Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Ezine Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kültür Turizminden Termal Turizmine”

Çanakkale şehrimizin bir ilçesi olan Ezine, tarihi yapısı, doğal güzellikleri ile bilinen bir yerleşim yeri. Doğusunda bulunan Kazdağı, batısındaki Ege Denizi ile bütünleşmiş bir yer. 2.mezozik çağ oluşumu olan bölge, düz bir alan içerisine kurulu. İlçeyi bölen Akçin Çayı ve Menderes Çayı'yla coğrafi zenginliğe sahip.

Tarihi antik çağlara kadar inen ilçe, bu dönemde Çaltıkıran Tepesi'nde kurulmuş. Daha sonra bu yerleşim yerinin yanında kurulan Danişment adlı yerleşim yerinde yaşam başlamış. İlçedeki Ulu Cami bu dönemde yapılmış bir eser. Uzun süre Selçukluların egemenliğinde kalan ilçe, daha sonra Karesi Beyliği ve Osmanlıların idaresine geçmiş. Karesi Beyliği döneminde Ezine ilçesinin bugünkü yerleşim yerinde kurulduğu bilinmekte. Cumhuriyet döneminde Atatürk’ün ziyaret ettiği ilçede sizler de güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

İlçede Akdeniz bitki örtüsü hâkim olmakla beraber, ormanlar da geniş yer tutar. Marmara ve Ege Bölgesi'nin geçiş yerinde olması sebebiyle, yörenin her iki iklimin etkisinde olduğu söylenebilir. Yazların sıcak ve kurak geçtiği ilçede, kışlar ılık ve yağışlı geçmekte.

Ezine, yılın her döneminde ziyaret edilebilir bir yer olarak dikkat çekiyor. 37 km uzunluğundaki sahil şeridinde bulunan Geyikli, Aktaş, Ezine ve Tavaklı plajlarında hem denizin keyfini sürecek, hem de Bozcaada’ya karşı dinlenmenin tadına varacaksınız.

İlçenin sahillerinde, dalış meraklıları için oldukça uygun alanlar mevcut. Geyikli beldesinde sürekli düzenlenen dalış etkinlikleri bulunmakta. Bunun yanında plajlarında her türlü su sporunu yapabilir, ormanlarında trekking alanlarında vakit geçirebilirsiniz.

İlçe hem kültür turizmi, hem de termal turizmin beşiği sayılabilecek bir yöre olarak akıllarda kalacak.

Bu yöreden alışveriş etmek sizler için bir keyif olacak. Sevdiklerinize yöresel el işlerinden, Ezine peynirinden ve peynir helvasından hediyelik alabilirsiniz. Seramik ürünlerin en güzelini de Ezine’de bulabilir, gördükleriniz karşısında hayran kalabilirsiniz. İlçe merkezinde yer alan dükkanları ve semt pazarını dolaşmanızı tavsiye ediyoruz.