Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Baku Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

"Rüzgârın Şehri Bakü"

Hazar Denizi'nin kıyısında yer alan kültür ve ticaret merkezi bir şehirdir. Şehir aynı zamanda önemli bir liman kentidir. Avrupa ve çevresindekiler için enerji bakımından önemli bir lokasyona sahiptir. Rüşvet ve yolsuzluk bakımından da bilinen şehir 2006 yılında açılan Bakü-Ceyhan boru hattı ile bir kalkınma sürecine girmiştir. Şehir Sovyet ve İslami yapıları da içinde barındıran modern mimarisiyle biraz da olsa size İstanbul'u anımsatabilir. Yılın her zamanı rüzgâr alan bu şehre halk kendi içerisinde Bakı demeyi tercih etmiş, anlamıysa rüzgârlı şehir demektir.

Bakü'de resmi dil olarak Azerice kullanılmaktadır. Bu dil aynı zamanda Türkçe'ye de benzerliği ile bilinir. Para birimi Azerbaycan Manatı'dır. 1 Manat yaklaşık olarak 2.10 TL yapmaktadır. Türkiye'den saat olarak 2 saat ileridedirler. 

Bakü'ye gitmek istiyorsanız eğer kış aylarında ziyaret edebilirsiniz. Yaz ayları soğuk, kış ayları da çok sıcak olan bir coğrafyada yer almaktadır. İsminden de anlaşılacağı her mevsimi rüzgârlı geçiren bir şehirdir. Gitmeyi düşünürseniz tercih edeceğiniz aylar mayıseylül ve ekim aylarıdır. Azerbaycan'a giderken hava yolu kullanmanızı tavsiye ederiz. Eğer kara yoluyla gidecekseniz Azerbaycan'ın Ermenistan ile olan savaş durumunu göz önüne almalısınız ve bu ülkeye sadece İranGürcistan ve Nahçivan üzerinden giriş sağlayabilirsiniz. Hava yolu tercih eden kişiler Haydar Aliyev Havalimanı gümrük bölümünden kapı vizesi alabilmektedirler.

Bakü ulaşım konusunda size her türlü imkânı sağlamaktadır. Dilerseniz toplu taşıma dilerseniz taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksilerde taksimetre olmadığından araca binerken ödeyeceğiniz ücret için pazarlık yapmak isteyebilirsiniz. 

Bakü gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin bir ülkedir. Şehir uzun bir dönem Sovyet egemenliği altında olduğundan etrafınızda bu döneme ait birçok yapı görebilirsiniz. Gittiğinizde şehrin en eski yerleşim birimi olan Old City'i görmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Ateshgah ve Kız Kulesi'de ziyaret etmeniz gerek yerlerdendir. 

Bakü mutfağına gelecek olursak Türk mutfağından çok farklı olmadığını gittiğinizde siz de göreceksiniz. Türkiye'de yediğiniz hamur işlerikebapdolma ve pilav gibi yiyecekleri burada da bulabilirsiniz. Bu yiyecekler çok ünlü olup onları Türk yemeklerinden ayıran özelliği baharatlarıdır. Azeriler yemeklerine kişniş ve safran katmayı çok severler.

Bakü'ye gitmediyseniz bile artık gitmek için birden fazla sebebiniz var.