Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kocaeli Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Kocaeli Otelleri Fırsatları

Kocaeli otelleri ile kışı da baharı da yazı da ayrıcalıklı yaşamaya hazır olun. Marmara Bölgesi’nin Kuzey Doğu ucunda yer alan Kocaeli, tarihi itibariyle izlerini bugün bile taşıdığı çeşitli medeniyetlerin yaşadığı bir bölge. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunması ve önemli bir toplanma noktası olması itibariyle her çağda önem arz etmiş. Bu nedenle çoğu yerde savunma amaçlı kaleler ve kuleler inşa edilmiş. Belki çoğu kimse bilmese de Kocaeli'nin hem tarihi hem de doğal güzelliklere sahip durakları oldukça fazla. Bu yüzden seçeceğiniz Kocaeli otelleri hangi tatili yapmak istediğinizle bağlantılı olacak. Doğa ile iç içe olmak istiyorsanız tercihinizi doğa otelleri ile yapabilir, deniz tatilini amaçlıyorsanız sahil otellerine göz atabilirsiniz. Kocaeli otelleri ile hem uygun fiyatlı otel konaklaması yapabilirsiniz hem de hafta sonu şehirden kaçış planlarınız için bir mola yeri olarak konumlandırabilirsiniz. İstanbul'dan da kolaylıkla ulaşabileceğiniz Kocaeli otelleri ile keyifli bir tatile merhaba diyebilir, göl kenarında ya da köyde uzun kahvaltı yapabilir, yürüyüş yapabilir, termal otellerde kalarak şifa bulabilirsiniz. Jolly ile seçkin otel seçenekleri bu kez Kocaeli seyahati düşünen misafirlerimizi indirimlerle ve avantajlarla bekliyor...


Kocaeli Otelleri Fiyat

Kocaeli otelleri fiyat açısından herkese tatil imkanı sunuyor. Hem iş seyahatleri hem de kültür gezileri için tercih edebileceğiniz Kocaeli otelleri arasından bütçenize uygun bir otel bulmanız gayet kolaydır. Sanayi ve iş merkezi oluşu Kocaeli otellerinin iş amaçlı kullanabileceğiniz konseptlere yöneltmiştir. Toplantı salonlarından çalışma alanlarına kadar detayları düşünülmüş iş amaçlı Kocaeli otelleri ile iş seyahatlerinizi organize edebilirsiniz. Kültürel gezileriniz için de Kocaeli merkez otelleri ya da sahile yakın otellerine rezervasyon yaptırabilirsiniz. İster hey şey dahil ister tam pansiyon ya da yarım pansiyon seçeneklerle fiyatlarına göre otelinizi belirleyebilirsiniz. Jolly'nin seçkin Kocaeli otelleri her bütçeye ve tarza hitap etmektedir. Ekonomik bir kültür gezisi yapmak istiyorum diyenler için birçok otel seçeneği mevcuttur. Ve buna elbette Kocaeli'nin kış rotası olan Kartepe otelleri de dahildir. Kış sezonunda kayak yapmak ve kar keyfi yaşamak isteyen misafirlerimiz için başta Kartepe otelleri olmak üzere Kocaeli otelleri yoğun talep almaktadır. Buna göre Kocaeli otel fiyatları da değişiklik göstermektedir Yılbaşı ve sömestir tatili gibi özel dönemlerde biraz daha yüksek fiyatlara sahip kayak otelleri için erken rezervasyon otel fırsatlarıyla yerinizi garanti altına alabilirsiniz. Kış dönemi Kocaeli termal otellerinde de yoğunluk yaşanmaktadır. Termal ve kaplıca keyfi yaşamak isteyen misafirlerimizin de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmasını tavsiye ederiz. Kefken ve Kandıra ise Kocaeli'nin yaz rotalarını oluşturmaktadır. Yaz oteli ve doğa oteli konseptine sahip bu otellerde de yer bulmak için önce hareket etmelisiniz.


