Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE

Babahan Konakları

Genel Bilgiler

Safranbolu'nun tarihi evleri, 1700'lü yıllardan günümüze Türk toplumunun hayatını, ekonomisini, mimari özelliklerini, teknolojisini ve kültürünü en iyi şekilde taşıyan yapıtlardır. Safranbolu'da Eski Çarşı mevkiisinde bulunan yaklaşık 2000 tarihi Safranb devamı...

Otel Özellikleri
  • 24 saat internet erişimi
YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz
GİRİŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
ÇIKIŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
Havalimanı Seçiniz

Zorunlu Alan

ODA VE KİŞİ SAYISI 1 Oda, 1 Yetişkin
1 gece konaklama
Çıkış tarihi seçiniz

Görsel Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!

Müsait Müsait Değil Telefondan Satış
*Bu takvim bilgi amaçlıdır KONAKLAMA TARİHLERİNİ DEĞİŞTİR
Müsait Müsait Değil Telefondan Satış
*Bu takvim bilgi amaçlıdır KONAKLAMA TARİHLERİNİ DEĞİŞTİR
Müsait Müsait Değil Telefondan Satış
*Bu takvim bilgi amaçlıdır KONAKLAMA TARİHLERİNİ DEĞİŞTİR
Avantajlı Ulaşım Seçenekleri Otelinizi seçtikten sonra rezervasyonunuza uçak, transfer veya otobüs bileti ekleyebilirsiniz.
YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz
Otel Özellikleri
  • 24 saat internet erişimi
Genel Bilgiler
Bina Yaşı 7
Oda 11
Safranbolu'nun tarihi evleri, 1700'lü yıllardan günümüze Türk toplumunun hayatını, ekonomisini, mimari özelliklerini, teknolojisini ve kültürünü en iyi şekilde taşıyan yapıtlardır. Safranbolu'da Eski Çarşı mevkiisinde bulunan yaklaşık 2000 tarihi Safranbolu evinin 800 kadarı yasal koruma altına alınmıştır.

Bir çok din ve topluma ev sahipliği yapan Safranbolu'da bir çok medrese, tarihi camiler, kiliseler, tekkeler, kütüphaneler,hanlar ve hamamlar bulunmaktadır. Bu tarihi yapıtların yanında Türkiye'nin en büyük 4. mağarası Bulak Mencilis Mağarası ve bir çok kanyon yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır.

UNESCO, 17 Aralık 1994 tarihinde Safranbolu'yu Dünya Miras Listesi'ne almıştır. Günümüzde Türkiye'de 50 bine yakın kültür ve tabiat varlığı koruma altında bulunmaktadır. Bunların 1125 tanesini Safranbolu yapıtları oluşturmaktadır. Bu nedenle Safranbolu, müze kent olarak da bilinmektedir.

Yüksek Anıtlar Kurulu tarafından verilen Safranbolu'nun En İyi Restore Edilen Ev Ödülü'nü almaya layık görülen Babahan Konakları geçmişi ile misafirlerini şaşırtmaktadır. Farklı din ve ırklara ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi dokusunu kaybetmemiş ve aynı zamanda modern yapılarıyla da hayatı kolaylaştırmıştır.

150 yılı aşan bir ömre sahip olan Babahan Konakları, 2017 yılında aslına ve tarihi yapısına sadık kalınarak hayata geçirilmiştir.

Babahan Konakları, iki tarihi binadan oluşup toplam 11 delux odaya sahiptir ve odalarımızda Kablosuz İnternet Yayını, 24 Saat Sıcak Su,WC,Duş,Fön Makinesi, Klima, Çay İkramı,Mini Bar,Tv, Uydu Yayını,Odalarda Çalışma Masası,Uyandırma Servisi bulumaktadır, Ayrıca otelimizde cafe ve restaurant hizmetlerimiz sunulmaktadır. Otelimizin oto parkı mevcuttur.

Toplantı Salonları

Önemli Bilgiler
Evcil Hayvan Kabul Edilmez

Otel değişen operasyon koşullarından dolayı konsept üzerinden değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Tüm yıl boyunca hizmet veren tesislerin bazılarında; 01.04 - 31.10 tarihleri arası konaklamalarda Yaz Konsepti, 01.11 - 31.03 tarihleri arası konaklamalarda ise Kış Konsepti uygulanmaktadır. Yaz ve Kış Konseptlerinde farklılıklar olabilir. Detaylı konsept bilgisi veya ücretli - ücretsiz hizmetlerle ilgili bilgileri ofislerimizden, kataloglarımızdan veya satış danışmanlarımızdan alabilirsiniz