Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Tekirova Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Torosların Büyülü Kenti, Bir Akdeniz Rüyası”

Antalya’da yer alan Kemer’e bağlı olan Tekirova beldesi, mavi bayraklı tertemiz plajları, cennet koyları ve turistik mekanları ile görülmesi gereken yerlerden biri.

Tarihi ve doğal güzellikleri bir bütün olan Tekirova’nın, Olympos’u ve Yanartaş’ı turistik değerlerin başında geliyor. Toros’un en yüksek tepesi olan Tahtalı Dağı da Tekirova’ya ayrıcalık katan bir yer. AyrıcaTahtalı Dağı, kış turizmi bakımından önem taşıyor. Yine burada bulunan teleferik, dünyanın en uzun teleferiklerinden biridir. Dalış turizmi de beldede önemli turistik aktivitelerdendir, hatta Üç Adalar çevresinde yoğun olarak dalış yapılmakta. Eko Park minyatüründe soyu tükenmekte olan sürüngenler ve bitkiler bulunuyor. Binlerce kişinin ilgisini çeken bu doğal park, göze ve ruha hitap ediyor.

Tarihte Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Büyük İskender Tekirova’da kalıp, doğasına ve ortamına hayran kalmışlar. Ayrıca bu dönemlere ait eski kalıntılara, yapılara, eserlere rastlamak da mümkün.

Eşsiz dağ ve deniz manzarası Tekirova’da huzuru yansıtıyor. Kemer Beldibi’nden, Tekirova sonuna kadar tamamı doğal plaj olan kumsallar sizi cezbedecek. Kemer zaten özellikle yabancı turistlerin taleplerini fazlasıyla karşılayan bir ilçe, Tekirova da Kemer beldesinden nasibini alıyor.

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Tekirova, yağış alsa da çok soğumuyor. Akdeniz ülkelerinin kültürlerine rastlayabilirsiniz Tekirova ve Kemer’de. Neşe ve huzur ön plandadır her zaman. Doğa ve genel yapısı bozulmadan korunmuş.

Amfitiyatro, kültür merkezi ve sanat atölyesinde, kültürel ve sanatsal etkinlikler, dönemsel konser, tiyatro, sinema, gösterileri sunulmakta. Çeşitli kurslar ve eğitimler de veriliyor buralarda. Masmavi koylarında yat ve tekne seyahatleri ise bir ayrıcalık.
Jeep safari, bisiklet turları, binicilik ve mavi turlar bölgede en çok yapılan turistik faaliyetlerden.
Kemer’den Toroslar’a günübirlik safari yaparken, manzara ve doğaya doyamayacaksınız.
Aynı şekilde bisikletle, özel parkurlarda dolaşmak mümkün.
Konaklama tesislerinde binicilik de yapılabilir.
Tahtalı Dağı’nın tepesinde bulunan, ve teleferikle ulaşılan kayak merkezi de önemli turistik noktalardan biri.

Kemer merkezde canlı ve çeşitli alışveriş imkânları bulunuyor. Mağazalar özellikle yaz aylarında geç saatlere kadar açık. Hediyelik dekoratif objeler, takılar, seramik ve taştan yapılma eşyalar sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelikler arasında. Modern ve büyük mağazalar genelde Kemer merkezde bulunuyor. Yiyecek içecek alışverişi ile hediyelik eşya dükkânları Tekirova’da mevcut. Halı, deri, seramik eşyalar, mücevherler, özel sünger ve lif ürünleri de bulunabilir. Yapım aşamasındaki çarşıları ile Tekirova iyice geliştirilmekte. Zengin donanımı ve mimarisiyle bu çarşılar, beldeyi alışveriş duraklarından biri haline getirecek. Plaj aksesuarları ve malzemeleri ile ünlü markaların mağazaları da beldede bulunmakta.