Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Eskişehir Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Eskişehir Otelleri Fiyat

Eskişehir otelleri fiyatları açısından herkes için tatil fırsatı sağlıyor. İç Anadolu bölgesinde son derece keyifli bir şehir olan Eskişehir, yazları sıcak ve kurak, kışları kar yağışlı ve soğuk olmasına rağmen 4 mevsimde de kendini şirin göstermeyi başaran ve oldukça sevilen bir şehir. Bir öğrenci kenti olan Eskişehir'de, her zevke ve bütçeye uygun otel bulmak da mümkün oluyor. Eskişehir otelleri, merkezi bir konuma sahip olurken kaliteden ve konfordan da ödün vermiyor. Öğrenci kenti olması Eskişehir'i her daim canlı tutuyor. Kafeleri, alışveriş yerleri, restoranları, kültür ve sanat etkinlikleri ve tarihi durakları ile Eskişehir'de yapılacak çok şey var. Gittikçe modern bir görünüme kavuşan Eskişehir'deki oteller de misafirlerin taleplerine kulak veriyor. Her bütçeye uygun seçenekleri ile Eskişehir otelleri, hem keyif amaçlı hem de iş amaçlı geziler için elverişli oluyor.

Eskişehir otelleri fiyat açısından oldukça fazla çeşitlilik sunmaktadır.. Bu açıdan planınızı bütçenize ve zevkinize göre yaptıktan sonra otel bulmanız oldukça kolaydır. Eskişehir'e gezme amaçlı geliyorsanız ilk tercihiniz merkez oteller olmalıdır. Birçok yere yürüme mesafesinde bulunan bu oteller arasında zincir markalar da yer almaktadır daha butik oteller de. Eskişehir'İn termal oteller açısından da seçeneğe sahiptir. Sağlık ve seyahat konseptinde bir plan yapabilirseniz termal otellere de göz atabilirsiniz. Eskişehir otelleri arasında Odunpazarı ve Tepebaşı Bölgesi yoğun talep görmektedir.


Eskişehir Odunpazarı Otelleri

Eskişehir Odunpazarı otelleri ile kenti keşfetmek isteyenlerin ilk araştırdığı yerlerden biri oluyor. Eskişehir'de gezilecek yerler arasında ilk sırada tarihi evlerin yer aldığı Odunpazarı geliyor. Odunpazarı, Eskişehir’in en çok tercih edilen yeri. Bu nedenle Eskişehir Odunpazarı otelleri de rezervasyon için yoğun talep alıyor. Eskişehir'in en eski ve turistik yerleşim yeri olan Odunpazarı'nda görülecek birçok yer bulunuyor. Geleneksel Anadolu Türk Mimarisi örneklerini koruyan Odunpazarı'nda Kurşunlu Cami ve Külliyesi ile Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezi listenizde mutlaka olmalı. Elbette tarihi Odunpazarı evlerini de bol bol fotoğraflamalısınız. Odunpazarı otelleri arasında butik otellerden konak tipi otellere, zincir marka otellerden pansiyon tipi otellere kadar birçok otel seçeneği bulabilmek mümkün. Sauna ve spa hizmetlerine ek olarak spor aktivitelerinin de yer aldığı Odunpazarı otelleri, trihi keşifler yapmanız için de elverişlidir.

Eskişehir

Oldukça fazla özelliği bir arada toplayan bu şehir, içerisinden geçen ve Sakarya Nehri’nin bir kolu olan Porsuk Çayı’nın da etkisiyle hayat buluyor. Şehirde gece hayatı, tarih, müzeler son derece etkili. Bol bol etkinlikler düzenleyen ve her kesimin eğlenmesine hitap eden Eskişehir, Türkiye’nin en hızlı gelişen illerinden biri olmanın yanı sıra, her yere olan ulaşım kolaylığıyla da tercih sebebi. Müzelerinin yanı sıra, geçmişine sahip çıkan tarzıyla, hala mahalle kavramı olması, şehri daha bir keyifli kılıyor.

Öğrenci potansiyeli nedeniyle giderek daha fazla genç popülasyona sahip olan şehir, eksik olan her şeyini zaman içerisinde tamamlamış. Porsuğun bakımsız hali giderilerek, akan nehrin yanında oturulabilecek alanlar yaratılmış. Bu nehir kenarındaki kafelerde keyif yaparken kendinizi Paris’te hissediyor, önünüzden geçen gondol sefası yapanları gördüğünüzde ise, Venedik’te olduğunuzu hissedeceksiniz. Yapılanmasında, son derece başarılı heykellerden ve birçok çiçeklendirmeden yararlanan Eskişehir, yeşil ve doğayla bütün. Kurtuluş Savaşı döneminde bu topraklarda önemli kararlar alınmış. Şehirde çok sayıda park alanı oluşturulmuş. Neredeyse insanlardan daha fazla yürüyüş alanı olan şehirde ulaşım son derece elverişli. Oldukça fazla alışveriş mekanı var.

