Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Pattaya Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Güney Batı Muson Rüzgarı”

Pattaya, Tayland’ın önemli şehirlerinden biri. Başkent Bangkok’un yaklaşık 165 kilometre kadar güney doğusunda ve Tayland Körfezi kıyısında yer alıyor. Şehir, kendi kendini yöneten özel bir belediye statüsüne sahip.

Pattaya, ismini Siyam Kralı Phraya Tak’dan alıyor. 18. yüzyılın sonlarında eski Ayutthaya Krallığı, Burmalı’ların saldırında uğrar. Kral Phraya Tak bu bölgede çok iyi savaşır. Bundan sonra da bölgenin adı Pattaya olarak kalır. Pattaya’nın kelime olarak Güney Batı Muson Rüzgarı anlamına geliyor.

1950’lerde hala küçük bir balıkçı köyü olan Pattaya, Vietnam savaşına katılan Amerikan askerleri tarafından bir dinlenme yeri olarak kullanılmaya başlayınca büyümeye başlamış ve 1978’de şehir olmuş.

Şehirde yaşayan ve çalışan çoğunluğu Batı Avrupa ile Kuzey Amerika’dan gelen yabancılar sayesinde şehirdeki çok katlı binaların sayısı artmış. Böylece şehir, ülkenin başkenti Bangkok’tan sonra yüksek binalar sıralamasında ikinci sıraya yerleşmiş.

Şehrin kalbi, aynı zamanda gece hayatının merkezi olarak Walking Street gösterilir. Araç trafiğine kapalı olan bu caddede rock, pop, hard, striptiz gibi çok çeşitli eğlence mekanları bulunuyor.

Pattaya, Tayland’ın en gözde turizm merkezlerinden biri. 2005 yılında 5.4 insan milyon gelmiş buraya. Son yıllarda Doğu Asya ve Rusya’dan gelen yabancı turist sayısında da artış görülmüş.

Eğer sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek istiyorsanız, sahil kesimindeki şezlonglar bunu vermeye hazır. Eğer heyecanlı bir gece hayatı istiyorsanız, o da var. Çeşitli sporlara ilginiz varsa, her türü mevcut. Ülke kültürüne yönelmek isterseniz, dükkanlarda fazlasıyla bulacaksınız. Kısaca Pattaya beklenilebilecek her türlü isteğin karşılandığı bir yer.

Pattaya’da ülke genelinde olduğu gibi yabancıların dikkat etmesi gereken bazı davranış şekilleri var. Bir Tayland’lı yanında başkasının saçlarını okşamak, ayakla bir şeyi göstermek, Thai şekli selamlaşmayı yapmamak ve bir ikramı kabul etmemek hoş karşılanmaz.

Pattaya, tropikal iklimi ve rahat atmosferi ile gelenlere unutulmaz tatil fırsatları sunuyor. Kasım ile Şubat arasında sıcak ve kuru bir iklime sahip. Mart ile Mayıs arası sıcak ve nemli olur. Haziran’dan Ekim’e kadar olan zaman ise genellikle yağmurlu geçer.

Tayland krallıkla yönetiliyor, ana dili Tayca, nüfusun yüzde 90’lık bölümü budist inanışına sahip. Komşuları Burma, Kamboçya, Laos ve Malezya. Kutsal tapınaklarda beslenen siyam kedisi tüm dünyada ünlü. Thai dilinde melekler şehri anlamını taşıyan Bangkok ise başkenti.

Ülkede turizme önem verilir ve turistler çiçeklerle karşılanır. Budist geleneği uyarınca ülkede budizm için çok paralar harcanır ve tapınaklar kurulur.

Suya dayanıklı bir ağaç olan tik ağacı yatçılık, havuz ve havuz sektörünün vazgeçilmez malzemesi. Ayrıca tik ağacından çok güzel oymalar, eserler görmek ve satın almak mümkün.

Dünyanın en iyi pirinçleri bu ülkede yetişir. Dünyanın en büyük restoranı ve en uzun boyunlu insanları bu ülkede bulunur. Yine dünyanın en büyük mücevher satış show room’u bu ülkededir. Ayrıca dünyanın en büyük tatlı su balıkları bu ülkenin nehirlerinde avlanır.

Tayland dünyadaki en çok Aids hastalığına sahip ülkelerin başında. Bu yüzden gitmeden önce salgın hastalıklara karşı aşı olmanızda yarar var.

Görülecek yerleri gezip gördükten sonra Pattaya’da yapılabileceğiniz en iyi şey, vakit buluyorsanız plajlara gitmek geceleri ise kendinizi aşırıya kaçmadan Pattaya gecelerine bırakmak olacak.

Pattaya’da denize girmek isteyenler Koh larn Adasına yolcu motorları ile ulaşabilir, akşama kadar yüzebilir ve aynı motorla geri dönebilirler.

Bir gece Avrupa’da bile benzeri olmayan Alkazar Show ya da Tiffany Show izlenebilir.

Pattaya’da her markanın gerçeklerini bulabilirsiniz. Ama istiyorsanız gerçeğinden ayırt edilemeyecek taklitlerini de bulmanız mümkün.

Büyük alışveriş merkezleri ve mağazalar dışında dışında her yerde pazarlık etmelisiniz.

Hediyelik eşya olarak mücevher ve taşlar çok popüler. Tay taşlarının işçiliği ve zarifliği ise her yerde meşhur.