Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Rize Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Tabiatın Hırçın Yüzü”

Doğu Karadeniz Bölgesi'nin tüm karakteristik özelliklerini taşıyan Rize; dağları, buzul gölleri, dik yamaçları, yaylaları, tarihi kemer köprüleri, kaleleri, dereleriyle turizm açısından önem taşıyan bir şehir. Tarihte birçok uygarlığın egemenliğine giren şehir, 1509 yılında Osmanlı egemenliğine girerek, bugünlere kadar gelmiş. Osmanlı döneminden kalan çok sayıda tarihi esere sahip olan Rize, doğa güzellikleri ile de turizm açısından cazibe merkezi haline gelmiş.

Tipik Karadeniz ikliminin etkisinde olan bölgede, yazları serin, kışları bol yağışlı geçmektedir. Ülkemizin en fazla yağış alan illerinden olan Rize’nin birçok bölgesi turizm bölgesi ilan edilerek, doğal ve tarihi güzellikleri tescillenmiş.

Rize dağları ve yaylaları ile doğa yürüyüşlerinin en güzel şekilde yapıldığı bir şehir. Buzul ve Moren gölleri balıkçılığı sevenlerin gözdesi, İyidere, Taşlıdere, Fırtına gibi coşkulu akan nehirleri kano ve rafting tutkunları için mükemmel yerler. Trekking ve rafting meraklıları için Ayder yaylası uygun olacaktır. Ardeşen’de yapılan, geleneksel atmaca avcılığı, izleyiciler için, heyecanlı anların yaşanacağı etkinliklere sahne olmakta. Rize doğada yapılabilecek her türlü etkinliğe müsait bir şehir.

Halı dokuma ve el sanatlarının geliştiği yörede, bu ürünleri her yerde bulabilirsiniz. Ahşap ve el örgü ürünlerine de mağazalarda sıkça rastlayabilirsiniz. Özellikle Hemşin çorabı, Rize bezi (feretiko) en ünlü dokuma ürünleridir. Kemençe, şimşir kaşıklar, iskemleler, taka maketleri alabileceğiniz ahşap ürünler arasında yer alır. Yöresel pazarlarda da bu hediyelik ürünlerden satın alma imkânınız bulunmakta.  

İLÇELERİ

Ardeşen Çok eski tarihlerden beri yerleşim yeri olan ilçe, deniz kenarında kurulmuş. Dağları ve akarsularıyla doğal güzelliklerin hepsi görülmeye değer.

Çamlıhemşin Fırtına deresinin içinden geçtiği, tarihin eserlerin bulunduğu ilçe, şehir merkezine 67 km uzaklıkta. Ayder Kültür Koruma ve Gelişim bölgesi olarak ilan edilen yöre, turizm açısından oldukça önemlidir.

Pazar Pazar deresinin denize döküldüğü yerde kurulan ilçe, denizin ormanla buluşmasına şahitlik etmekte.

Çayeli Eski bir yerleşim yeri olan ilçe, Rize’nin 18 km doğusunda yer alır. Bakanlık tarafından turizm bölgesi ilan edilen ilçe Kuspa yöresiyle ilgi çekmekte.

Derepazarı Rize’nin Trabzon tarafında sahil yolu üzerindeki ilçe, yaz aylarında oldukça kalabalıklaşır.

Fındıklı Tarihte Roma ve Trabzon Krallığının egemenliğinde kalan ilçenin, 13 km sahil şeridi vardır.

Güneysu İlçede bulunan Handüzü yaylası, ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir yer. Kaplıcalarıyla da bilinen ilçe, dağ sporlarına da uygun alanlara sahip.

Hemşin Rize’nin yeni ilçelerinden olan Hemşin, denizden 18 km içeridedir.

İkizdere Dağlar ve zengin ormanlarla kaplı ilçede, dünyaca meşhur anzer balı üretimi yapılmakta. 2008’de kış turizmi bölgesi ilan edilen Ovit dağı ilçede yer almakta.

İyidere Trabzon sınırında yer alan ilçe, Rize’ye 15 km mesafede.

Kalkandere Dağlar ve ormanlarla kaplı ilçe doğal güzellikleri ile dikkat çekici.