Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Şile Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

İstanbul Şile Otelleri Fiyatları

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Şile, Karadeniz sahilini selamlayan güzelliği ile adeta başka bir İstanbul atmosferi vadediyor. İstanbul merkeze 55 kilometre uzaklıkta yer alan Şile, çevresinde de görülecek birçok değere sahip olması açısından keyifli bir rota çiziyor tatilcilere. Doğusunda Ağva, batısında Kurnaköy, güneyinde Değirmençayırı köyü, kuzeyinde ise güzel Karadeniz bulunuyor Şile'nin. İstanbul'a bağlı olan ama İstanbul'dan çok başka bir yerdeymiş hissi veren Şile'yi doyasıya keşfetmek için Şile otelleri hem ekonomik hem de aile boyu tatil vadediyor.

Doğayla baş başa kalmak, huzurlu bir tatil yapmak için tatil listenizde ekonomik fiyatlarıyla Şile mutlaka yer almalı. Jolly'nin Şile otel fiyatları ile hem bütçe dostu tatil yapabilir hem de taksitli ödeme seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şile otel fiyatları herkes için elverişli bir tatil için uygun aralıklara sahiptir.


Şile

Şile adı Yunanca Hilea (Şilea) kelimesinden geliyor. Anlamı ise kır çiçeği. Şile'nin tarihi oldukça eskiye dayanıyor. Cilalı Taş Devri’nde Şile, yerleşim yerlerinden biriymiş. Yunanlı Persler, Doğu Romalılar, Selçuk Türkleri, I. Haçlılar, Osmanlılar gibi birçok devletin egemenlik sürdüğü Şile, bir kültür mozağine sahip.

Büyük bir kısmı orman olan Şile’de yeşilin her tonunu görmeniz mümkün. Bol oksijenli havası, altın renkli kumu ile kaplı upuzun sahil şeridi, masmavi berrak denizi, Yeşilçay, Göksu ve Kabaloz dereleri, ilçenin yaz aylarında turist akınına uğramasının nedenlerinden. Tarihi ve doğal güzelliğinin yanında Şile bezi ile de ün yapmış Şile bezi için her yıl Temmuz ayının son haftası ile Ağustos ayının ilk haftası arasında, sanat ve kültür festivali düzenleniyor. Bu nedenle özellikle bahar ve yaz aylarında Şile otelleri yoğun ilgi görüyor.


Şile Butik Oteller

Şile otelleri arasında oldukça talep gören konaklama tercihi butik oteller oluyor. Şile butik oteller açısından oldukça seçeneğe sahip bir yer. Doğal ve otantik atmosferi, köy kahvaltısı, havası, yürüyüş yolları, ormanları, sahili, gezilecek tarihi durakları ile Şile butik oteller tercihinizi buna göre yapabilirsiniz. Birçok farklı konsepte sahip Şile otelleri arasından size uygun olan butik oteller ile bütçe dostu bir seyahat organize edebilirsiniz. Şile, İstanbul'dan uzaklaşmadan kolay ulaşımla gidebileceğiniz bir yerdir. Bu yüzden ucuz tatil arayanların ilk baktıkları yer Şile olmaktadır. Şile otelleri arasında konforu ve kaliteyi üst seviyede tutan butik oteller ise hem aileler, hem arkadaş grupları hem de çiftler tarafından tercih ediliyor. Şile butik oteller ile muhteşem bir manzaraya karşı doğal bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kış aylarında Şile'ye gittiyseniz şömine keyfi yapabilir, bahar aylarında doğanın tadını çıkartabilirsiniz.


Şile Merkez Oteller

Şile otelleri arasında tarihi rotaları keşfedebileceğiniz merkez oteller de bulunmaktadır. Şile merkez otelleri ile tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu yerlere yakın bir konumda kalabilir, Şile'de gidilecek birçok mekanı da keşfedebilirsiniz. Şile merkez otelleri ile tatilinizi planlamak için Jolly'nin seçkin otel listesine göz atabilirsiniz. Şile merkez otelleri özellikle hafta sonu İstanbul'da gidilecek yerler arayan gezginler için idealdir. Ayrıca Şile merkez otelleri hem kaliteli bir konaklama imkanı tanıyor hem de merkezi lokasyonu ile keşfe davetiye çıkartıyor. Şile otelleri genelde Ağva otelleri ile birlikte arandığı için bu ikili her zaman ekonomik tatil yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Şile ve Ağva birbirine yakın konumda yer aldığı için Şile'de kalan misafirlerimiz genelde Ağva'yı da keşfediyor.


Şile'ye Ne Zaman Gidilir?

Şile’de Karadeniz iklim özelliği görülüyor. Sıcak yaz ayları haziran, temmuz ve ağustosta denize girilebilir. Sonbahar ve kış ayları yağışlı ve soğuk geçiyor. Denize girmek konusu ise Şile için önemli bir durum. Karadeniz kıyısı olduğu için Şile'de denize girmek konusunda oldukça temkinli olmalısınız. Özellikle cankurtaran bulunmayan hiçbir yerde denize girmemelisiniz. Dalgalı, rüzgarlı durumlarda ise yine Şile denizine girmekten kaçınmalısınız. Şile'de sahilin keyfini çıkartmak için Büyük Plaj ve İskele Plajı'nı değerlendirebilirsiniz.

Jolly ile uygun otel seçenekleri ile tatilini planla, karlı çık.