Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Hamburg Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

“Nehirler ve Köprüler Şehri”

Hamburg coğrafi olarak ülkenin kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık Denizi’ni birbirinden ayıran Jutland Yarımadası’nın güney ucunda bulunuyor. Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin birleştiği noktada yer alıyor. Bugünkü liman Elbe Nehri genişletilerek yapılmış ve dünyanın en büyük limanlarından biri sayılıyor.

Avrupa Birliği’nin en büyük altıncı metropolü olan Hamburg, ülkenin de en büyük ikinci şehri.

808 yılında İmparator Şarlman bu topraklarda bir kale yaptırmış. Kalenin adı Hammaburg. Kale Alster ve Elbe nehirlerinin arasında bulunan bataklıktaki kayalık bir araziye inşa edilmiş. Amaç da şehri Slav akınlarına karşı korumak. Kalenin adında bulunan burg, zaten kale demek. Hamma ise bataklık içindeki ağaçlık anlamına geliyor. Yani kalenin ismi bataklık arazisindeki kale anlamına geliyor.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Hamburg ağır bombardımana uğramış. Şehrin liman bölgesi harap olmuş. Gece gündüz bombalanan şehre 9 bin ton patlayıcı atılmış, 30 binden fazla insan ölmüş ve 280 bina yıkılmış. Aslında ölenlerin kesin sayısı bilinmiyor. 1 milyondan fazla insan şehirden tahliye edilmiş.

Hamburg içinde çok sayıda nehir var. Bu yüzden de irili ufaklı çok sayıda köprü bulunuyor. Avrupadaki en fazla köprüsü olan şehir burası. Amsterdam ve Venedik’deki köprülerinin toplam sayısından bile fazla köprü var burada. Köprü sayısı 2.302. Ayrıca şehrin tam ortasında iki büyük iç göl yer alıyor… Binnenalster ve Aussenalster Gölleri. Şehir bu iki gölün etrafında kurulmuş.

Hamburg denize yakın olduğu için iklimi, diğer kuzey kentlerine göre daha ılıman. Temmuz ve Ağustos ayları en sıcak aylar ve hava sıcaklığı ortalama 22 derece oluyor. Şehirde en soğuk dönem, Aralık ve Şubat ayları arası. Bu dönemde hava sıcaklığı ortalama üç derece. Hamburg’a gitmek için Mayıs ve Eylül ayları arası en güzel zaman.

Yeşil alanların büyüklüğü şehrin yüzde 14’ünü buluyor. Hamburg, Avrupa Yeşil Başkent ödülü almış bir şehir.

Bir kısım evlerin önünde, savaşta hangi yıl bombalandığı ya da yeniden yapıldığı yazılı. Hala şehirde yapılan yol ve temel kazılarında patlamamış bombalara rastlandığı oluyor. Şehir nüfusunun yüzde 28’ini göçmenler oluşturuyor. Göçmenlerin başında da Türkler geliyor.

Elbe ve Alster nehirlerinin kıyıları yürüyüş yapmak için son derece güzel.

Şehir tamamen düz olduğundan şehir içinde de yürüyerek gezmek oldukça keyifli. Şehrin içinde çok güzel parklar var.

Alster Gölü’nde tekne turu yapmak da büyüleyici. Ayrıca Elbe Nehri boyunca güzel plajlar da bulunuyor.

Yine şehrin geniş su yollarını görmek için nehirlerde tekne turlarına katılmak da güzel bir akternatif. Bu geziler yaklaşık dört saat sürüyor. Bir saat süren kısa turları da var.

Blankenese küçük evleri ve güzel kumsalları ile oldukça ilgi çekici bir kasaba. 

Şehirde çok sayıda alışveriş merkezi ve alışveriş caddesi var. Özellikle Alster çevresinde farklı hediyelik eşyalar bulabilmek mümkün. Şehrin ana alışveriş caddesi olan Mönckebergstrabe görülmeye değer. Ayrıca Belediye binasının yan sokaklarında da birçok dükkan bulunuyor.