Şehrin suları fazla kireçli olduğu için sabahları uyandığınızda bir melodi duyulur. Bu, şehrin en önemli kaynaklarından biri olan Kalabak suyudur. Bir şehir efsanesi olarak, bu sudan içen tekrar Eskişehir’e döner denir. Eskişehir'in bir diğer zenginliği, Lületaşı. Lületaşı birçok süsleme sanatında aktif olarak kullanılmakta. En eski tren ağlarından birine sahip olan Eskişehir, Kurtuluş Savaşı'nda bu ağ nedeniyle kritik bir nokta olmuş. Halen raylı sistemin önemli bir merkezi ve tüm Türkiye’nin kalbi niteliğinde denebilir.

İlklerin şehri olan Eskişehir aynı zamanda devrim arabasının üretimini de gerçekleştirmiş.Şehir kültür açısından oldukça fazla beslenmekte ve oldukça fazla etkinliğe ev sahipliği yapmakta. Birçok festival ile sanat etkinliği ile bu konuya verdiği önemi vurgulayan Eskişehir, uluslararası festivallere ev sahipliği yapmayı ihmal etmiyor. Ayrıca önemli düşünürlerden biri olan Yunus Emre, Eskişehir'in sembolü. Kampüsüne Yunus Emre adını veren bu şehir, heykelleri ile de onu yaşatmakta. Ayrıca şehirde Cengiz Topel gibi önemli kişilerin heykelleri yer alıyor.


Eskişehir'de Gezilecek Yerler

Eskişehir'de gezilecek yerler için listemiz bir hayli kabarık olacak. Eskişehir'in meşhur Odunpazarı evlerinde bir kahvaltı yapmadan ya da o tarihi evlerde en azından birer çay içmeden şehirden ayrılmak düşünülemez. Eskişehir'i gezerken mutlaka şehrin yerel takımına hayran gençler görülür. Eskişehir büyük bir stata, aynı zamanda da büyük bir taraftar kitlesine sahip. Eskişehir Spor Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı kupalarını kazanan ilk Anadolu takımı. 

Tarih açısından şehrin imza attığı pek çok ilk var. Bir kere hava alanı olmamasına rağmen içerisinde hava müzesi olan tek şehir. Eskişehir'de ilk yerli F-16 motoru üretimi yapılıyor. Aynı zamanda dünya üzerinde tiyatroya aşık öğrencilerin kanlarını satması karşılığında açtığı ilk tiyatro da bu Eskişehir'de. Ve bu olay tarihe Kanla Kurulan Tiyatro olarak geçmiş.

Eskişehir, merkezinde modernlik ve tarihi birleştirmiş bir şehir. Atatürk Lisesi, haller, tarihe zarar vermeden önemli bir eğlence alanına dönüştürülen eski tuğla fabrikası ve Odunpazarı evleriyle görülmeye değer bir şehir.

Eskişehir birçok müzesi ve parkı bulunan bir alan olduğu için uzun bir süre gezebilirsiniz. Özellikle Nasrettin Hoca'nın Evi'ni, Cumhuriyet Müzesi'ni, Odun Pazarı Evleri'ni, Karikatür, Sazova Parkı ve Bal Mumu Müzesi'ni unutmamalısınız.

Bunların yanı sıra; Eskişehir, tam bir Festival şehri. Uluslararası Eskişehir Festivali ile Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali'nin dışında Anadolu Üniversitesi Uluslararası Film Festivali de bu festivaller arasında önemli yer tutuyorlar.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası ile Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Uluslararası Eskişehir Sokak Festivali de oldukça gözde. Bu şehirde mutlaka festivalleri yakalamaya çalışmalısınız. Bu sayede hem gezmiş, hem de şehrin sanatından yararlanma imkanı bulmuş olursunuz.

Hava Müzesi de Eskişehir için son derece popüler bir alan. Burada birçok kuvvetli uçağın modelleri bulunmakta, gerçek aksamları ile misafirlerine sunuluyor.

Doktorlar Caddesi ve Hamam Yolu Caddesi Eskişehir’in eskiden beri sahip olduğu alışveriş alanlarından. Esnaf sarayı özellikle şehrin gelişim dönemlerinde önemli alışveriş merkezlerinden biriyken şimdi eski popülerliğini korumasa da hala önemli.

Şehirde Pazartesi ve Çarşamba kurulan şehir pazarlarında yiyecekten giyeceğe birçok ürünü bulabilir, önemli markaları bu pazarlardan edinebilirsiniz.

Jolly ile Eskişehir otelleri için şimdi rezervasyon yapın, bu güzel kenti bir an önce siz de keşfedin.