Kocaeli

Birçok kez istilaya uğrayan kent konumu, İstanbul’a yakınlığı, sahip olduğu doğal liman ve yeşil saha varlığı nedeniyle önemli bir cazibe merkezi. Özellikle Osmanlı döneminde bölgede doğa şartları ve jeolojik yapısının uygun olması nedeniyle çok sayıda saray, köşk, konak ve ibadethaneler inşa edilmiş. Ekonomik faaliyetlerin ülkemizde büyük oranda geliştiği Marmara Bölgesi’nde turizm ve sanayinin bir arada şekillendiği önemli bir yer. Ticari faaliyetlerin sadece sanayi ile sınırlı olmadığını belirtmek lazım. Turizm aktivitleri kentin önemli gelir kaynakları arasında. Bölgenin sahip olduğu jeolojik yapı bugün insanların uğraştığı çeşitli faaliyetler için sanki bir üs oluşturmuş. Kocaeli, farklı spor dallarına ilgi duyanlar için farklı tercihler sunuyor.

 • Turizm aktivitelerinin çeşitli olduğu bölgede isterseniz Ballıkayalar’da dağ tırmanışı yapabilir
 • Kandıra, Kerpe, Kefken’de su altı dalışları gerçekleştirebilir
 • Sapanca ve diğer irili ufaklı göllerde balık tutmayı tercih edebilir
 • Kartepe’de kayak yapabilir
 • Doğa yürüyüşleri, bitki inceleme, kuş gözlemleme, kampçılık, müze gezme ve bunun gibi bir çok aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz.


Kocaeli'nin İlçeleri

 • İzmit: Kocaeli’nin en büyük ve merkez ilçesi. Kurulduğu yer itibariyle çok önemli geçiş noktalarında bulunmakta. İzmit Körfezi’nin doğu ucunda bulunan bu ilçe sanayisinin gelişmişliği ve ürettiği ünlü pişmaniyelerle ünlüdür.
 • Gebze: Kocaeli’nin İzmit’ten sonraki önemli ilçesidir. İzmit’te sanayii nasıl gelişmişse burada da doğal hayatın kendini idare ettirmesine olanak sağlayacak bir jeolojik yapı ve doğa örtüsü bulunmakta. Tabiat parkları, Darıca Bayramoğlu Kuş Cenneti gibi önemli gezi alanları bulunan ilçe yazlık siteleri ve sahili ile konut ağırlıklı bir başka yerleşim yeri. Gebze’ye ulaşım ağırlıklı olarak karayoluyla yapılmakta. İstanbul’a 51 kilometre mesafede bulunan ilçeye hatlı otobüslerle gitmek mümkün.
 • Gölcük: İzmit’e 16 kilometre mesafede olan Gölcük, 1999’da yaşadığı yıkıcı depreme kadar Kocaeli’nin gözde ilçelerinden biriydi. İzmit Körfez’inin güneyinde bulunan ilçe yaşadığı depremden sonra kendini toparlayabilmiş.
 • Kandıra: İzmit Körfezi’nin kuzeyinde, Karadeniz’i gören bir sahilde. Marmara Bölgesi’nde tatilcilerin yoğun olarak uğradığı ve tercih ettiği yer. Süsleme taşları, hindisi ve yoğurdu bir ziyaretten sonra hediye olarak götürülebilecekler listesinde.
 • Karamürsel: İzmit Yalova kıyı yolu üzerinde merkeze 34 kilometre mesafede. Sahip olduğu çay bahçeleri, yürüyüş parkurları, restoran ve parklarıyla bölgenin önemli bir turizm yeri.
 • Körfez: İzmit merkeze 18 kilometre mesafede, üzerinden kara ve demiryolu geçen kendi halinde bir ilçe Körfez.
 • Derince: Kocaeli’nin sanayisinin önemli bir bölümünün burada konuşlandığını söyleyebiliriz. İzmit’e 8 kilometre mesafede olup, İstanbul Anadolu arası geçiş yollarında bulunması ve deniz taşımacılığının Derince Limanı’ndan yoğun bir şekilde devam etmesinin bölge ekonomisine can verdiğini görebilirsiniz. Derince Limanı, ağır deniz taşımacılığı olarak da bilinen Ro-Ro seferlerinin etkin bir şekilde yürütüldüğü liman. Büyük sanayi kuruluşlarının yanı sıra küçük şirketler, iş merkezleri ve küçük sanayi kuruluşlarının sahip olduğu yapılarının her yerde yükseldiğini görmek mümkün.

Kocaeli otelleri ile şimdi yeni yolculuklara ve yakın tatil keşiflerine var mısınız?