Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Mauritius Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

"Aşk, dans ve tutku..."

Mairitius, Doğu Afrika'da, cıvıl cıvıl bir ada. Arap denizciler tarafından 10. yüzyılda keşfedilen Mauritius Adası’na ilk ayak basan millet, 15. yüzyılda Portekizliler olmuş. Hint Okyanusu’nda bulunan bu ada, insanda cennetten koparılmış bir parça hissi uyandırıyor.

Yüz ölçümü fazla olmasa da doğal güzellikleri, uçsuz bucaksız denizi ve bembeyaz kumsalı ile size kocaman bir dünya vaat ediyor. Ormanları, egzotik bitki örtüsü ve mercan kayalıkları ile son yılların en önemli turizm bölgelerinden. Volkanik bir ada olan Mauritius, bünyesinde, farklı kültürlerden insanları barındırmakta.

Ada Fransız ve Alman devletlerinin işgaline uğramış uzun bir süre İngiliz egemenliği altında kalmış. Başkent Port Louis çok sayıda tesisin ve mimari yapının yer aldığı bir şehir. Adada tropik meyvelerin hepsini bir arada bulmak mümkün. Özellikle doğal yaşamla bütünleşmiş kuş ve balık türleri adaya farklı bir boyut kazandırıyor.

Adada tüplü dalış, su kayağı, rüzgar sörfü ve golf gibi farklı spor dallarını yapabileceğiniz tesisler mevcut. Çok sayıda farklı bitkinin yetişmesi, adanın kendi kokusunun oluşmasını sağlamış. Özellikle vanilya ve zencefil kokusunu her adımda hissetmek mümkün.

Adada farklı milletlerin uzun yıllar hüküm sürmesi adada birçok dilin, dinin ve mimari yapının oluşmasını sağlamış. Resmi dili İngilizce olan adada halk daha çok Fransızca konuşuyor. Adada geçim kaynağı tarım ve hayvancılık.

Turizmde son yıllarda rağbet gören bir başka iş kolu ise turizm. Tur şirketleri tarafından adaya her gün turlar düzenleniyor. Özellikle yeni evlenen çiftlerin muhteşem bir balayı hayali ile seçtikleri yerlerin başına Mauritius Adası geliyor. Ada genellikle sıcak bir iklime sahip olduğundan, yılın her ayında buraya balayına gelmek mümkün.

Aşkın yeniden hayat bulduğu Mauritius Adası’nda geçirdiğiniz birkaç gün size unutulmaz anlar yaşatıyor. Özellikle Sega dansı bütün sıkıntılarınızı unutup vücudunuzu yeniden keşfetmenizi sağlıyor.

Mauritius’ta yapılması gereken etkinliklerin başında dalmak geliyor. Oksijeni bol Mauristius sularında çok sayıda mercan kayalıkları ve balık türleri yer alıyor. Bölgede dalış hizmeti veren çok sayıda tesis var.

Rüzgar sörfü ve su kayağı da adada yapabileceğiniz su sporları arasında. Otellerin çoğunda bulunan golf sahaları golf oynamayı keyifli hale getiriyor. Victoria bölgesinde günlük gösterim yapan çok sayıda sinema mevcut.

Adada bulunan tiyatrolarda ise farklı dillerde oyunları görmek mümkün. Uzun ve temiz Mauritius sahilinde gün boyunca yüzmek ve güneşlenmek ruhunuzun bedeninizin dinlenmesini sağlamakta.

Adadaki otellerin çoğunda kamplıcalar mevcut. Sıcak suyun içerisinde vücudunuzu rahatlattıktan sonra adadaki güzel kızların masajını da denemelisiniz.

Alışveriş için Mauritius en iyi tercihlerden biri. Çok sayıda alışveriş merkezi, butik tarzı dükkanları ve yerel pazarı ile ada alışverişlerini keyfe dönüştürüyor. Grand Baie Pazar adanın en büyük ticaret ve alışveriş merkezi. Yolun sağında solunda onlarca dükkan ve tezgahı bulmak ve alışveriş yapmak çok kolay.

Port Louis liman bölgesinde çok sayıda hediyelik eşya satan küçük dükkan mevcut. Buradan buzdolabı magnetleri ya da küçük çerçeveler almanız mümkün. Bunlar çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor.

Port Louis Waterfront Le el sanatları pazarında ise yöreye özgü el sanatı ürünlerini bulabilirsiniz. Vanilya, şeker, hasır eşyalar baharatlar özellikle Mauritius Adası’nın en özel ürünleri. Bu ürünleri çok düşük fiyatlara satın almanız mümkün. Adada alışverişlerinizde pazarlık yapabiliyorsunuz. Hatta pazarlık sonunda birçok ürünü yarı fiyatına almanız bile olası.

Bölgede bulunan marketler son yıllarda artış gösteriyor. Adaya özgü tüm ürünler bu marketlerde mevcut. Fakat yerel pazarlarda marketlere nazaran çeşitler daha fazla ve ürünler daha ucuz. Sunset Bulvarı’nda bulunan Souvenirshp büyük bir alışveriş merkezi.

Sevdikleriniz için adadan hediye almak ya da kendinize küçük bir hatıra seçmek için mutlaka buraya göz atmanız gerek. Yöresel kıyafet ve elbiseler özellikle tarihten izler taşıyor. Maket gemiler ise Mauritius’un her adımında bulabileceğiniz en zevkli hediyelerden biri.