yer altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyıllardan yanmaya devam eden bir ateş yer almaktadır. 

Bakü'de gezilecek yerler arasında Kafkasya Dağları eteklerinde yer alan ve 2016 yılında Türk Dünyası Kültür Şehri seçilen Şeki, bakırcı ustalarının yetiştiği Lahiç Köyü de yer almaktadır.

Jolly ile Bakü turları sizi ekonomik fiyatlarla benzersiz bir yolculuğa davet ediyor. Azerbaycan turları içerisinde ilk sırada yer alan Bakü'yü keşfetmek için hadi gidelim...