Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çankırı Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Çankırı Otelleri Fırsatı

Çankırı otelleri ile doğa ile iç içe bir tatil sizi bekliyor. Meşhur Ilgaz Dağları’nın bulunduğu; karavan, kamping, yaya ve atlı yürüyüş, fotoğrafçılık, bisiklet ve avcılık gibi çeşitli turizm dallarının yapıldığı, karlarla kaplı yüce dağların karşıladığı ve en önemlisi müthiş bir konukseverliğin baş gösterdiği tam bir doğa harikası olan Çankırı'yı şimdi keşfetmenin tam zamanı. Termal oteller ile ünlü bölgede ister şifalı sularla arının ister doğanın kucağına kendinizi bırakın. Çankırı otelleri ile istediğinizi kolayca yapabilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Eğer stresli şehir hayatından uzaklaşmak ve doğayla baş başa kalmak istiyorsanız Çankırı otelleri tam size göre.

Kayak tutkunlarının da ilgisini çeken Çankırı, kayak otelleri açısından da talep görmektedir. Ilgaz kayak otelleri, karlar altında kalan coğrafyası ile kış tatili için iyi bir destinasyon olan Çankırı'da profesyonel ve amatör kayakçılar geniş pistlerin tadını çıkarıyor. Kaplıca otelleri kadar kayak yapmak için Ilgaz otellerini de tercih eden misafirlerimiz Jolly'de yüzlerce otel seçeneğini uygun fiyatlarla alabilme şansı buluyor. Türkiye'nin en yüksek dağlarından birisi olan Ilgaz Dağları'nda muhteşem bir tatil yapmak için Çankırı otelleri sizi çağırıyor.


Çankırı Termal Oteller

Çankırı'nın termal oteller bakımından oldukça alternatife sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çankırı'da tatil yapmak isteyen misafirlerimiz için Jolly'de seçkin Çankırı termal oteller seçenekleri mevcuttur. Başta Kurşunlu ilçesine bağlı Çavundur Beldesi olmak üzere Çankırı'nın farklı yerlerinde termal oteller bulabilmek mümkündür. Sağlık turizmi açısından önemli bir konuma sahip olan Çankırı'da kış dönemi yoğun olarak talep gören termal oteller tatil ile sağlığı birleştirmek isteyenlerin taleplerini karşılıyor. Bir termal ve kaplıca cenneti olan Çankırı, başta termal oteller olmak üzere doğa otelleri ile de ilgi çekiyor. Herkes için ekonomik bir tatil imkanı sunan Çankırı'da keyifli bir tatil yapabilir, termal su şifasını bulabilirsiniz. Kaplıca odaları, sauna ve spa hizmetleri ile üst düzey konaklama imkanı vadeden Çankırı otellerinde doyasıya dinlenebilir ve doyasıya keyif yapabilirsiniz. 


Çankırı

Çankırı, tarihte batılılar tarafından Çangırı ya da Çengiri biçiminde adlandırılır. Sonradan adı, 1925’te TBMM’ne verilen bir teklifle değiştirilir. Şehir merkezinin adı da Çankırı. Kızılırmak’ın iki kolunun yani Acıçay ile Tatlıçay’ın birleştiği yerde bulunur. 8.411 kilometrekare yüzölçümlü ve 2012 nüfus verilerine göre 85.000 nüfuslu olan Ilgaz’ların Efendisi, çok eskiden tam bir kale kenti. Kale civarındaki mahalleler kentin ana temasını oluşturur. Günümüzde bile tarihi dokusunu bozulmadan muhafaza eder ve dar, gizemli sokaklarıyla ziyaretçileri içine çeker. Çankırı'nın yeni kesimleri ise günümüz şartlarına daha uygun ve daha modern tarzda.

Kültür turizmine elverişli olan ilde tarihi yapıları gezip görmek dışında Ilgaz Dağı’nda kurulan kayak merkezlerinde kış sporları yapılabilir. Genellikle ormanlık alanlarla kaplı ilde avcılık da yapılan diğer faaliyetler arasında. Yaban domuzu, keklik, bıldırcın, yaban ördeği ava merakı olanların avlayabilecekleri hayvanlardan bazıları. Bunun dışında sportif olta balıkçılığına merakı olanlar için tatlı su balıkları avı yapılabilecek göletler, barajlar mevcut. Ayrıca elverişli konumu ve iklimi sayesinde yamaç paraşütü de yapmak mümkün.

