Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
 • Nisan 2025
Hemen Ara

Lapland Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Yurt Dışı Turları

Lapland Turları İle Kuzey Işıkları

Lapland turları ile kuzey ışıklarının büyülü yolculuğuna tanık olmak ister misiniz? Bu muhteşem ve benzersiz deneyimi yaşamak için Jolly ile Lapland turları sizleri karlar ülkesi Finlandiya’ya davet ediyor. Yurtdışı turlar arasında farklılaşan rotalardan biri olan Finlandiya, kuzey ışıklarının da görülebildiği sayılı ülkelerden biri olması nedeniyle ilgi çekiyor. Gezginlerin hayranlık duyduğu, dünyanın en gizemli doğa olaylarından biri olan kuzey ışıklarının gökyüzündeki dansını izlemek için siz de sabırsızlanıyorsanız, kuzey ışıkları Lapland turları ile kuzeye seyahat ederek hayatınız boyunca unutamayacağınız bir geziye çıkabilirsiniz. Unutmayın! Kuzey ışıkları her gezginin şahit olmak istediği deneyimlerin başında gelir. Gökyüzünde büyüleyici ve etkileyici bir şekilde gerçekleşen kuzey ışıklarının gösterisine Jolly ayrıcalığı ile siz de katılabilirsiniz. Kuzey ışıkları turu yapmayı uzun zamandır istiyor ve ilk adımı atmak için cesaret bulamıyorsanız işte size kuzey ışıkları turu yapmak için fırsat. Kuzeyin eşsiz güzelliğine tanıklık ederek kuzey ışıklarına seyahat etmek için şimdi planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Kış aylarında gerçekleşen kuzey ışıklarının gösterisine daha ekonomik fiyatlarla şahitlik etmek ve uygun fiyatlı kuzey ışıkları turu yapmak için erken rezervasyon fırsatları ile tatil bütçenizi ayarlayabilirsiniz. Hangi gezgin Kuzey Kutup Dairesi’ne gitmeyi arzu etmez ki? Etkileyici kuzey ışıklarını görmeyi istemez? Bu eşsiz deneyimi Jolly'nin Lapland turları ile şimdi hayalden gerçeğe dönüştürme zamanı geldi. Masa gibi bir coğrafyada, daha önce hiç karşılaşmadığınız farklı deneyimlerle hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim elde edin. Düşler ülkesi Lapland'ı ayrıcalıklı Lapland turları ile keşfedecek; Noel Baba’nın izini süreceksiniz. Bu eşsiz turda kuzey coğrafyasının farklı özelliklerini keşfederken birçok gezi durağını da ziyaret edeceksiniz. Jolly ile çıkacağınız Lapland turları ile doğru zamanlama size kuzey ışıklarının o büyülü dansını izletme şansı bulduracak. Çünkü kuzey ışıklarının görülmesi doğru zamana bağlı olmaktadır. Bu nedenle deneyimli bir program ile şansınızı yükseltmiş olur ve kuzey ışıklarını görmeden bölgeden ayrılmazsınız.  


Lapland

Laponya, Finlandiya'nın bölgelerinden biridir ve kuzey ışıklarının en net göründüğü bölgelerden biri olma özelliğine sahiptir. Lapland, Kuzey Ostrobotniya ve Kainuu ile İsveç, Norveç ve Rusya ile komşudur. Finlandiya'nın dörtte birini oluşturan Lapland'ın büyük bir kısmı Kuzey Kutup Dairesi'nin kuzeyinde kalmaktadır. Lapland'ın merkezi Rovaniemi'dir. Finlandiya'da bulunan ve en büyük iki milli park  arasında yer alan Pallas-Yllästunturi ve Lemmenjoki de burada bulunmaktadır. Masallardan çıkmışçasına hayran bırakan bir güzelliğe sahip bölgede hayat boyu unutamayacağınız deneyimler elde edeceksiniz. Finlandiya, İsveç ve Norveç ülkelerinin kesişimi olan Lapland'i keşfetmek için bu kış tatiliniz kuzeyde olacak. Uzun zamandır görmek istediğiniz bu muhteşem kuzey ışıkları turu deneyimini de böylece gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Noel Baba'nın köyü, ren geyikleri, kızak gezisi, iglo evleri ve birçok farklı deneyimi Lapland turları ile yaşayacaksınız. Lapland turları ile hem dünyaca ünlü buz otelini ve buzdan heykelleri görecek, hem Noel Baba ile tanışacak hem de büyüleyici kuzey ışıklarını göreceksiniz. Bu sene siz de Lapland turları ile eşsiz bir seyahate çıkın. Özellikle sömestir tatilinde çocuğunuza hiç unutamayacağı bir deneyim hediye edin. Lapland turları erken rezervasyon fırsatları ve avantajlı fiyatlarıyla Jolly'de!


Kuzey Işıkları Nedir?

Aurora Borealis olarak da bilinen ve bu adı Şafak Tanrıçası Aurora’dan alan kuzey ışıkları, yeryüzünün manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal bir ışıma olayı. Doğa olayları içerisinde ayrıcalıklı bir konuma sahip olan kuzey ışıklarını görmek için her yıl, belirli aylarda dünyanın birçok yerinden turist akınına uğrayan Finlandiya, gökyüzünü aydınlatan yeşil ışıkların göründüğü ender ülkeler arasında yer alıyor. Kuzey Kutbu'na yakın olan ülkelerde görülebilen kuzey ışıkları her gezginin hayalini süslediği için bu eşsiz deneyim özel bulunuyor. Jolly ile siz de kuzey ışıklarının etkileyici, olağanüstü ve hayran verici görüntüsüne tanık olmak için Jolly ile Lapland turlarına rezervasyon yaptırın ve unutulmaz bir deneyim yaşayın.


