Title
Biz de sizi bekliyorduk :)

Müsaitlik durumu veya fiyatlar işlem yapmadığınız süre içerisinde değişmiş olabilir. Bu nedenle sizleri detay sayfasına yönlendirdik.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
2. OdaOdayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
3. Oda Odayı Sil
Yurtdışı turlarda çocuk yaşı maksimum 11 olabilmektedir. 11 yaşından büyük çocuklar yetişkin olarak kabul edilmektedir.
ODA EKLE

Süper Smart Sri Lanka Turu Air Arabia Ile 6 Gece

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 30.05.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Seçili turun programını, dahil ve harici hizmetleri için Tur Programı

YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Tur Programı

1.Gün Tur Güzergahı
Panadura İstanbul Colombo

Air Arabia ile 
Süper Smart Sri Lanka Turu
Panadura (3) - Kandy (1) - Sigiriya (2)
Air Arabia ile | CMB-CMB
4 Yıldızlı Otellerde Konaklama 

ISTANBUL - COLOMBO - PANADURA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimizle buluşma sonrası gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Air Arabia tarifeli seferi ile Sharjah aktarmalı Sri Lanka’nın Colombo şehrine hareket. Yerel saat ile öğle zamanı Colombo havalimanına varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve Panadura bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 

2.Gün Tur Güzergahı
Panadura

PANADURA 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Madu Nehri Bot Turu ve Kosgoda Kaplumbağa Çiftliği Ziyareti etkinliğini gerçekleştireceğiz. Kosgoda, Sri Lanka'daki Yaban Hayatı Koruma Derneği tarafından işletilen kaplumbağa üreme alanıyla ünlüdür. Özellikle nesli tükenmekte olan kaplumbağa türlerinin, özellikle de karetta karetta kaplumbağalarının korunması burada sağlanır. Sahil boyunca açıkta bırakılmış yumurtalar balıkçılar tarafından üreme alanına getirilir. Ziyaretçilere, yeni doğmuş ve canlı yavruların bulunduğu büyük tanklar gösterilir. Yavrular beslendikten sonra denize götürülür ve birkaç günlük olduklarında salıverilirler. Ardından Balapitiya'daki Madu Nehri'nde tekne gezisine çıkacağız. Madu Nehri, güneybatı Sri Lanka'da yer alan sığ bir su kütlesidir ve Balapitiya'da denize dökülür. Nehir safari sırasında, yerleşilmemiş adaları ve tarzına uygun kırsal yaşamın iç yüzünü görebileceğiniz bir tarçın plantasyonunu ziyaret edeceğiz. Turun ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 


3.Gün Tur Güzergahı
Panadura

PANADURA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından güneşin ve okyanusun tadını çıkarabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.


4.Gün Tur Güzergahı
Kandy Panadura

PANADURA – KANDY

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kandy’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Pinnawela Fil Yetimhanesi'ni ziyaret edeceğiz. Bu yetimhane 1975'te yedi yetim fil ile kuruldu. Yetimhanenin orijinal amacı turizme yönelikti, ancak kısa sürede bir koruma ve eğitim merkezi haline geldi. Sürünün serbest dolaşımı, her iki cinsiyetten ilgili bireylerin bir araya gelip çiftleşme şansını artırıyor. Yakındaki nehir bu süreçte önemli bir rol oynuyor ve 1984'te Pinnawela'nın ilk bebeği burada doğdu. Pinnawela'nın başarı hikayesi dünya çapındaki bilim insanlarının dikkatini çekti ve Pinnawela hakkında birçok dilde kitap ve araştırma makalesi yayımlandı. Profesyoneller tarafından Pinnawela sürüsü üyeleri binlerce kez film ve fotoğraflandı. Bu ziyaretimizin ardından yola devam ediyoruz. Kandy’ varışımızın ardından Kandy şehir turumuzu yapacağız. Kandy, Sri Lanka krallarının son başkenti ve Dünya Mirası alanıdır. "Kandy" adı ihtişam ve görkem çağrıştırır. Birçok efsane, gelenek ve halk hikayesi hala canlı tutulmaktadır. Kandy Gölü, 1798'de son Sinhala kralı Sri Wickrama Rajasinghe tarafından inşa edildi. Kandy kasabasını ve çarşısını, sanat ve zanaat merkezini, bir mücevher müzesini ve taş işleme atölyesini ziyaret edeceğiz. Ayrıca Kandy'deki Diş İncili Tapınağı'nı ziyaret edip kültürel bir gösteri izleyeceğiz. Tur sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


5.Gün Tur Güzergahı
Sigiriya Kandy

KANDY – SIGIRIYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Peradeniya Botanik Bahçeleri'ni ziyaret edeceğiz. Bu Botanik Bahçeleri ilk olarak bir Sinhala kralı tarafından keyif bahçesi olarak inşa edilmiş ve daha sonra İngilizler tarafından genişletilmiştir. 147 dönümlük bir alana sahiptir ve muhteşem bir ağaç, bitki ve çiçek çeşitliliği sunmaktadır. Bahçeleri ziyaretimizin ardından Matale'ye geçeceğiz. Matale'de bir baharat bahçesini ziyaret ederek Sri Lanka'nın meşhur olduğu çeşitli baharatları göreceğiz. Burada, farklı baharatları nasıl yetiştirildiğini ve işlendiğini görebileceksiniz. Ayrıca bir yemek pişirme gösterisi izleyeceksiniz. Bu turumuzun ardından Sigiriya bölgesinde bulunan otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 


