Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kartepe Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kartepe Otelleri Fiyatları

Kartepe otelleri ile hem yakın hem ekonomik bir tatil yapacaksınız. Coğrafi olarak İzmit Körfezi ile Sapanca Gölü arasında kalan, Kocaeli'ne bağlı bir ilçe olan Kartepe, Türkiye'nin popüler kayak merkezleri arasında yer alıyor. İzmit'e bağlı bir belde iken Köseköy olan ismi, 2008 yılında ilçe statüsü kazanmasından sonra değiştirilmiş ve ilçeye Kartepe ismi verilmiş. İlçe sınırları içerisindeki 1680 metre yüksekliğindeki Kartepe ise, yöre halkı arasında yakın bir geçmişe kadar Keltepe olarak anılmasına rağmen, kış aylarında yağan kar sonrasında oluşan doğal manzaranın ve revaçta bir turizm merkezi olmasının da etkisiyle şimdiki ismine kavuşmuş. İlçe ile dağın aynı isimle özdeşleşmesi, buraya gelen yerli ve yabancı bir çok turistin, Kartepe'nin bir ilçe ve yerleşim birimi olduğunu bilmemesine neden olmakta. Bu yüzden ziyaretçiler, diğer keyifli zaman geçirilebilecek aktivite ve dinlencelerden mahrum kalabilmekteler. Bugünkü Kartepe ilçesinin de içerisinde yer aldığı Kocaeli ve civar bölgesi, tarih boyunca bir çok uygarlık ve devlete ev sahipliği yapmış. Arkeolojik araştırmalar sonucu M.Ö. 700'lü yıllara dayanan eserlerin çıkarıldığı bölgede, Roma-Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Devletleri hüküm sürmüşler. Tarihi bir öneme sahip olan Kartepe, son zamanlarda kayak merkezi olarak popülerliğini yükseltmeye başlamıştır. Özellikle İstanbul'a yakın olmasının avantajını yaşayan Kartepe'de birçok otel açılmış ve ağırlıklı olarak hafta sonu misafirlerini ağırlamıştır. Kartepe otelleri her bütçeye ve herkese uygun fiyatlarla tatil avantajı yaratmış aynı zamanda kayak pistlerine olan yakınlığı ile birçok insana kayak yapma sevgisi aşılamıştır. Jolly'nin Kartepe otelleri ile siz de kışın kayak, bahar ve yaz aylarında doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız avantajlı ve indirimli fiyatlar sizi bekliyor. Türkiye'nin kaliteli kayak otelleri ile kaliteli pistlerine ev sahipliği yapan Kartepe'de dört mevsim tatil bir başka geçecek.


Kartepe Otelleri Fırsatlar

Kartepe otelleri fırsatlar ve avantajlar ile herkes için tatil imkanı oluşturuyor. İstanbul, Sakarya hatta Bursa ve Ankara'dan günübirlik gelen ziyaretçiler ve turların ilgi odağı olan Kartepe'de, konaklamak için de oldukça geniş bir yelpazeye sahip tesisler bulunuyor. Şehrin kalabalığı, gürültüsü, trafiği ve stresini arkanızda bırakıp kendinizi doğanın kollarına bırakmak istediğinizde, aklınıza gelecek ilk yerlerden birisi olmaya aday Kartepe. Sapanca Göl çevresinde, Kartepe Kayak Merkezi bölgesinde ve Maşukiye Beldesi'ndeki haralar ve çiftliklerde ata binmek ve eğitmenlerce özel derslerle binicilik öğrenmek, doğaya ve atlara ilgisi olan turistlerin gezi programlarında olmalı. Kışın kayakçılara ev sahipliği yapan Kartepe, yılın diğer aylarında da doğa yürüyüşü (trekking) meraklılarının ilgi gösterdiği yörelerden. Kartatepe'de, içerisinde küçük şelale ve derelerin gizlendiği; meşe, kestane, kayın, köknar ve daha bir çok çeşit ağaçlarla bezenmiş ormanların içerisinde, tam anlamıyla “doğayla baş başa” tabirinin anlam bulduğu trekking parkurları bulunmakta.


Kartepe'de Ne Yapılır?

Kartepe otelleri ile tatil planınızı yaptırsanız sıra Kartepe'de ne yapılır sorularına birkaç güzel alternatif vermeye geldi. Kartepe'nin favori bölgesi olan Kartepe Kayak Merkezi, 42 km genişlikteki tam tesisatlı ve profesyonel hizmeti ile herkese kayak sporunu sevdiriyor. Kartepe kayak anlamında sizlere birçok alternatif sunarken çevre gezileri ve doğal güzellikleri keşfetme anlamında da birçok güzellikler vadediyor.