Kuzey Işıkları Turu

Kuzey ışıkları turu ile siz de bu muhteşem anlara tanıklık edebilir, unutulmaz bir seyahate çıkabilirsiniz. Jolly ile sadece yılın belli zamanlarında görülen kuzey ışıklarını izleyebilmek için acenteler üzerinden. 444 0 644 numaralı çağrı merkezinden ya da online işlemler ile kolayca rezervasyonunuzu yaparak tüm detayları düşünülerek hazırlanmış bir gezi programı ile kuzey ışıklarına yolculuk edebilirsiniz. Seyahat planınızı Finlandiya’nın güzel şehri Rovaniemi’ye yapacağınız uçak yolculuğunu tercih ederek yapabilir ya da kuzey ışıkları için özel hazırlanmış gemi turları ile farklı bir rota çizebilirsiniz. Aurora Borealis olarak adlandırılan, yeşil ışıkların gökyüzünde dans ettiği kuzey ışıkları avına çıkabileceğiniz Kuzey Işıkları Turu’nda eşsiz anlar yaşayacak, unutulmaz fotoğraflar çekeceksiniz. Çıplak gözle görülebilen eşsiz bir doğa olayı olan kuzey ışıklarını görebilmek için bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verip ava çıkacak, kuzeyin karanlık gecesini gökyüzünü yeşile boyayan kuzey ışıkları ile aydınlatacaksınız. Kuzey ışıkları turu ile baştan başa Lapland turu yaparken kuzey ışıklarını görmek için uygun zamanı bekleyeceksiniz. Kuzey ışıkları bu coğrafya için doğal bir süreç olsa da bazen hava durumu nedeniyle büyülü dansları izlemeden dönmek durumunda kalınabilmektedir. Bu nedenle kuzey ışıkları turu yapacak misafirlerimiz için en doğru zamanda tur programlarımızı hazırlamaktayız. Ayrıca kuzey ışıklarının görünürlüğünü tespit eden uygulamalar kullanmaktayız. Eğer siz de yolculuğunuz öncesi kuzey ışıkları turunda sizi neler beklediğini ve bu yeşil şölenin yani kuzey ışıklarının nasıl görüneceğini merak ediyorsanız birkaç ipucunu sizlerle paylaşalım;

 1. Doğru Zaman: Kuzey ışıkları gece daha iyi görülebiliyor bu yüzden saatlerinizi daima 22.00'dan gün ağırana kadar ayarlamalısınız.
 2. Işıksız Ortam: Kuzey ışıklarını görebilmek için bulunduğunuz bölgenin karanlık olmasına dikkat edin. Şehir merkezlerinde kuzey ışıklarını göremezsiniz.
 3. Tahmin Uygulamaları ve Işık Alarmı: Kuzey ışıklarını görebilmek için bazı uygulamalar kullanılmaktadır. Bu uygulamalar gün içerisinde hangi saatlerde kuzey ışıklarının görüleceğini tespit etmektedir. Uygulama sayesinde kuzey ışıklarının yoğun olarak görüleceği saatleri kaçırmamış olacaksınız.
 4. Hava Durumu: Kuzey ışıklarını görebilmek için havanın bulutsuz olması şart. O yüzden açık bir hava her zaman kaçırılmayacak fırsattır.

 

Lapland Turları İle Görülecek Yerler

Lapland turları ya da kuzey ışıkları turları olarak bilinen yurt dışı turlarımızla hemen her gezginin hayalini süsleyen aurora yani sadece kuzey ülkelerde görülen yeşil ışıkları görebilirsiniz. Lapland turları ile yola çıkan misafirlerimiz sadece muhteşem bir doğa olayına tanıklık etmekle kalmaz, görülecek birçok şehri de keşfedebilir. Finlandiya'nın Laponya Bölgesi’nde yer alan ve merkezi bir şehir olan Rovaniemi, Kuzey Kutup Dairesi'nin 6 km güneyinde bulunuyor. Laponya Bölgesi’nin en turistik şehri olan Rovaniemi, kuzey ışıklarının görülebildiği yerlerden biri olması nedeniyle gezginler için ayrıca önem taşıyor.

 1. Noel Baba Köyü: Görülmesi gerekenler listesinde 2008 yılından bu yana ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, diğer bir adı ile Noel Baba Köyü'nde Noel Baba ile tanışacaksınız. Fotoğraf çekilebildiğiniz, sohbet edebildiğiniz gibi Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına da sahip olacaksınız. Santa Clause Köyü’nde verilen serbest zamanda dilerseniz alışveriş yapın dilerseniz bölgeyi keşfe çıkın. Unutmadan söyleyelim. Burada kuzey kutup çizgisinden geçecek ve benzersiz yolculuğu ölümsüzleştirmek adına bir sertifika alacaksınız.
 2. Husky Çiftliği: Kuzey ışıkları turu ile dileyen misafirlerimiz kuzey soğuğuna en çok yakışan dostlarımızdan biri olan Husky’ler ile safari turuna çıkabilirler.
 3. Ren Geyiği Çiftliği: Kuzey ışıkları turu ile bir başka unutulmaz deneyimi daha yaşayacaksınız. Ren geyiklerini görecek, onları besleyecek ve muhteşem fotoğraflar çekeceksiniz.
 4. Buz Heykeller: Her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerini kuzey ışıkları turu ile ziyaret edeceksiniz. Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri de içinde bulunduran ve her yıl yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle ile kuzeyin farklı coğrafyasına hayran kalacaksınız.

Jolly ile Lapland turları ile kuzey ışıkları turu yapmaya, benzersiz yolculuklara çok özel tur programlarıyla çıkın; size özel kampanya ve avantajlardan yararlanarak avantajlı tatil yapın.