Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Dubai Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Çölde Düşten Kuleler”

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yedi emirliğinden biri olan Dubai, bir zamanların balıkçı limanıyken, petrolün finansörlüğü ve şehri yönetenlerin zekasıyla dünyanın en’leriyle Ortadoğu’nun çekim merkezi haline dönüştürülüyor.

Petrol zengini bir ülkenin de zamanla doğal kaynaklarını kaybedeceğinin bilincinde olan şeyh ve zaman içinde yerine geçen oğlu Şeyh Mohammed bin Rashid Al Maktoum düşlerini gerçekleştirmek adına, 1990 yıllarda çöl olan arazileri değerlendirmek ve ülkenin reklamını yapmak için inşaat sektörüne yatırım yapmaya karar veriyorlar. Dünyanın en pahalı oteli ve en yüksek binasına sahip şehir, deniz üstüne yapılan kumdan, taştan ve çelikten ibaret adaları, adaların üstüne milyonlarca dolarlık evleri, devasa otelleri, çok şeritli caddeleri, gökdelenleri, gümrüksüz alışveriş merkezleri, spor kompleksleri, at yarışı hipodromu, polo ve golf sahalarıyla size çölde bir masal dünyası yaşatıyor.

“Kimseyi rahatsız etmeyin, çok çalışın, kesinlikle Dubai’de yaşayabilirsiniz” parolasının geçerli olduğu ülkede, din ve ırk ayrımı yapılmadan herkese eşit davranılıyor. Cuma ve cumartesi günleri resmi tatil. Resmi kurumlar ve bankalar pazardan perşembeye 08:00-13:00 saatleri arasında çalışıyor. Sabah 08:00 akşam 20:00 arasında çalışan özel firmalar öğle saatlerinde uzun siesta tatili yapıyor.

Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kalan bölge, 1971 yılında Birleşik Arap Emirlikler’i adını alıyor. Dubai, yaz kış güzel havasının tadını çıkaran, ayrıcalıklı ve yüksek maaşlı yabancılarla dolu. Bunun yanı sıra dünyanın her köşesinde gelen, şehrin kenar mahallelerinde yaşayan göçmen işçiler de bulunuyor. Yerli halktan daha fazla olan göçmen sayısı ve zenginlik nedeniyle, Dubai halkından çalışana pek rastlamıyorsunuz. Hatta uluslararsı pek çok firmada Emir’in ailesinden gelen, çalışmayan ama yüksek maaşlı müdür olan genç bir nüfus da var. Dubaili gençlerin yabancılarla yaptıkları evlilikler pek hoş karşılanmazken, yerli halkın evliliği devlet tarafından finanse ediliyor. Yaz aylarında Dubai'de 50 derecenin üstüne bile çıkabilen sıcaklık ve çok düşük yağış oranı nedeniyle yaşanan kuraklığa çözümü deniz suyunu tatlı suya çevirerek çözen mühendisler, atık suları da arıtarak yeşillendirme çalışmalarında kullanıyorlar.

Her mevsim ince kıyafetlerle dolaşabileceğiniz Dubai’de, kış geceleri biraz serince oluyor. Bir şal veya ince bir yağmurlukla bu sorunu çözebilirsiniz. Basra Körfezi’ndeki muhteşem plajlarda ve havuzlarda, hatta güneşlenmek için yapılmış açık alanlarda deniz kıyafetlerini giyip rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz. Kadınlar oldukça rahat ve örtünmek zorunda değil. Herkesin İngilizce konuştuğu ülkenin resmi dili Arapça.

Sıcaktan bunalmak istemiyorsanız Ocak, Şubat, Mart ve Kasım, Aralık aylarında en güzel sezonunu yaşayan Dubai'de, dev kuleler, kayak pisti, bu pateni ve alışverişten sıkıldıysanız çöl, deniz, golf, polo, at yarışları da alternatif olabilir. Balonla da üzerinde dolaşabileceğiniz çöl gezisi sizi farklı bir dünyaya götürebilir. Issız bir çöl hayali kurmayın çünkü jeep safari bölgesi turistler, kına yapanlar, hediyelik eşya satanlar, günlük tur yapan firmaların araçları, atv motorlar ve deve çiftlikleriyle dolu. Oldukça popüler olan tur boyunca kum tepelerinden iniyor, çıkıyor, zıplıyor, aracın içinde bir o yana bir bu yana savruluyorsunuz ama şoförlerin ustalığına da hayran kalıyorsunuz. Safari sonrasında isterseniz tamamen turistlere yönelik, yemekli, müzikli, dansözlü çöl gecesine de katılabilirsiniz.