Ilgazların Efendisi’nden eve dönerken hediyelik tuz lambası ve sofralık kaya tuzu gibi buraya özgü şeyler almak mümkün. Bunun dışında çeşitli el sanatı ürünleri ve süs eşyaları da diğer seçeneklerden bazıları.


Çankırı'nın İlçeleri

 • Atkaracalar: İl merkezinin kuzey batısında yer alan ilçe, Asker Balıklar diye bilinen balıklı göl turizmi açısından önemli yer tutar. Bunun dışında türbeler de ziyaretçi akınına uğrayan yerler arasında.
 • Bayramören: Merkeze 60 kilometre uzaklıkta. Manzara seyri, kamp ve yürüyüş aktivitelerinin yapılabilmesi, tarihi Melan Çayı üzerine kurulu ahşap köprünün etrafında mesire yerleri olması ilçeyi cazip kılan, turistik önem taşıyan unsurlar arasında.
 • Çerkeş: Bizans ve Hitit’lerden kalma tarihi kalıntıların bulunduğu şehirde 4. Murad hamamı, Pir-i Sani Camii, Osmanlı mimarisinin güzel örneklerinden Çerkeş Evleri, depremde büyük bölümü yıkılmış kalan birkaç ev önemli güzellikleri arasında.
 • Eldivan: İl merkezinin güney batısında merkeze 18 kilometre uzaklıktaki ilçede mutheşem manzaraya sahip mesire yerleri bulunur. Türkiye’de kiraz üretimi açısından önemli yeri olan ilçede 3 gün süren kiraz bayramı festivallerinde, paraşütlü atlama ve yağlı güreş müsabakaları yapılır.
 • Ilgaz: Merkeze 50 kilometre uzaklıktaki Ilgaz, Çankırı’nın özellikle turizm açısında en önemli ilçelerinden biri. Ilgaz Dağları’nda kış aylarında profesyonel kayak yapılabilecek tesisler bulunur. Bunun dışında ormanlık alanların bolca olması, nefis manzarası, bol oksijenli havası, su kaynaklarının bol olması, ilçede kamping, yürüyüş, olta balıkçılığı, fotoğrafçılık gibi birçok faaliyeti gerçekleştirmeye olanak sağlar.
 • Kızılırmak: Adını en uzun akarsu olan Kızılırmak’tan alan ilçede olta balıkçılığı yapılabilir. Bunun dışında ilçe tarımında önemli bir yeri olan kızılırmak kavununun tanınmasını sağlamak amacıyla her yıl Ağustos ayında kavun festivalleri yapılır.
 • Korgun: Derin bir tarihi kökene sahip olan şehirde Roma’lılardan kaldığı bilinen mezarlıklara rastlanır. Turizm açısından bir diğer öneme sahip günü birlik piknik, kamp ve olta balıkçılığı yapılabilen Apsarı Göleti bu ilçede.
 • Kurşunlu: Yedikapı Kaya Mezarları, Kurşunlu Hamamı ilçedeki tarhi kalıntılar arasında. Yer altı kaynakları açısından da zengin rezervlere sahip ilçede sağlık turizmi yapılabilecek kaplıca tesisleri var. Ayrıca Osman Gölü çevresinde, manzara seyri, doğa yürüyüşü, kamp ve fotoğrafçılık yapılabilecek çok güzel yerler var.
 • Orta: Bu ilçe de çok eski bir tarihe sahip. Özellikle Selçuklular tarafında yapılan birçok türbe var.
 • Şabanözü: Bu ilçede tarihi yapılara bolca rastlanır. Özellikle Kale Kilise Harabeleri Oğuz Türkleri’nden kalma yer altı mağaraları bulunuyor. Mevsim Bahçesi, Karaören, Karakaya göletleri gidilebilecek yerler arasında. Eylül ayında hasat sonrası alın teri festivali yapılır. Bu festivalde yağlı güreş müsabakaları da yapılır.
 • Yapraklı: 500 yılı aşkın süredir yaşayan tarihi meşe ağacının o ihtişamlı görüntüsü bu ilçenin görülmeye değer yerlerinden biri. İlçede bulunan Yapraklı Yaylası’nda atlı ve yaya yürüyüşü, manzara seyri ve kamp yapmak gibi aktiviteler yapılabilir.

Çankırı otelleri ile şimdi tatil yapmanın tam zamanı. Termalin sağlığını, kışın güzelliğini, doğadan gelen huzuru Çankırı'da bulacaksınız. Hadi gidelim...