  1. Serindere Trekking Alanı, doğa yürüyüşüne gönül verenler için oldukça ideal. Kartepe'nin zirvesi yakınlarındaki Kuzuyayla ise, hem günü birlik ziyaretçilere, hem karavan ve çadır turizmine hizmet veren, oksijen zenginliği oranı bakımından ülkemizin sayılı yerlerinden.
  2. Eğer yayla, doğası ve aktiviteleri size çekici geliyorsa, o zaman Saman Dağları içerisinde yer alan ve kayak merkezine 5 km., ilçe merkezine 11 km. mesafedeki Eğreltidüzü Yaylası ve Mesire Alanı'nı da mutlaka görmek isteyeceksiniz. Sürdürülebilir Kültür ve Doğa Turizmi Projesi'nde yer alan bölgede, 1600 m.'lik yürüyüş parkuru üzerindeki ağaçlardan dağ çileği toplayabilir, piknik yapabilir veya seyir terasından eşsiz doğa manzarasını izleyebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
  3. Her yıl uçurtma şenliklerinin yapıldığı yaylada son bir kaç yıldır yamaç paraşütü yapılmaya başlanmış. Deneyimli eğitmenler eşliğinde Kartepe'yi bir yamaç paraşütü ile gökyüzünde süzülerek izlemek isterseniz mutlaka denemelisiniz.
  4. Motosiklet tutkunları hem Kuzuyayla'da hem de Eğreltidüzü Yaylası'nda doğal ve yapay farklı zorluklardaki parkurlarda motokros yarışma ve eğlenceleri düzenleyerek bu heyecanı yaşamakta.
  5. Kartepe Dağ Yolu, Soğucak Yayla Yolu ve Maşukiye'de bulunan özel parkurlar da, off-road'a gönül veren sporseverlerin adeta buluşma noktalarından birisi haline gelmiş. Bisikletinizle birlikte bu doğanın güzelliklerinde pedal çevirmek istiyorsanız, her yürüyüş parkuru ve her yaylası sizleri bekliyor. Kartepe Dağ Yolu üzerinde sağlı sollu bir çok mesire ve piknik alanı göze çarpmakta. Orman içerisinde ve yaylalarda, yeşillikler ve dereler üzerine kurulmuş masalarda yemeğinizi yerken de doğanın keyfine varabilirsiniz.
  6. Maşukiye yolu üzerinde yer alan taş fırınlardan sıcacık köy ekmekleri, bölgedeki köylerde yapılmış taze kaymak, peynir ve tereyağı, el yapımı küçük süs eşyaları, Sapanca'daki seralardan ise çiçek ve bitki alabilirsiniz.


Kartepe Kayak Merkezi

Kartepe Kayak Merkezi, ulaşım rahatlığı ve ekonomik oluşuyla her kesimden ilgi görüyor. Kocaeli'nde  yer alan ve bölgenin en yüksek noktası olan Kartepe Kayak Merkezi, her yaştan kayak severe kapılarını açıyor. Muhteşem bir dağ manzarası eşliğinde, oksijen alarak geçireceğiniz Kartepe tatilinizde Türkiye'nin popüler kayak pistlerini de deneyimleme şansı bulacaksınız. Amatör ve profesyonel kayakçılar için farklı seviyelerdeki pistleri, kar aktiviteleri ve seçkin otelleri ile Kartepe Kayak Merkezi, hem ekonomik kayak tatili hem de hafta sonu rahatlıkla gidilebilecek bir rota vadediyor. Kartepe otelleri ayrıca ilk kez kayak yapacaklar için de bu ekipman desteğini sağlayarak işinizi kolaylaştırıyor. Türkiye'nin en yeni ve popüler kayak merkezlerinden olan Kartepe Kayak Merkezi, orman ve Sapanca gölü manzarası ile dikkat çekiyor. En yüksek rakımı 1699 metre olan ve İzmit'in doğusu ve Sapanca'nın batısında yer alan Kartepe ailenizle, arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle rüya gibi bir hafta sonu geçirmek için iyi bir kış tatili alternatifi sunuyor.


Kartepe'ye Ne Zaman Gidilir?

Kartepe otelleri ile tatilini planlayacak misafirlerimiz, tatil planları öncesinde Kartepe'ye ne zaman gidilir sorusunu sormaktadır. Kartepe, dört mevsim tatilinin adresi olasa da en yoğun zamanı kış aylarında yaşamaktadır. Karın güzelliğini ve kayak keyfini yaşamak için siz de kış aylarını tercih edebilir ve bembeyaz bir coğrafyaya merhaba diyebilirsiniz. Aralık ve mart aylarının yoğun talep gördüğü Kartepe otellerinde erken rezervasyon kış fırsatlarından yararlanarak rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Kış tatili dışında hafta sonları doğa ile iç içe olmayı isteyenlere de güzellikler sunan Kartepe, ilkbahar ve sonbahar aylarında size farklı güzellikler sunacaktır. 

Kartepe otelleri ile kış tatilinizi şimdi unutulmaz bir ayrıcalığa dönüştürün. Hadi gidelim...