Daha çok yüksek maaşlı çalışanların eşleri ve çocuklarıyla dolu olan plajlara küçük bir ücret karşılığı girebilirsiniz. Hafta sonu oldukça kalabalık olan fotoğraf çekilmesine izin verilmeyen halk plajları, isteyenler için haremlik selamlık olarak da düzenlenmiş. Turkuaz sular, sarı kumsal, nezih ortam ve güneş, ömür boyu orada kalabilirmişsiniz gibi hissettiriyor.

Golf ve at yarışı da bir tutku halinde yaşanıyor. Birbirinden ünlü isimlerin turnuvalara katıldığı golf sahalarında oynayabilmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Birbirinden şık Golf Kulüpleri yeşil sahaları, etkileyici oyun parkurları ve ilginç mimarisiyle golf severleri Dubai'ye çekiyor. Atlara düşkünlüğüyle bilinen prens, bunun için de elinden geleni yapmış ve 17 ay gibi kısa bir sürede dünyanın en büyük 1700 metrelik yatay hipodromunu, Türk mimarlara yaptırmış. 8.000 kişilik seyirci topluluğuna hizmet veren The Meydan, aynı anda 120 tane atın barınabildiği, isteyenlerin yat limanında teknelerinden yarışları izleyebildiği bir hipodrom.

Araba kiralayıp Palmiye Adalarını dolaşabilir, Atlantis Otelde yemek yerken dev akvaryumda balıkları izleyebilirsiniz. Giriş ücreti ödeyerek Burj el Arap otelini de gezebilirsiniz. Vaktiniz varsa bir gününüzü yakın başkent Abu Dhabi’ye ayırıp beyazlığı ve mimarisiyle sizi büyüleyecek Şeyh Zayed Camisi’ni ve yekpare süslemelerini görmelisiniz.

Gündüz Abra adı verilen küçük kayıklarla haliç gezisi yapabilir, otomobil tutkunuz varsa ve hiçbir şey yapmak istemezseniz, her hangi bir yerde oturup otomobil fuarı geziyormuşcasına son model araçları izleyebilirsiniz.

Aklınızdan geçen en olmadık objeyi bile bulabileceğiniz Dubai, en sevmeyen için bile alışveriş cenneti. Dönmeden mutlaka bir alışveriş merkezi gezeceğiniz bölgede, istemeseniz bile yolunuz birine düşüyor. Dubai’de kredi kartıyla da ödeme yapabilirsiniz ama tercihiniz paranızı ülke parası Dirhem’e çevirip daha az maliyetle alışveriş olmalı. Cuma günleri elektronik çarşıları tamamen, alışveriş merkezleri ise öğleye kadar kapalı. Dubai'deki bütün alışveriş merkezlerinde elektronik eşyalar, marka ürünler, hediyelik eşyalar bulabilir, şık restoranlar ve kafelerde dinlenebilirsiniz.

İçinde kayak pisti olan Emirates Mall, Burj Khalifa’nın yanında bulunan ve içinde dev bir akvaryum ve buz pateni pisti de olan dünyanın en büyük alışveriş merkezi Dubai Mall en az iki gününüzü alacak yerler.

ÖNEMLİ BÖLGELERİ

Nasr Square

Ticaret bölgesinin merkezinde yer alan Nasır Meydanı’nda çok sayıda elektronik ürünlerin satıldığı mağazalar ve alışveriş merkezleri bulunuyor.

Deira Bölgesi

Sahil kısmında yer alan bu semtte Palmiye adası ve Orta Doğu’nun en büyük alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan bölge, alışveriş tatili yapanlar için en önemli merkez durumunda.