Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

İncekum Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Çam Ormanlarıyla, Denizin Kucaklaşması”

İncekum, antik çağlarda Pamfilya ile Klikya arasında kurulmuş, Antalya ilimizin, Alanya ilçesine bağlı bir belde. Yöre Osmanlı egemenliğine girene kadar, güzel dağ anlamına gelen Kalonoros ve Alaiye olarak anılmış. Güneyi olduğu gibi Akdeniz’le çevrili olan belde, yaklaşık 4 kilometre sahil şeridine sahip. Sırtındaki çam ormanlarıyla, denizin kucaklaşması belde ayrı bir özellik katmış.

Beldede çok sayıda turistik tesis, otel ve pansiyon bulunmakta. Turizme verilen önem, beldeyi hak ettiği yere getirmiş. 500 hanelik belde de, 7500 yatak kapasitesine sahip turizm tesisleri bulunmakta.

D-400 karayolu kenarında olan beldeye, ulaşım sorunu da bulunmamakta. Yaz aylarında oldukça artan nüfusu hak ettiği şekilde ağırlayan İncekum, gezilesi yerler içinde. Turistik tesislerin tamamı denize yakın konumda. Buralarda konaklamanın avantajı, plaja zahmetsizce ulaşmak. Özellikle yaz aylarında yoğun olarak tercih edilen bölgede erken rezervasyon işinize yarayacak. Alanya’ya 25 kilometre uzaklıkta olması buranın da tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmenizi sağlayacak.

Tipik Akdeniz iklimi etkisinde olan belde, yazları sıcak ve oldukça nemli bir havaya sahip olan, kışları ise yağışlı geçen belde, bitki örtüsünde de Akdeniz’in özelliklerine sahip. Muz, portakal, mandalina bahçeleri, çam ormanları beldenin tipik özellikleri.

Yörede bulunan ziyaretçiler düzenlenen rafting turlarına katılarak tatillerinden ayrı bir keyif alacak. Yörede balık avlamakta oldukça tercih edilen etkinlik. İncekum turizm amaçlı su sporlarına ve Quad safari etkinliklerine önem vermiş. İncekum yöresinde düzenlenen jeep safari turları, vadiler boyunca süren, tarihi kalıntılar arasında, doğal güzellikler eşliğinde yapılmakta. Otantik dağ köylerinin, Toros dağlarının keşfi sizi oldukça heyecanlandıracak.

İncekum turizm alanına önem veren bir bölge olduğu için, yöre halkının gelen turistlere cazip gelecek, el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları yöresel ürünlerin satışa sunulması bir gelenek olarak devam etmekte. Mağazalarda bulunan deri giyim eşyaları, yöreyi ve Antalya’yı anlatan seramikten yapılmış biblolar, ağaç oyma maketler, giyim eşyaları ve her türlü tekstil ürünlerini sevdiklerinize almak bir ayrıcalık olacak.