Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Pamukkale Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Pamukkale Otelleri Fiyatları

Pamukkale otelleri ile tarihe ve doğaya yolculuk zamanı... Alternatif bir tatil yapmak isteyen ve tatilde keşif yapmadan duramayanlar için ideal destinasyonların başında geliyor Pamukkale. Doğal dokusu, görülecek yerleri ve yöresel lezzetleri ile Denizli'de bulunan Pamukkale, dünyaca ünlü bir özelliğe sahip olması nedeniyle ilgi çekiyor. Bir benzerinin sadece İtalya'da bulunduğu Pamukkale travertenleri Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Bu yüzden bölgeyi keşfetmek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turist Pamukkale otelleri ile tatilini planlıyor. Pamukkale, Denizli’ye 19 kilometre mesafede bulunduğu için ulaşımı kolay bir bölge. Hem hafta sonu keşfi yapmak hem de yaz tatilinde Ege turunuza ekleyebileceğiniz bir yol üstü durak şeklinde planlayabilirsiniz burayı. Elbette Pamukkale sadece travertenlerden oluşmuyor. Pamukkale otellerinde kaldığınız süre içerisinde burada keşfedilecek birçok yer olduğunu görebilirsiniz. Onlardan biri de doğal bir güzellik olan Kleopatra havuzu oluyor. Pamukkale yıl boyunca, özelikle de yaz sezonunda çok sayıda turist ağırlıyor. Bu nedenle Pamukkale otelleri büyük ilgi görüyor ve hızla doluyor. Bir turizm profesyoneli olan Pamukkale'de otellerin kalitesi ise bu açıdan bakıldığında bir hayli yüksek oluyor. Eğer Pamukkale gezisi gibi bir planınız varsa, mutlaka Pamukkale otelleri için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmalısınız. Erken rezervasyon fırsatları ile Pamukkale otelleri fiyatları da oldukça uyguna gelecektir. İster tam pansiyon, ister yarım pansiyon, ister oda-kahvaltı, ister her şey dahil Pamukkale otelleri fiyatları Jolly'de herkes için uygun aralıklardadır. Ekstra indirimlerle ve avantajlarla da tatili herkesi için ulaşılabilir kılmaktadır.

 

Pamukkale

Denizli’nin kuzey bölümünde yer alan ve antik kent Hierapolis ile aynı yerde bulunan Pamukkale şehrin merkezine 20 km uzaklıkta bulunur. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda ve yüksekliği de 160 metredir. Pamukkale, M.Ö.197 yılında Bergama kralı olan II. Eumenes tarafından kurulur. Bu kent o zamanlar kutsal kent olarak da anılırdı. Bu kent inanç turizmi açısından önemli bir şehir olarak günümüze kadar gelir. Pamukkale Büyük Menderes Irmağı’nın bir kolu olan Çürüksuyu’nun suyu ile beslenen verimli bir ova. Ovadan çıkan sıcak maden suları ile burada bulunan travertenler sayesinde bu yer dünyaca ünlü bir turizm merkezi haline gelir. Bu bölgede 17 tane sıcak su alanı bulunur. Maden suyu kaynaklarından çıkan su, travertenlerin oluştuğu alana doğru akar. Kalker içerikli ve 33-35 derece sıcaklıkta olan bu maden suyu bölgede bulunan fay hattından dışarıya çıkamaz. Dışarı çıkamayan suyun içindeki karbondioksit havaya uçar ve burası kirece dönüşür. Bu olayın devamlı tekrarlanması sonucu Pamukkale’nin şimdiki hali ortaya çıkar. Pamukkale’nin bu eşsiz doğa güzelliğinin sürmesi için maden suyu kaynaklarının olması şart. Pamukkale, antik çağlara dayanan tarihi ile gezginler için ideal bir rotadır. Antik dönemde kutsal şehir anlamına gelen Hierapolis adıyla kurulan Pamukkale, sağlık deposu bir kentti. Bölgede çıkan kalsiyum oksitli sular birçok insana şifa veriyordu. Pamukkale’de bulunan kaplıcalar bu yüzden oldukça değerliydi. Yer altı zenginliğinin bugün de özelliklerini koruduğu Pamukkale'yi Denizli gezinize ya da yaz tatiliniz için planladığınız Ege gezinize dahil edebilir, Pamukkale otellerinde kalarak kenti keşfedebilirsiniz. Türkiye'nin özel tatil ve kültür bölgelerinden biri olan Pamukkale'nin dünyaca ünlü travertenlerinin oluşumu sizi büyüleyecek. İçerisinde kalker bulunan sıcak maden sularının yüzeye çıktıklarında kaybettikleri karbondioksit gazı sonrası geriye kalan kalkerlerin bir kısmı çöker ve işte o bembeyaz, pamuk gibi görünüm oluşur.