6.Gün Tur Güzergahı
Sigiriya

SIGIRIYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sri Lanka'nın zengin tarihini ve kültürünü keşfetme fırsatı bulacağımız çevre gezilerimize devam ediyoruz. Sigiriya Kaya Kale ilk ziyaret noktamız. Sigiriya Kaya Kalesi, M.S. 5. yüzyılda Kral Kashyapa tarafından inşa edilmiş olan etkileyici bir arkeolojik komplekstir. Bu kaya kale, Sri Lanka'nın orta kesimindeki çalılık ormanın üzerinde yükselen 200 metrelik bir kaya oluşumudur. Kral Kashyapa, bu kaleyi surlarla çevrili bir şehirle birlikte inşa etmiş ve etrafına geniş su bahçeleri ve güzel bahçeler eklemiştir. Sigiriya, dünya mirası olarak kabul edilen önemli bir tarihi ve kültürel simgedir. Kaledeki 'Cennet Kızları' olarak bilinen antik freskler, kaya yüzeyine yapılmış renkli ve detaylı duvar resimleri olarak kaleyi ziyaret edenleri büyülemektedir. Sigiriya'daki keşiflerimizi tamamladıktan sonra Dambulla Mağara Tapınağı'na doğru ilerleyeceğiz. Bu tapınak, M.Ö. 1. yüzyılda inşa edilmiş olup Sri Lanka'nın en eski ve en büyük mağara tapınaklarından biridir. Tapınak, beş ayrı mağaradan oluşur ve mağaraların duvarları ve tavanları, Budizm'in kutsal figürleri ve sahneleriyle süslenmiştir. İçeride, 150'den fazla Budha heykeli bulunmaktadır ve en büyüğü, 14 metrelik devasa bir Budha figürüdür. Dambulla Mağara Tapınağı, Sri Lanka'nın kültürel ve dini mirasının önemli bir parçasıdır ve dünya mirası olarak listelenmiştir. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

7.Gün Tur Güzergahı
Sigiriya Colombo İstanbul

SIGIRIYA – COLOMBO - ISTANBUL 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Colombo havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştireceğimiz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Air Arabia tarifeli seferi ile Sharjah aktarmalı dönüş uçuşumuzdaki yerlerimizi alıyoruz. Sharjah varış ve Sabiha Gökçen uçuşumuza aktarmanın ardından yerel saat ile gece yarısı İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle .


Önemli Bilgiler

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 30.05.2024 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

Katılım Koşulları

Tur Katılım Koşullarıdır. Mutlaka Okuyunuz.

 1. Jolly Tur; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. 
 2. Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve satış temsilcinizden öğrenebilirsiniz. Hava yolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Jolly Tur, zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 3. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili hava yolu kontuarlarında ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
 4. Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
 5. Tura katılım için Jolly Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Jolly Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 6. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
 7. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından JOLLY TUR  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 8. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
 9. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
 10. Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
 11. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
 12. Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Jolly Tur misafirleri Jolly Tur sorumluluğundadır.
 13. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
 14. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 15. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Türk Vatandaşlarının Kullandığı Pasaport Tipleri

Hizmet, hususi veya diplomatik pasaport başvurusu için 5682 sayılı Pasaport Kanunu’nda belirtilen şartları taşımayan kişiler umuma mahsus pasaport başvurusunda bulunabilirler.

Vize İçin Gerekli Evrak Listesi

(Eczacılar, Serbest Muhasebeci ve Mâli Müşavirler için de geçerlidir.)
 • Maksimum son 10 sene içerisinde alınmış seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • Var ise eski pasaportlar
 • Seyahat edilecek ülke konsolosluğuna ait imza bölümleri imazalanmış, ev adresi ve telefon numarası bölümüne cep numarası eklenmiş başvuru formu,
 • 2 adet yeni çekilmiş (son 3 ay içerisinde) beyaz arka fonlu, objektife düz bakılmış yüzde ifade olmaksızın çekilmiş, yüz hatlarının belli olduğu 3,5-4,5 cm boyutlarında biometrik fotoğraf,
 • TC Kimlik Numarası yazılı Nüfus Kâğıdı fotokopisi,
 • Antetli kâğıda (Antetli kâğıt yoksa A4’ün üst orta kısmına kaşe basılarak kullanılabilir) seyahat tarihleri ve gidiş amacı belirtilmiş dilekçe (Beraber seyahat edilecek aile fertleri varsa isimleri belirtilerek masraflarının karşılanacağı beyan edilmeli.)
 • İmza Beyaznnamesi,
 • 2022 işlenmiş vergi levhası,
 • Bağlı bulunduğu odadan son 3 aylık orijinal faaliyet belgesi,
 • Oda sicil kayıt sureti (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Sicil gazetesi fotokopisi (Varsa şahıs şirketlerinde zorunlu değildir.)
 • Almanya başvuruları için Bağ-Kur Dökümü,
 • İçerisinde en az 25.000-30.000 TL meblağ bulunan güncel tarihli alınmış (Başvurudan en fazla 10 gün önce) son 3 aylık hareketlerini gösterir orijinal hesap cüzdanı veya hesap sahibinin ismi belirtilmiş ıslak kaşeli, imzalı, imza sirküleriyle birlikte hesap dökümü (Hesap, Fon veya Altın hesabıysa döküme TL karşılığını gösterir varlık ekstresi eklenmelidir.)
 • Son aya ait kredi kartı ekstresi,
 • Tapu,
 • Araç ruhsatı,
 • Diploma
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Yerleşim yeri bilgilerinin olması gereklidir.)