Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

İznik Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Çinilerin Diyarı”

Türk çini sanatının merkezi ve açık hava müzesi konumuyla İznik, buram buram tarih kokan bir ilçe. Tarih öncesinde yerleşim alanı olarak tercih edilmiş, Selçuklular’a ve Osmanlılar’la birlikte dört medeniyete başkentlik yapmış, Bursa ilimizin kuzeydoğusunda yer alan şirin bir ilçemiz. Tarihte birçok önemli olaya sahne olmuş olan İznik, dünyaca ünlü çini ve seramikleri ile adını duyurmuş. İlçede bulunan ve aynı adı taşıyan İznik Gölü doğal kıyı şeridi, ilçenin turizmine katkıda bulunan bir etken.

Açık hava müzesi konumuyla, tarihteki pek çok uygarlığın izlerini günümüze kadar getirmiş olan İznik, turizm sektöründe de oldukça iddialı. Hristiyan alemi açısından da önemli bir yere sahip olan ilçe, bu dinin önemli kararlarının alındığı bir yer. Osmanlılarla birlikte en parlak dönemini yaşamış olan ilçe, özellikle kültür, sanat ve ticaret alanında gelişmiş.

Kışları ılık, yazları ise fazla sıcak olmayan bir geçiş iklimine sahip olan bölge, yılın her döneminde gezilebilir bir iklime sahip.

İlçe de bulunan Hacı Osman köyü ve çevresi, yamaç paraşütü ve çim kayağı için ideal konumda. İznik Gölü ve çevresi doğal güzellikleri ile piknik yapmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Sansarak Köyü’nde bulunan doğal şelale trekking tutkunlarının adresi. İnanç turizmi kapsamında düzenlenecek etkinliklerde, yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmekte.

İznik ziyaretlerinizde almanız gereken hediyeliklerin başında, çinilerle süslenmiş eşyalar gelecek. Her yıl Ekim ayında düzenlenen İznik Panayırı, el sanatları ürünlerinin sergilendiği, yerel yiyeceklerin tanıtıldığı, tekstil ürünlerinin sunulduğu bir yer. Gezi zamanınız bu döneme geldiyse, güzel bir alışveriş yapma olanağına sahip olursunuz.