Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Prag Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

'' Nam-ı Diğer, Altın Şehir”

“Eğer Avrupa şehirleri bir kolye olsaydı, Prag, incilerin arasında bir elmas olurdu” demiş şair. Çek Cumhuriyetinin Başkenti olan Prag, yakın geçmişe kadar Çekoslovakya'nın başkenti idi. Çek ve Slovaklar 1918'den beri tek ülke çatısı altında yaşıyordu. Daha sonra Doğu Blok'unun dağılması ile 1993'de ayrıldı. 2004 yılında Avrupa birliğine giren Çek Cumhuriyeti 2009'dan beri Schengen bölgesinde. Her ne kadar Avrupa Birliği üyesi olsa da, Çek Cumhuriyeti Euro bölgesi üyesi değil. Kendi para birimi olan Çek Korunası'nı kullanan ülkede, 1 euro yaklaşık 25 Çek Korunası'na denk gelmekte. Başkent Prag'ın orjinal adı Praha'dır. Çek'ce de 'eşik, kapı eşiği' anlamına gelmekte.

496 km2 yüzölçümü ve 1.262.000 nüfusu ile Prag, ülkenin en büyük kenti olma özelliğini taşıyor. Şehirde turistleri etkileyen güzelliğin sırrı ise, tarih ile doğanın muhteşem harmanı. Prag, numaralar ile belirtilmiş bölgelerden oluşan bir şehir. En merkezi nokta Prag 1 ve 20'li bölgelere kadar devam ediyor. Prag sokaklarında dolaşmak, size bir sanat galerisinde dolaşıyormuş hissi verecektir. Özellikle cumbaların ve lambaların altında bulunan heykeller, şehirde sanat galerisi hissinin doğmasında büyük etken.

Prag’da gezip görülecek çok yer olmasına rağmen şehir içinde yapmadan dönmemeniz gereken çok fazla seçenek aslında bulunmuyor. Önerebileceğimiz aktiviteler şehir turları olacaktır. Hem merkeze, hem de yakında olan şehirlere yapacağınız şehir turlarıyla tatilinize renk katabilir, güzel bir akşam yemeği ve eğlence mekanlarıyla zamanınızı güzel değerlendirebilirsiniz.

Bu şehirde alabileceğiniz en güzel hediyelik eşyalar kuklalar denilebilir. Her çeşit karakterin bulunabileceği kuklaların fiyatları çok değişken. Çok uygunları da var, küçük bir servet değerinde olanları da... Diğer bir hediyelik eşyaları ise Bohemya kristalidir.