Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kathmandu Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

‘Tapınaklar Şehri’

Nepal’in başkenti olan Kathmandu ülkenin en büyük şehridir. Aynı zamanda turizmin ve ekonominin de göz bebeğidir. Ülke en büyük gelirini bu şehirdeki turizm gelirinden sağlar.

Ülkenin para birimi Rupi’dir. Resmi diliyse Nepali’dir. Bunun yanında konuşulan yerel diller de devlet tarafından kabul edilmiştir. Turistik alanlarda İngilizce konuşanları bulabilirsiniz. Ayrıca Nepal Türk vatandaşlarından vize istemektedir.

Kathmandu’da kış ayları epey soğuktur. Yaz dönemi de yoğun bir şekilde muson yağmurları görülür. Bahar dönemi ise ülke epey sakin olur.

Kathmandu dar sokakları ve kalabalık yapısı sebebiyle yolcu taşıyan bisikletlerin yoğun olduğu bir şehirdir. Dar ve kalabalık yerlerden dahi hızlı bir şekilde bisikletle ulaşım sağlanabiliyor. Bu bisikletler dışında otobüs, minibüs ve banliyöler de ulaşımda kullanılır. Şehirde ulaşım için taksi de kullanabilirsiniz. Kathmandu’da taksiler beyazdır ve ücretleri de epey yüksektir.

Kathmandu, Budizm’in ve tapınakların şehridir. Şehirde bulunan tapınakların çoğu UNESCO Dünya Mirası Listesi içindedir. Bu tapınakların teker teker gezilmesi gerekir.

Kathmandu’da suç oranı epey yüksektir. Bu sebeple şehirde gezdiğiniz süre boyunca dikkatiniz hep had safhada olmalıdır.

Kathmandu’da gece hayatı Thamel bölgesinde yaşanır. Bu bölgede pek çok bar bulabilirsiniz. Şehre gelmişken şehrin gece hayatını ve eğlenme şeklini görmeden dönmemelisiniz.

Kathmandu’da yerel pazarlardan alışveriş yapılabilir. Özellikle farklı baharatlar, kurutulmuş meyveler ve geleneksel hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Bir de Nepal’e gitmeden evvel gerekli aşılar yaptırmalısınız. Ayrıca şehirde temizliğe ve içtiğiniz sulara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Kathmandu, mistik havası ve şaşırtıcılığıyla zevkle gezilecek bir şehir.