Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Dalyan Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Caretta Caretta’ların Dünyası”

Dalyan, Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı, Özel Çevre Koruma Bölgesi ilan edilmiş bir belde. Bu sebeple uzun yıllar boyunca doğallığını korumuş, yapılaşmadan uzak kalmış. Köyceğiz Gölü’nün denize bağlandığı, antik dönemlerdeki adı Calbis olarak bilinen, fiyort tipi kanalın kıyısında yer alan bu şirin belde, doğal şartların korunarak yapılmış otel, pansiyon ve lokantalarıyla ziyaret etmeniz gereken bir yer. Dalyan, doğal kanallarında, yüzyıllardır yapılan balıkçılıkla avlanan kefal balıkları ile ünlenmiş. Kefal, hem yörede, hem de çevrede tüketilen lezzetli bir balık.

Milyonlarca yıllık bir oluşum olan Dalyan, tatlı, tuzlu ve termal suların buluşma noktası. Caretta Caretta kaplumbağalarının üreme alanı olan Dalyan, her yıl Temmuz ayında düzenlenen Caretta Caretta ve Turizm Festivaliyle renklenir. Dünyanın her yerinden ziyaretçisi olan belde, doğal güzellikleri ile daha da fazla ilgi çekecek.

Dalyan’da katılacağınız tekne turları, İztuzu sahili, Antik Kaunos Kenti, kaya mezarları ve çamur banyoların yer aldığı bölgeleri görmenize neden olacak. Jeep safari, rafting ve su sporları içinde uygun alanları bulunan Dalyan, bu konuda oldukça iddialı. Temmuz ayında düzenlenen Caretta Caretta Kültür ve Turizm Festivali de oldukça hareketli günlere sahne olmakta.

Dalyan yöresi, insanının güler yüzü ile alışverişlerinize ayrı bir hava katacak. Sokaklarında yer alan tezgahları ve hediyeli eşya satan dükkanlarından, bölgenin misafirleri olan Caretta Caretta kaplumbağalarının bibloları, anahtarlıkları, magnetleri satın alabilir, dilerseniz oya, dantel gibi el işlerini de tercih edebilirsiniz.