 

Denizli Pamukkale Otelleri

Pamukkale otelleri herkes için uygun fiyatlar sağlamaktadır. Bölgeyi keşfetmek isteyen misafirlerimiz ister ailece, ister arkadaş grubuyla ister tek başına Pamukkale otellerinde kalabilir ve ekonomik bir tatil yapabilir. Hem yaz tatili hem de kış tatili için ideal bir yer olan Pamukkale'de, yaz tatilinde Ege havası alabilir kış tatilinde ise termal suların keyfini çıkartıp şifa bulabilirsiniz. Pamukkale otelleri arasında her şey dahil otellerden yarım pansiyon otellere, oda-kahvaltı otellerden tam pansiyon otellere kadar geniş seçeneklere sahip birçok otel bulunur. Bütçenize ve zevkinize uyan Pamukkale otellerinde kalarak Denizli'yi ve çevresini gezebilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon fırsatları ve size özel kampanyalar ile ucuz tatil yapabilirsiniz. Pamukkale otel fırsatları Jolly'nin avantajlı dünyasında sizi bekliyor. Merkezi Pamukkale otelleri ile ünlü travertenleri kolaylıkla ziyaret edebilir, gezilecek antik kentlere kısa bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Doğal güzellikleri, kaplıcaları, antik kentleri görebileceğiniz Pamukkale'de dört mevsim tatil yapabilir, her mevsime özel otel fırsatları bulabilirsiniz.

 

Pamukkale Termal Otelleri

Pamukkale otelleri arasında çokça tercih edilen tesisler termal oteller oluyor. Pamukkale, termal oteller açısından oldukça elverişli bir bölgedir. Birçok otel termal olarak hizmet vermektedir. Pamukkale ve termal oteller denilince akla ilk gelen yer ise Karahayıt olmaktadır. Kırmızı travertenleri ile ünlü bu doğa harikasını siz de mutlaka görmelisiniz. Spa, termal ve masaj hizmetleri alabileceğiniz, dinlenip arınabileceğiniz ve şifa bulabileceğiniz Pamukkale termal otelleri ile yeniden doğmuş gibi olacaksınız. Pamukkale otelleri arasından dilediğiniz termal oteli seçebilir ve kış tatili yapabilirsiniz. Tedavi edici özelliği bulunan ve birçok hastalığa iyi geldiği söylenen termal suların yer aldığı Pamukkale termal otellerinde ekonomik bir tatil yapmak oldukça kolaydır. Termal oteller sağlıkla tatilin iç içe geçtiği bir turizm konseptidir. Ülkemiz termal açıdan oldukça zengin olduğu için hemen her bölgede termal otel bulmak mümkündür. Pamukkale'de de termal otel keyfi yapmak ve sağlıklı bir tatil geçirmek isteyen misafirlerimiz için seçenek ve fırsat çok.

 

Pamukkale'de Gezilecek Yerler

Pamukkale'de gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazla. Eğer Pamukkale otellerinde konaklama yapacaksanız bu tatiliniz sırasında Pamukkale'de uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler şöyle;

  1. Bölgede antik çağdan kalma Apollan Tapınağı
  2. Bugün günümüzde müze olarak kullanılan Roma Hamamı
  3. Antik tiyatronun kalıntıları
  4. Roma ve Kuzey Bizans kapıları
  5. Direkli Kilise
  6. Kimyasal gazların olduğu Şaron Mağarası
  7. Laodikya Antik Kenti
  8. Tripolis şehri
  9. Colossea Lycus Vadisi olarak bilinen bölgedeki antik kentleri Pamukkale'de gezilecek yerler arasına almayı unutmayın.


Pamukkale'den Ne Alınır?

Bu bölgede tekstil üzerine üretim yapan birçok işletme bulunduğu için Pamukkale'den ne alınır sorunun cevapları arasında bornoz ve havlu takımları, nevresim, yatak örtüleri, çarşaf bulunur. Horoz şeklinde heykeller el dokumaları, el sanatlarından cam ürünleri, Pamukkale’yi gösteren kartpostallar ve sıcak leblebi de Pamukkale'den alınacaklar arasında bulunur.

Jolly ile Pamukkale otelleri size yepyeni keşifler ve doğal güzellikler içeren bir tatil vadediyor. Benzersiz otel deneyimi için Jolly ile tatile çıkın, karlı çıkın.